Skip to main content

Чим відкрити ISZ файлПід час роботи в мережі деякі користувачі можуть зустрітися з файлом, що має розширення «ISZ». Даний файл є образ диска ISO, в якому для економії місця застосовується стиснення даних за допомогою архіватора ZIP. Для отримання доступу до вмісту даного файлу необхідна установка на ПК спеціальних програм, призначених для роботи з образами дисків. В даному матеріалі я детально розповім, як і чим відкрити ISZ файл, які програми переглядачі нам в цьому допоможуть, і як їх використовувати.

Формат ISZ
формат ISZЗміст статті:

Що таке ISZ

Розширення файлу «ISZ» є абревіатурою слів «ISO ZIP». Як випливає з розшифровки зазначеної абревіатури, файли з розширенням «ISZ» є стислими за допомогою ZIP-архіватора (а іноді і зашифрованими і запаролений) образами ISO.

Зазначений формат образів був розроблений компанією «EZB Systems» з метою економії дискового простору. Використання ZIP-архівації в роботі з ISO-образами дозволяє заощадити до 20% місця на диску, що особливо виправдано в умовах роботи з великими масивами даних.

Зазвичай при архівації даних в ISZ застосовується алгоритм стиснення ZLIB або BZIP2, може застосовуватися шифрування AES256 і пароль.Образ з розширенням ISZ може бути розбитий на невеликі частини і зберігається на різних пристроях (в тому числі на різних дисках), але після їх з'єднання воєдино вони знову будуть працювати як єдине ціле.

Расширение .zip
розширення .zip

До недоліків образів з розширенням isz відносять недостатньо стабільну роботу з рядом емуляторів.

Як відкрити .isz в Windows 10 і 7

Існують лише кілька програмних інструментів, що дозволяють відкрити файли-образи з розширенням «ISZ». Нижче я перерахую кожен з них, і попутно поясню, як ними користуватися.UltraISO програма переглядач

Відома програма для роботи з образами UltraISO стане ефективним рішенням, в відтворенні .isz в Windows 10 і Windows 7. Даний програмний продукт дозволяє не тільки переглядати образи дисків, але і створювати і редагувати їх.

Для перегляду isz-файлу необхідно запустити програму, за допомогою каталогу в нижній частині екрана перейти в папку з даним файлом, клікнути на ньому, а потім в панелі інструментів програми натиснути на кнопку «Монтувати у віртуальний привід».

Программа UltraISO
програма UltraISO

Вміст способу isz відобразитися у віртуальному приводі, і ви отримаєте доступ до наявних в даному образі файлів.

Програма Alcohol 120%

Alcohol 120% - ще одна популярна програма по роботі з образами дисків, що дозволяє відкрити образ з розширенням isz на вашому комп'ютері. Встановіть і запустіть цю програму, в основних операціях виберіть «Пошук образів», вкажіть тип файлу для пошуку (isz) і шлях до потрібного файлу, а потім натисніть на розташовану внизу кнопку «Додати вбрання в Alcohol».

Программа Alcohol 120%
Програма Alcohol 120%

Потім клікніть на імені цього диска правою клавішею миші та виберіть «Змонтувати на пристрій».

Кликаем смонтировать
Кількома змонтувати

Користувачам ОС Віндовс 10 для коректної роботи даної програми може знадобитися установка компонента SCSI Pass Through Direct (SPTD).

Daemon Tools Lite - дозволить розпакувати формат .ISZ

Відомий, популярний, і головне безкоштовний продукт Daemon Tools Lite хоч і володіє урізаним, в порівнянні з Pro-версією, функціоналом, проте, успішно може використовуватися для відкриття і перегляду вмісту ISZ-образів.

Для роботи з даною програмою запустіть її, натисніть на кнопку «Додати образ» (зліва знизу), виберіть тип файлу «isz» і вкажіть системі шлях до відповідного файлу.

Бесплатная программа Daemon Tools Lite
Безкоштовна програма Daemon Tools Lite

В основному вікні раз клікніть на даний файл, а потім натисніть на кнопку «Монтувати» внизу. Після виконання зазначеної дії ви отримаєте доступ до файлів, що містяться в даному образі.

Кликаем монтировать файл с расширением .isz
Кількома монтувати файл з розширенням .isz

WinMount - відтворює стислий образ диска

Безкоштовна програма WinMount також може бути використана для перегляду вмісту isz-файлу. Користуватися їй досить просто, запустіть цю програму, натисніть на кнопку «Mount file» (монтувати файл) зверху, вкажіть програмі шлях до потрібного isz-файлу, і образ даного файлу буде змонтований в системі як стандартний логічний диск.

Интерфейс WinMount
інтерфейс WinMount

Отримавши доступ до даного диску, можна безпосередньо працювати з його вмістом за допомогою файлових менеджерів.

висновок

Перераховані мною програми стануть ефективним відповіддю на питання про те, чим відкрити ISZ файл. Якщо ж вам необхідно провести конвертацію isz в iso файл, то можна скористатися як функціоналом вищеописаних програм (наприклад, UltraISO), так і звернутися за допомогою до інших програмним інструментам (наприклад, AnyToISO ), які дозволять отримати на виході цілісний ISO-образ без будь -або втрат.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

” Коментар "Чим відкрити ISZ файл"

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.