Skip to main content

Чим відкрити TIF ​​файлПри роботі з різними цифровими зображеннями користувач може зустрітися з файлом, що має розширення «tif». При спробі відкриття даного файлу часто є для перегляду лише одне зображення, при цьому, як запевняють творців даного файлу, в ньому може знаходитися відразу декілька зображень. Що ж робити в даній ситуації? Зрозуміло, використовувати відповідний софт, вміє коректно відкривати потрібні нам tif-файли. В даному матеріалі я розповім, ніж відкрити TIF ​​файл, які програми вам в цьому допоможуть, і як ними скористатися.

Расширение Tagged Image File Format
Розширення Tagged Image File FormatЗміст статті:

Що таке tif

Розширення «tif» є абревіатурою від слів «Tagged Image file» (позначений тегами файл зображення). Паралельно також існує схожий формат, що відрізняється лише однією зайвою літерою - tiff, що є абревіатурою від «Tagged Image File Format» (формат файлу зображення, позначеного тегами).

Файл з розширенням «.tif» або «.tiff» є собою файл, що використовується для зберігання високоякісної растрової графіки. Даний формат підтримує компресію без втрат в якості зображення, тому досить популярний серед дизайнерів і художників, які досить часто зберігають свої роботи у вигляді файлів формату «tif».

Важливою особливістю даного формату є можливість зберігання кількох зображень в одному файлі, які можна послідовно переглянути за допомогою спеціальних програм.Також існує схожий формат файлу «geoTIFF», в якому, поряд з зображеннями, зберігаються координати GPS в формі метаданих.

Файл для хранения растровых графических изображений
Файл для зберігання растрових графічних зображень

Якщо вам потрібна допомога в відтворенні інших форматів скористайтеся стандартним пошуком на сайті, одні з них VSD , EPS і RTF .

Як відкрити файл .tif

Нижче я перерахую програми переглядачі, що дозволяють відкрити tif формат файлу. Реалізується це стандартним чином: запускаєте потрібну програму, вибираєте в меню «Файл» (File), в ньому «Відкрити» (Open), вказуєте системі шлях до потрібного файлу і переглядаєте відкрилося зображення. Якщо в tif-файлі зберігаються кілька зображень, то перемикання між ними зазвичай проводиться за допомогою натискання на відповідні стрілки екранного функціоналу (вліво-вправо).Які ж програми вміють коректно відкривати tif-файли? Рекомендую звернути увагу на наступні інструменти:

Засіб перегляду фотографій Windows. Класичний, вбудований в функціонал сучасних ОС Віндовс, інструмент, що застосовується для перегляду зображень (правда, в Віндовс 10 він за замовчуванням прихований, і необхідна його активація). Для перегляду tif-файлу за допомогою даного інструменту необхідно клікнути на такому файлі правою клавішею, в меню вибрати опцію «Відкрити за допомогою», і в наявному списку вибрати «Засіб перегляду фотографій Windows».

Просмотр фотографий Виндовс
Перегляд фотографій Віндовс

  • XnView - багатоплатформовий вьювер для перегляду зображень. Підтримує перегляд понад 500 видів графічних файлів і конвертацію з одного виду файлу в інший (більш 50 форматів). Індивідуальне користування даним продуктом безкоштовне;
  • InViewer - компактний і швидкий переглядач з просунутим інтерфейсом також дозволяє переглядати вміст tif-файлів;
  • Open Freely - ще один безкоштовний переглядач, що вміє відкривати безліч видів документів, включаючи необхідний нам формат tif;
  • FastStone Image Viewer - функціональний інструмент, що включає в себе редактор, переглядач і конвертер зображень, також вміє працювати з tif-файлами;
  • CorelDRAW Graphics Suite X8 - відомий графічний редактор, розроблений канадською компанією Corel. Має платний характер, підтримує перегляд і редагування файлів з розширенням tif;
  • Adobe Photoshop CC - не менш відомий редактор для роботи з зображеннями від компанії Adobe Systems. Серед всього багатства його можливостей також є підтримка роботи з форматом tif;
  • ACD Systems ACDSee 20 - потужний графічний редактор і переглядач, що вміє переглядати і tif формат. Також має платний характер;
  • Adobe Illustrator CC - векторний графічний редактор відмінно справляється і з файлами потрібного нам формату.

Уміють переглядати tif-файли та інші програми для перегляду зображень.

Як відкрити tif online

Щоб виконати перегляд tif онлайн рекомендую скористатися можливостями онлайн-сервісу Ofoct . Перейдіть на ресурс, натисніть на кнопку «Upload» і завантажте потрібний tif-файл з вашого ПК для перегляду.

Сервис Ofoct
сервіс Ofoct

Також можу порекомендувати такі додатки як TIF Viewer (Google Chrome), Google Docs Viewer (Mozilla, Opera), а також плагін AlternaTIFF для вашого браузера, що дозволяє відкривати файли з форматом tif.

тиф25

висновок

Відповіддю на питання про те, чим відкрити TIF ​​файли, стануть перераховані мною програми і мережеві інструменти, що дозволяють легко переглядати вміст tif-файлу. Якщо ж вам необхідно провести конвертацію tif-файлу в більш зручний формат (наприклад, jpg), то в цьому допоможуть відповідні мережеві сервіси (наприклад, Convertio або Zamzar), робота з якими інтуїтивно зрозуміла і не принесе користувачеві ніяких проблем.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.