Skip to main content

Чим відкрити VSD файлДеяким користувачам може знадобитися відкрити файл з розширенням VSD. Такий файл є продуктом програми MS Visio, містить в собі векторну графіку, а переглянути його вміст можна за допомогою спеціалізованих програм, часто мають платний характер. У цьому матеріалі я розповім, чим можна відкрити VSD файл, які програми і сервіси нам в цьому допоможуть, і як ними скористатися.

Просмотрщик VSD
переглядач VSDЗміст статті:

Що таке VSD

Скорочення «VSD» є абревіатурою від англійських слів «Visio Drawing File» (файл малюнка Visio). Файл з даними розширенням зазвичай є продуктом програми Microsoft Visio зразка до 2013 року, так як після 2013 року, в зв'язку з черговим оновленням програми, на заміну «vsd» прийшов більш сучасний формат «vsdx». Раніше мною були розглянуті онлайн-сервіси для відкриття файлу EPS описує креслення PostScript.

При цьому файл VSD зазвичай зашифровано за допомогою спеціального алгоритму шифрування, тому відкрити його і працювати з ним можуть лише обмежена кількість програм.

v1Чим відкрити формат VSD

Оскільки, як уже було згадано вище, файл VSD зашифрований, то працювати з ним і відкривати його вміють лише кілька програм. Зазвичай методика відтворення vsd-файлу стандартна: ви встановлюєте і запускаєте одну із зазначених трохи нижче програм, тиснете на вкладку «File», і вказуєте програмі шлях до вашого vsd-файлу (або може бути досить двічі кликнути на даному файлі, потрібна програма підхопить його сама).

Які ж програми допоможуть нам відкрити VSD? Я б відзначив такі інструменти:

  • Microsoft Visio Viewer - безкоштовний інструмент, створений компанією Мікрософт саме для перегляду файлів редактора Microsoft Visio c розширенням «VSD». Існує в формі доповнення до браузеру Internet Explorer, що дозволяє за допомогою даного браузера відкривати файли з розширенням «VSD». Скачайте і встановіть даний інструмент, потім, перебуваючи в провіднику, просто клікніть двічі на даний файл, відкриється IE, а в ньому вміст файлу VSD. Можна рухати зображення, масштабувати його, переглядати властивості фігур і так далі;
  • LibreOffice - пакет офісних програм, які розповсюджуються абсолютно безкоштовно. Доступний під різні версії ОС, є вільною альтернативою платного Microsoft Office. Дозволяє відкривати вміст файлу .vsd;
  • Microsoft Visio - базова програма vsd-файлів, редактор векторної графіки, діаграм і блок-схем. Повноцінний функціонал продукту має платний характер, покупка ж даної програми заради кількох переглядів потрібних нам vsd-файлів виглядає не оптимальною;
  • iGrafx FlowCharter - утиліта, створена для картографування процесів, засіб графічного моделювання, використовується як допоміжний інструмент в діловій активності. Продукт також має платний характер;
  • CorelDRAW Graphics Suite X7 (Х8) - відомий графічний редактор Corel Draw. Безкоштовно можна завантажити тільки пробну версію продукту, хоча можна пошукати в мережі його безкоштовні версії;
  • SmartDraw - інструмент для створення векторної графіки і переглядач VSD розширення. Існує в двох версіях - завантажується (під ОС Віндовс) і мережевий (хмарної). Можна завантажити безкоштовно пробну версію.
Viewer файла .vsd
Viewer файлу .vsd

Як відкрити .vsd онлайн

Переглянути VSD online можливо як за допомогою мережевого сервісу Ofoct , так і встановивши на ваш браузер спеціальні розширення для перегляду файлів VSD онлайн ( розширення для Google Chrome і розширення для Mozilla Firefox ). Зазвичай після установки зазначених розширень ви можете переглянути .vsd онлайн за допомогою функціоналу вашого браузера.


Окно онлайн-сервиса «Ofoct»
Вікно онлайн-сервісу «Ofoct»

Онлайн-сервіси для конвертації VSD в PDF

Конвертувати VSD в PDF вам допоможуть різні онлайн-конвертери, наявні в мережі. Зокрема, можна відзначити онлайн-конвертори Zamzar і CoolUtils , що працюють за схожим принципом.

  1. Ви виконуєте вхід на сайт, за допомогою кнопки «Огляд» завантажуєте на ресурс потрібний vsd-файл;
  2. Вибираєте формат конвертації (в даному випадку «pdf») і натискаєте кнопку «Конвертувати» (або «Завантажити конвертований файл»).
  3. На виході ви отримуєте потрібний pdf-файл.
Конвертируем в PDF
Конвертуємо в PDF

висновок

Вище мною були перераховані як стаціонарні, так і мережеві інструменти, які допоможуть вам відкрити VSD файл. Незважаючи на те, що більшість програм має платний характер, існують також безкоштовні альтернативи, що дозволяють переглядати вміст vsd-файлів. Також можна придивитися до різних онлайн-сервісів і розширень для вашого браузера - вони ефективно допоможуть у відкритті файлів з розширенням VSD.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

” 2 Коментарі "Чим відкрити VSD файл"

  1. Я часто працюю з цим форматом, для відкриття використовую безкоштовний Visio Viewer від того ж Microsoft.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.