Skip to main content

Чим відкрити XSD файлПри виконанні різних форм звітності (а то і під час звичайної роботи в мережі) деякі користувачі можуть зустрітися з файлом, що має розширення XSD. Даний файл зазвичай являє собою схему опису XML-даних, але бувають і випадки, коли згаданий файл є похідним продуктом програми Pattern Maker. У цій статті я розповім, ніж відкрити XSD файл, які програми нам в цьому допоможуть, а також опишу суть помилки «Файл не відповідає xsd схемою».

Расширение XSD
розширення XSDЗміст статті:

Що таке XSD

Термін «XSD» є абревіатурою від англійських слів «XML Schema definition». Файл з таким розширенням являє собою схему опису XML-даних, що використовує свою власну мову для опису структури документів XML.

У файлі xsd описуються елементи, що знаходяться в документі XML. Зазвичай це фіксовані дані, значення за замовчуванням, синтаксис даних, правила, яким повинен відповідати даний документ і так далі, при цьому деякі елементи часто взаємопов'язані з іншими елементами, і посилаються на них.

Стандарт XSD 1.1 отримав схвалення Консорціуму Всесвітньої Павутини в квітні 2012 року, володіючи кількома важливими перевагами перед існуючими до нього схемами XML, такими як DTD (Document Type Definition) або SOX (Simple Object XML). Наприклад, це те, що XSD написаний на XML, є автоматичне створення схеми і так далі.


XML Technology данные записанные в файл
XML Technology дані записані в файл

Раніше мною були описані програми переглядачі файлів .EPS , .TIF і .VSD .

Як відкрити xsd формат

Для відкриття більшості файлів xsd буде досить використовувати будь-які підручні текстові редактори (той же «Блокнот», Notepad ++, PSPad Editor і ін.). Також у відкритті xsd формату можуть стати в нагоді такі програми як Microsoft XML Notepad, Oxygen XML Editor , Liquid XML Studio та інші аналоги.

Якщо ж даний файл являє собою результат роботи програми Pattern Maker for Cross stitch (зазвичай це малюнок-схема для вишивки), то такий файл можна переглянути або за допомогою зазначеної програми, або за допомогою спеціального переглядача під назвою « Pattern Maker Viewer ».


Вышиванка формата .XSD
Вишивка формату .XSD

Файл не відповідає xsd схемою - що це?

При цьому бувають ситуації, коли опис файлу XML, що міститься у файлі XSD, не збігається з фактичними даними, наявними у файлі XML. Помилка може бути як в самих даних, так і в способі введення цих даних, при цьому система реагує стандартним чином, видаючи згадане повідомлення «Файл не відповідає xsd схемою».

Скриншот ошибки Документ не соответствует xsd схеме
Скріншот помилки Документ не відповідає xsd схемою

Часто така ситуація відбувається в разі подачі бухгалтерської та іншої форми звітності, коли фахівець контролюючого органу, при спробі відкриття xml-файлу, виявляє згадану помилку.

Що робити в даній ситуації? Рекомендую виконати наступне:

  1. Перевірте коректність даних у файлі xml, роблячи акцент на наявність синтаксичних помилок (зайві дефіси, прогалини і так далі);
  2. Оновлення програму, в якій ви працювали з xml-файлом (можливо її поточна версія застаріла);
  3. Зверніться в технічну підтримку, що займається обслуговуванням даного програмного продукту (або в техпідтримку контролюючого органу).

висновок

Як відкрити XSD файл? Відповіддю на питання стане використання будь-якого підручного текстового редактора (той же «Блокнот»). Якщо ж потрібний xsd-файл є продуктом програми «Pattern Maker», тоді рекомендую відкривати його за допомогою даної програми, або використовувати комплементарний інструмент для перегляду «Pattern Maker Viewer».Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.