Skip to main content

CHKDSK / F / R для усунення пошкоджень файлової системиЦілісність файлів на жорсткому диску є важливою компонентної стабільно працюючої комп'ютерної системи. Поява в файлах і файлової структурі різних помилок, порушення логічної структури диска, виникнення на диску битих секторів призводить до некоректної роботи ПК, збоїв в роботі системи, глюків і зависань. Для профілактики подібних проблем в операційній системі, починаючи з архаїчної MS DOS і закінчуючи сучасними версіями ОС Windows 10, передбачений спеціальний інструмент, покликаний перевіряти і відновлювати цілісність файлової системи, боротися з логічними і фізичними помилками на диску. Мова йде про системну утиліту CHKDSK, і в даному матеріалі я розповім, що це за утиліта, для чого вона призначена, і як може допомогти команда CHKDSK / F / R для усунення пошкоджень файлової системи на вашому ПК.

CHKDSK /F /R для устранения повреждений файловой системы
Використовуйте CHKDSK / F / R для усунення пошкоджень файлової системиЗміст статті:

Що таке CHKDSK?

CHKDSK (скорочення від англійського «check disk» - перевірка диска) - це системний інструмент, призначений для перевірки жорсткого диска на наявність логічних помилок, битих секторів (bad sector), а також виправлення знайдених їм проблем.

Функціонал CHKDSK дозволяє відновлювати логічну структуру диска, включаючи виправлення некоректних точок входу MFT (головною файлової таблиці). У разі знаходження битих секторів, які виступають в двох основних формах - «м'якої» (з'являються, коли дані були записані некоректно) і «жорсткої» (биті сектора виникли через фізичного пошкодження диска), CHKDKS зазвичай відновлює «м'які» биті сектора, і маркує «жорсткі» таким чином, щоб вони не могли бути далі використані системою.

Робота даної утиліти може зайняти досить тривалий час, причому для своєї роботи CHKDSK вимагає обов'язкової наявності ексклюзивних прав на запис диска. Тому, якщо ви, перебуваючи в ОС Віндовс, захочете перевірити системний диск (зазвичай С) за допомогою даного інструменту, то система запропонує вам перезавантажити комп'ютер, і, при подальшому старті, CHKDSK отримає розширені права, а потім проведе перевірку вашого диска на наявність помилок .Функціонал команди CHKDSK

Існують дві основні форми активації даної утиліти, що дозволяють вам запустити chkdsk:

 • Активація стандартним способом. Тиснемо на «Мій комп'ютер», вибираємо потрібний диск для перевірки, наводимо на нього курсор, і натискаємо праву кнопку миші. У меню вибираємо «Властивості», переходимо на вкладку «Сервіс» і тиснемо на «Виконати перевірку» вгорі.

  Нажмите на "Выполнить проверку" для доступа к функционалу CHKDSK
  Натисніть на «Виконати перевірку» для доступу до функціоналу CHKDSK
 • У віконці, що з'явилося встановіть галочки поруч з наявними двома параметрами, а потім натисніть на «Ок».
Установите требуемые галочки и нажмите на "Ок"
Встановіть необхідні галочки і натисніть на «Ок»
 • Якщо диск не системний, тоді перевірка буде проведена негайно, якщо ж диск системний - тоді комп'ютер внесе в свій розклад перевірку даного диска, і при подальшій перезавантаженні ваш диск буде перевірений функціоналом CHKDSK;
 • Активація за допомогою командного рядка. Запустіть командний рядок від імені адміністратора, в ній введіть:

CHKDSK (ім'я томи) / (прапор)

Наприклад, часто використовується формою активації CHKDKS є команда:CHKDSK C: / F / R

де С: - ім'я томи, / F і / R - використовувані прапори.

Наведена мною команда запускає CHKDSK, наказуючи останньому виконати перевірку диска С на наявність пошкоджених секторів, і відновити наявні на них дані (прапор / F зобов'язує CHKDSK виправляти помилки на диску, прапор / R зобов'язує CHDSK шукати на диску пошкоджені сектора, і спробувати відновити дані на них).

Команда CHKDSK /F /R применяется для проверки и исправления ошибок на диске
Команда CHKDSK / F / R застосовується для перевірки і виправлення помилок на диску

Інші прапори (команди) CHKDSK такі:

 • / V - під час перевірки файлової системи FAT / FAT32 показує шлях до файлів на диску і їх імена;
 • / X - попереднє відключення томи (потрібне обов'язкове залучення прапора / F);
 • / I - відключає ретельну перевірку індексів. Використовується тільки в файлової системі NTFS, дозволяє прискорити перевірку диска;
 • / C - відключає перевірку циклів всередині папок. Використовується тільки в NTFS, також дозволяє прискорити перевірку;
 • / L: (розмір в кілобайтах) - зміна розміру файлу журналу до зазначеної величини (тільки NTFS);
 • / B - повторна перевірка пошкоджених кластерів диска (тільки NTFS, вимагає обов'язкової наявності ключа / R)

Якщо ж ви просто введете в командному рядку команду «CHKDSK» (без лапок), то утиліта «CHKDSK / F / R для усунення пошкоджень файлової системи» просканує ваш диск на наявність помилок в режимі «просто читання» (read only), неможливо виправляючи їх.

висновок

Застосування команди CHKDSK / F / R в командному рядку від імені адміністратора дозволяє виправити логічні помилки на диску, а також провести пошук наявних на диску битих секторів зі спробою їх подальшого відновлення. Використовуйте CHKDSK при найменших підозрах на пошкодження файлової системи, її функціонал, як і функціонал системної утиліти SCANNOW, є корисним інструментом в руках досвідченого користувача ПК.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (21 оцінок, середнє: 4,48 з 5)
Завантаження ...

” 2 Коментарі "CHKDSK / F / R для усунення пошкоджень файлової системи"

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.