Skip to main content

Датчик Холла в телефоні що цеСучасні мобільні пристрої володіють великим кількість допоміжних датчиків, що трансформують звичайний мобільний телефон в розумне (smart) пристрій з великою кількістю функцій. Крім акселерометра, OTG , гіроскопа , сенсора освітленості та інших датчиків в багатьох сучасних смартфонах присутній ще так званий «датчик Холла», що дозволяє виміряти напруженість магнітного поля. У цьому матеріалі я детально розповім, що таке датчик Холла в телефоні, яка специфіка його застосування, і в яких функціях смартфона він може особливо стати в нагоді.

Магнитное поле
Магнітне полеЗміст статті:

Датчик Холла в смартфоні що це

Датчик Холла - це вимірювальний елемент (по суті - магнітометр), що визначає наявність, інтенсивність, і зміни в інтенсивності магнітного поля.

Датчик отримав свою назву завдяки відкритому в 1879 «ефекту Холла» - виникнення поперечної різниці потенціалів, яка з'являється завдяки приміщенню провідника з постійним струмом в магнітне поле (американський фізик Едвін Холл, в честь якого названий цей ефект, експериментував з пропуском постійного струму по тонким пластинках золота).

хол4
Едвін Холл

Можливості датчика Холла в нагоді в багатьох галузях матеріального виробництва (зокрема, в автомобілебудуванні). Застосування ж його при виробництві мобільних гаджетів дозволило реалізувати наступні функції:


  • Вимірювати величину магнітного потоку;
  • Автоматично коригувати яскравість екрану при різних ступенях освітленості;
  • Визначати більш точний напрям руху;
  • Реалізувати безконтактне управління (за допомогою жестів);
  • Змінювати орієнтацію зображення на дисплеї вашого гаджета і так далі.

У смартфонах датчик Холла виглядає як мікросхема, яка на виході видає сигнал у вигляді нуля (сигналу немає) або одиниці (сигнал подається). Даний сигнал зчитується смартфоном, і в залежності від специфіки налаштувань апарат виконує ту чи іншу дію.

микросх
згадана мікросхема

Перевіряємо, чи є датчик Холла в вашому телефоні

Так як дізнатися, чи є магнітний датчик в телефоні? Зазвичай наявність датчика Холла в смартфоні має бути зазначено в технічних характеристиках вашого пристрою. Якщо для моделі вашого смартфона продаються розумні чохли (рівня Smart Case), тоді, цілком імовірно, що розглядається мною датчик присутній у вашому гаджеті.

Датчик Холла в телефоне
Датчик Холла в телефоні

При цьому більшість сучасних флагманських моделей смартфонів у своєму розпорядженні згаданим датчиком, вбудованим у внутрішній функціонал таких пристроїв. Упевнений, ви зрозуміли що це за датчик Холла в вашому мобільному пристрої, тепер давайте розберемо навіщо він потрібен.Навіщо потрібен Датчик Холла в телефоні

При виготовленні смартфонів, спрощена модель датчика Холла застосовується в декількох основних випадках:

  • Як цифрового компаса. Допомагає у визначенні позиціонування пристрою, визначенні напрямку руху, сприяє більш коректній роботі GPS;
  • При роботі з магнітними чохлами. Датчик Холла реагує на відкриття і закриття такого чохла (часто це чохол-фліп), відповідно включаючи або вимикаючи ті чи інші режими роботи телефону (наприклад, дисплей). Відповідно, це дозволяє знизити швидкість розрядки акумулятора, сприяючи його більш дбайливому витраті.

хол2

  • В розкладних телефонах (розкладачках). У таких пристроях відкриття або закриття кришки включає або вимикає даний пристрій;
  • В інших пристроях, пов'язаних з роботою смартфона, зокрема, в окулярах віртуальної реальності Google CardBoard, де датчик Холла застосовується в роботі єдиної кнопки даного аксесуара.

При цьому невеликі розміри смартфона і такий же невеликий обсяг його акумулятора істотно знижують, на думку фахівців, можливості використання датчика Холла.

Як працює Датчик Холла [відео]

При розгляді того, що це таке Датчик Холла в вашому телефоні слід зазначити, що даний елемент через невеликих розмірів смартфонів і інших обмежуючих можливостей не може в повній мірі реалізувати свій спочатку багатий потенціал. Проте, наявність даного датчика в мобільному пристрої дозволяє зробити смартфон більш ергономічним і доброзичливим для користувача - зручно користуватися магнітними чохлами, зручно орієнтуватися на місцевості, і навіть працювати з окулярами віртуальної реальності. Все згадане вище дозволяє зробити висновок, що впровадження датчика Холла в сучасні мобільні пристрої є корисною новацією, яка ще не раз виправдає себе в майбутньому.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

” Коментар "Датчик Холла в телефоні що це"

  1. Хлопців, я не зовсім зрозумів, поясніть. Те-є цей датчик здатний визначити магнітний потік, як магнітометр?

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.