Skip to main content

DCIM що це за папкаЯкщо у вас є цифрова камера, смартфон або планшет з вбудованою камерою, то ви можете помітити, що в пам'яті даних пристроїв (та й більшості аналогічних гаджетів) знаходиться директорія «DCIM». У ній зазвичай розташований ряд субдіректоріі з досить дивними назвами, а також безліч цифрових фотографій, знятих на цьому пристрої. В даному матеріалі я розповім, що це за папка DCIM, поясню, чому вона так називається, і яке її призначення.

Изучаем папку DCIM
Вивчаємо папку DCIMЗміст статті:

Що це за директорія DCIM?

Термін «DCIM» є абревіатурою від слів «Digital Camera IMages» (в перекладі - «зображення цифрової камери»). Як випливає з назви даної папки, вона призначена для зберігання різних зображень (в більшості своїй - фотографій), знятих або створених на такому пристрої.

Постійне назву «DCIM» для даної директорії на досить різних пристроях зовсім не випадково. «DCIM» є частиною «DCF» (абревіатура від «Design Rule for Camera File System», в перекладі - «правило проектування для файлової системи камери) - особливої специфікації роботи з цифровими камерами, і поширеним стандартом сучасної цифрової індустрії.

Оскільки специфікація «DCF» став загальним, розробники фото-додатків для різних платформ вбудовують в свої продукти інструментарій для роботи з папкою DCIM і її функціоналом.


Директория DCIM на телефоне
Директорія DCIM в пам'яті телефону

При цьому специфікація DCF не тільки вказує системі папку, в якій повинні зберігатися зняті фотографії. Вона також вимагає, щоб карта пам'яті (SD-карта) була відформатована в специфічної файлової системи (FAT12, FAT16, FAT32, або exFAT), а субдіректоріі і імена файлів, що застосовуються при збереженні фотографією, використовували спеціальний патерн.

При цьому операційна система ПК добре обізнана про функціонал папки DCIM на гаджетах, і, при підключенні вашого смартфона до комп'ютера, останній зазвичай відразу знаходить дану папку, і пропонує перенести її вміст на жорсткий диск вашого ПК.

Вміст папки DCIM

Після того, як ми розібрали, що це таке DCIM і яка смислове навантаження цього терміна, розглянемо стандартне вміст даної папки. Зазвичай вона зберігає в собі безліч субдіректоріі з іменами, схожими на «123ABCDE», де «123» - це унікальний номер субдіректоріі (може бути в межах від 100 до 999), а «ABCDE» - п'ять букв алфавіту, які вільно обираються розробниками девайса .Ці субдіректоріі зазвичай містять всередині файли з іменами, які складаються з 3-4 букв алфавіту (часто DSC_, DSCF, DSC0, MOV_, IMG_ і ін.), За якими слід порядковий номер зображення (наприклад, DSC_0001). Крім того, в папці DCIM зазвичай розташована директорія «.thumbnails», що містить мініатюри всіх наявних на пристрої зображень.

Специфика названия файлов в директории DCIM
Специфіка назви файлів в директорії DCIM

Якщо директорія DCIM стала файлом DCIM

У деяких випадках, папка DCIM в пам'яті вашого пристрою може пропасти, а замість неї на пристрої може виявитися файл DCIM величезних розмірів. Це може статися з таких причин:

  • Директорія DCIM пошкоджена;
  • Пошкоджена файлова система (сімейства FAT), яка використовується на карті пам'яті;
  • SD-карта з розташованої на ній папкою DCIM підключена до іншого (не рідна) пристрою.

У першому і другому випадку рекомендую скористатися утилітами, здатними відновити пошкоджену файлову систему (наприклад, Magic FAT Recovery). У третьому ж випадку рекомендую пошукати інші шляхи (наприклад, підключити телефон з «рідної» картою до ПК, і вже з нього скинути потрібні фото до себе на комп'ютер).

В некоторых случаях папка DCIM может превратиться в файл большого размера
У деяких випадках папка DCIM може перетворитися в файл великого розміру

висновок

Що це за папка DCIM? Як бачимо, даний каталог використовується для зберігання цифрових зображень (зазвичай це фотографії) в пам'яті мобільних пристроїв - смартфонів, планшетів, цифрових камер і інших схожих девайсів. Сталість її знаходження, і особливості імен субдіректоріі і файлів в ній визначені специфікацією «DCF», яка чітко регламентує не тільки вибір файлової системи (сімейства FAT), але і вимоги до ряду папок і файлів на ній. Категорично не рекомендую видаляти папку DCIM з пам'яті вашого пристрою - це може мати негативні наслідки для роботи вашої системи.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (3 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.