Skip to main content

Голосовий набір тексту онлайн на комп'ютеріУ багатьох користувачів, чия діяльність зайнята з наборами великих обсягів тексту, часто виникає бажання якось прискорити цей процес. Хтось відточує метод сліпий друку, хтось підключає людей з боку (диктування, паралельний набір різних відрізків тексту), а хтось використовує сучасні новації, що вже стали буденністю нашого життя. Серед останніх особливе місце займає голосовий набір тексту, що дозволяє значно прискорити процес Тайпінг. У цій статті я розповім, як здійснити голосовий набір тексту онлайн на комп'ютері, які ресурси нам в цьому допоможуть, і як скористатися їх функціоналом.

Набираем текст голосом
Набираємо текст голосомЗміст статті:

Особливості голосового набору тексту на ПК

Бажаючи здійснити набір тексту голосом важливо враховувати, що практично всі існуючі сьогодні онлайн-сервіси використовують в своїй роботі движок від Google, який підтримується тільки браузером Google Chrome. Перша частина збірки сервісів в минулому статті . Спроба запустити дані сервіси на браузерах з принципово іншою структурою (наприклад, Mozilla) зазвичай закінчуються нічим, вам просто порекомендують встановити Хром і працювати з його функціоналом. І це в повній мірі стосується як вітчизняних, так і зарубіжних онлайн-сервісів.

Відповідно, якість сприйняття тексту різних ресурсів знаходиться на зіставному рівні. При цьому рекомендується використовувати якісний зовнішній мікрофон, встановити оптимальні настройки мікрофона на ПК, промовляти текст голосно і чітко.

Що стосується самого набору тексту, то методика реалізації вкрай проста, і не викличе жодних проблем. Зазвичай ви переходите на відповідний мережевий ресурс, вибираєте мову набору тексту і задієте мікрофон. Вимовляєте мова, виключаєте мікрофон і перевіряєте отриманий текст на наявність помилок. Потім текст може бути збережений, скопійований в текстовий редактор і так далі.


Записываем произнесённую речь с Гугл
Записуємо виголошену промову з Гугл

Перейдемо до безпосереднього опису сервісів, що дозволяють здійснити голосовий набір тексту онлайн.

Сервіс Speechpad записує текст в блокнот через мікрофон

 1. Популярний сервіс для набору тексту голосом онлайн, який працює з браузером Хром. Для роботи з ним необхідно перейти на сайт https://speechpad.ru/ .
 2. Вибір мови голосового введення (за замовчуванням - російська), визначитися з рядом суміжних налаштувань.
 3. Для початку роботи необхідно натиснути на кнопку «Включити запис» і почати вимовляти текст, максимально чітко, називаючи словами розділові знаки (наприклад, «кома», «знак оклику» і так далі).
 4. Після закінчення вербального набору тексту перевірте текст на наявність помилок, а потім перенесіть (скопіюйте) його туди, куди вам потрібно (допоможуть, наприклад, стандартні команди «Копіювати» - «Вставити»).
Блокнот сервиса для речевого ввода
Блокнот сервісу для мовного введення

Сервіс August4u озвучення голосом тексту

 1. Аналогічний описаного вище сервіс august4u.net , що виконує набір тексту онлайн голосом.
 2. Система налаштувань тут вкрай проста - вибираєте мову набору (клікнувши по відповідному прапору), активуєте перетворення фраз в знаки пунктуації (відповідна кнопка), натискаєте на значок мікрофона праворуч і диктуєте текст.
 3. Після закінчення набору тексту знову тиснете на іконку мікрофона, тим самим припиняючи набір.
 4. Потім перевіряєте текст на помилки, і якщо все нормально, то зберігаєте текст до себе на ПК або пересилається по е-мейлу (допоможуть відповідні кнопки).
Пример голосового блонота
Приклад голосового блонота

Голосовий набір тексту за допомогою Vorabota

Ще один вітчизняний сервіс Vorabota , який також працює під Google Chrome. Регламент роботи з ним схожий на попередні сервіси - вибираєте мову введення, натискаєте на іконку мікрофона праворуч і наговорюєте текст. Для закінчення набору знову тиснете мікрофон, перевіряєте текст на помилки і копіюєте куди вам необхідно.

Интерфейс сервиса Vorabota
Інтерфейс сервісу Vorabota

Переклад аудіо в текст з Dictation.io

Англомовний ресурс Dictation.io, з функціоналом схожим на згадані вище.


 1. Для роботи з ним необхідно виконати вхід на нього https://dictation.io/ , в самому низу екрану вибрати мову диктування, потім натиснути на клавішу «Start Dictation» і почати наговорювати текст.
 2. Для припинення набору необхідно знову натиснути на згадану клавішу.
 3. Для очищення тексту потрібно натиснути на клавішу «Clear», клавіша «Save» дозволить зберегти ваш текст, а клавіша «СМІТТЮ» - скопіює текст в буфер обміну.
Блокнот сервиса Dictation.io
Блокнот сервісу Dictation.io

Розширення і доповнення для браузера Хром

У магазині Хром також можна завантажити розширення (доповнення), які встановлюються в браузер Хром, і доповнюють його функціонал голосовим набором тексту. Встановивши таке розширення (його значок з'явиться в панелі управління браузера праворуч), вам буде необхідно спочатку визначитися з мовою введення і іншими настройками (натискаємо на відповідний значок розширення в панелі управління).

Щоб скористатися функціоналом додатки потрібно встановити курсор в місце набору тесту, натиснути правою клавішею миші, вибрати в меню опцію встановленого розширення (наприклад, Speechpad) і почати диктовку тексту голосом онлайн.

Розширення Speechpad переводить мова в текст

Розширення від уже згаданого мною мережевого сервісу - Speechpad для Гугл Хром. Після установки даного розширення в браузер ви зможете здійснювати голосовий набір, встановивши курсор в потрібне місце, клікнувши правою клавішею миші і вибравши в меню опцію «Speechpad».

Доповнення Войснот II з голосовим блокнотом

Войснот II - сервіс для браузера Chrome, призначений для голосового набору за будь онлайн. и нажав ввод. Після установки даного сервісу він з'явиться в списку сервісів даного браузера, туди можна перейти, набравши в адресному рядку: chrome: // apps / і натиснувши Enter.

Після кліка на відповідний значок сервісу відкривається нове вікно, в якому ви можете здійснити голосовий набір тексту, для чого необхідно натиснути на кнопочку із зображенням мікрофона.

Расширение Войснот
розширення Войснот

висновок

Згадані мною сервіси дозволять вам ефективно виконати голосовий набір тексту онлайн на комп'ютері. Практично всі вони (включаючи розширення з магазину Гугл Хром) має вкрай простим функціоналом і декількома основними опціями управління. Якщо вам необхідно швидко набрати текст, а швидкість вашого набору не так високо - тоді варто придивитися до даних сервісів, вони дозволять здійснити швидкий набір тексту голосом онлайн.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (6 оцінок, середнє: 4,33 з 5)
Завантаження ...

” Коментар "Голосовий набір тексту онлайн на комп'ютері"

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.