Skip to main content

Як відключити кнопку Fn на ноутбуціКлавіатура ПК є вкрай продуманим з точки зору оптимізації використання пристосування. Тут при обмеженій кількості клавіш вдалося отримати величезну кількість комбінацій, на які можна програмно зафіксувати ту чи іншу дію. Це, безсумнівно, зручно. Виробники ноутбуків же пішли ще далі і на додаток до традиційних клавішах додали клавіатуру Fn. І присутність цієї кнопки може вносити деяку невизначеність в роботі з пристроєм, особливо для людей, які тільки починають освоювати компактні ПК. Випадково чи за звичкою зачіпаючи клавішу, багато користувачів відчувають незручності, і у них закономірно виникає питання про відключення кнопки Fn на ноутбуці. Про це і піде мова далі.

Клавиша Fn
Клавіша Fn на клавіатуріЗміст статті:

Що значить клавіша Fn

Клавіша Fn є допоміжним елементом системи управління функціями пристрою. Її впровадження дозволило значно розширити можливості клавіатури. Причому цікаво, що сама по собі клавіша безпосередньої дії не виробляє. Точніше, ця дія не бере участь в традиційних операціях введення, тому багато користувачів і хочуть відключити клавішу Fn. У цьому у неї є певна схожість з клавішами «Ctrl» або «Shift».

Особливість її функціонування полягає в тому, що під час натискання, на системному рівні проводиться емуляція повнорозмірною клавіатури, що дозволяє призначити на існуючі фізичні клавіші додаткові дії. Технологія успішно використовується при виготовленні мобільних пристроїв, а також компактних клавіатур, все більше набувають сьогодні популярність.

Fn расположение
Клавіша Fn розташування

Рекомендую: Голосовий набір тексту онлайн на комп'ютері .Для простоти розуміння і можливості візуального відділення кнопок, які пов'язані з клавішею Fn, їх зазвичай оформляють у єдиному кольорі, який відрізняється від загального колірного рішення панелі введення інформації. Зазвичай такими клавішами є верхній ряд від «F1» до «F12». Таким чином, завдяки установці всього однієї додаткової фізичної клавіші вдалося отримати повноцінний функціонал дванадцяти. Розташовується Fn зазвичай ближче до нижнього лівого кута клавіатури або ж з обох її сторін, для дублювання, що полегшує використання незалежно від провідної руки.

Якщо ж говорити про дії, які можуть здійснюватися за допомогою цієї клавіші, то зазвичай мова йде про системні дії та управлінням периферійними пристроями. Наприклад, комбінація клавіш Fn + F1 переводить ноутбук в режим сну, а Fn + F6 відключає сенсорну панель управління (тачпед) і т.д.

Читайте також: Чому не працює Ctrl + C і Ctrl + V .Як відключити клавішу Fn

Однак якою б корисною по своєму задумі була клавіша Function, якщо під час реального використання вона викликає незручності, то її необхідно відключити. Тут слід розуміти, що кожен виробник може вносити певні правки програмного коду з метою індивідуалізації продукції, а тому, дія може здійснюватися кількома способами.

У деяких випадках відключення клавіші-модифікатора Fn можна здійснити через систему BIOS. Увійти в цей режим роботи пристрою можна кількома способами, в залежності від конкретного виробника. Зазвичай відповідна клавіша вказується на екрані в момент включення ноутбука. У деяких випадках це може бути F2, Del або якась інша кнопка.

Достовірну інформацію стосовно конкретної моделі можна отримає на офіційному сайті виробника. Клавішу входу в BIOS необхідно натискати в момент часу між натисканням кнопки включення живлення і появою перших заставок. З першого разу може не вийти, але рано чи пізно все буде як треба.

Для людей, що виконують операцію вперше, слід пояснити, що при вході в меню перестане працювати миша, а всі необхідні дії належить виконувати за допомогою спеціалізованих клавіш (вгору, вниз, вправо, вліво і т.д.).

Отключение через BIOS
Відключення клавіші Fn через BIOS
  1. Отже, при вході в біос потрібно буде перейти на вкладку «SYSTEM CONFIGURATION», де за допомогою стрілок і клавіші Enter потрібно відкрити меню «Action Keys Mode».
  2. У контекстному меню потрібно вибрати «Disabled», підтвердити і зберегти зміни. Після чого перезавантажити пристрій. Якщо все було проведено правильно, то клавіша Fn буде відключена. Чи включається вона так само.
  3. Якщо ж через БІОС відключити кнопку не вийшло, то можна спробувати використовувати певний поєднання клавіш, яке буде відрізнятися в залежності від виробника.
  4. У деяких випадках може спрацювати комбінація Fn + Num Lock, іноді ефект мати буде одночасне натискання Fn + F11.

У деяких випадках для відключення клавіші потрібно використання спеціалізованого софту. Само собою, що індивідуально для цієї клавіші програми не розроблялися, але управління нею може бути в числі інших виконуваних завдань. Прикладом такої програми є Toshiba HDD Protection (http://www.toshiba.eu/generic/hddprotection/), для пристроїв цієї фірми. Якщо зайти в розділ «Оптимізація» і відкрити вкладку «Спеціальні можливості», то можна буде відключити клавішу, просто знявши галочку у відповідному пункті.

Программа для ноутбука
Програма для ноутбука Toshiba

Ноутбуки компанії Sony розташовують програмою «Vaio Control Center», а для пристроїв від Samsung є «Easy Display Manager». Програми безкоштовні і знаходяться на офіційних сайтах виробників.

Відключити клавішу Fn можна безліччю способів, і вибрати, який саме використовувати може кожен. Однак чи не логічніше докласти трохи зусиль і почати використовувати її функціонал?Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.