Skip to main content

Як розставити розділові знаки онлайнПри створенні різних матеріалів нам може знадобитися пунктуаційних перевірка написаного нами тексту. У досить багатьох авторів спостерігаються різні проблеми з пунктуацією, розділові знаки ставляться не в тих місцях, в яких це обумовлено правилами, часом про них і зовсім забувають. У спробах виправити допущені пунктуаційні помилки багато авторів звертаються до допомоги професійних філологів, або шукають в мережі ресурси дозволяють розставити розділові знаки онлайн. В даному матеріалі я розберу дійсно працюють на даний момент сервіси, що дозволяють як вставити в текст знаки пунктуації, так і виправити допущені авторами пунктуаційні помилки.Зміст статті:

Чи можливо розставити розділові знаки за допомогою онлайн сервісів

Незважаючи на пристойну кількість представлених в мережі орфографічних сервісів, лише мале їх число дозволяє перевірити пунктуаційні помилки в потрібному нам тексті. Це пов'язано з неможливістю створення на даному етапі повноцінних семантичних алгоритмів, що дозволяють машині повноцінно розуміти текст, і проставляти відповідно до його контекстом потрібні розділові знаки.

На даний момент найефективніші алгоритми здатні лише частково допомогти у виправленні допущених автором пунктуаційних помилок. Тому при написанні будь-яких текстів необхідно самому розставити розділові знаки (у деяких авторів це виходить інтуїтивно), а вже потім звернутися за допомогою до мережевих інструментів, що дозволяють перевірити крапки і коми онлайн.

Робота з такими сайтами досить проста. Вона полягає в переході на один з таких сервісів, вставці тексту для перевірки в спеціальне поле, і наступному натисканні на кнопці активації перевірки, після чого ви отримуєте необхідний результат. Відсутні або неправильні розділові знаки зазвичай позначаються червоним, також може бути запропонована виправлена ​​коректна альтернатива.Розглянемо реально діючі сервіси, здатні виправити допущені користувачами помилки зі знаками пунктуації в тексті.

Orfogrammka.ru - популярний онлайн-інструмент для перевірки текстів

«Orfogrammka» - в минулому досить популярний безкоштовний ресурс, який згодом набув переважно платний характер. Варто згадати, що можливості автоматичної розстановки ком в сервісі немає. У Рунеті він вважається одним з кращих, так як використовується в ньому алгоритм перевірки правопису розроблений в новосибірському Академмістечку випускниками НГУ спільно з професійними лінгвістами. Проте автори проекту заявляють, що розробити досконалий алгоритм перевірки тексту їм поки не вдалося, тому проект знаходиться лише в стадії свого становлення.

 1. Для роботи з «Орфограмкой» необхідно перейти на orfogrammka.ru .
 2. Натиснути на «Кабінет» зверху справа, і пройти авторизацію на ресурсі (в тому числі, за допомогою акаунтів в соціальних мережах).
 3. Після чого буде необхідно вставити потрібний відрізок тексту в поле.
 4. І натиснути на «Перевірити грамотність (F7)» внизу праворуч.

Безкоштовний функціонал «Орфограмкі» обмежений перевіркою тексту до 6000 знаків, а платний - 40000 знаків для однієї перевірки. Якість роботи зі знаками пунктуації у даного ресурсу досить гідне.


Проверка текста на орфограмке
Перевірка тексту на орфограмке

Онлайн-ісправленіе.рф - зручний сервіс для перевірки пунктуації онлайн

Іншим дійсно працюють ресурсом, що дозволяє перевірити знаки пунктуації онлайн, є онлайн-ісправленіе.рф. У своїй роботі він використовує можливості допоміжних програм рівня «DICTION», «Hunspell», і «LanguageTool», і досить непогано знаходить орфографічні та пунктуаційні помилки.

Робота з ним не відрізняється від аналогів. Запускаєте онлайн-ісправленіе.рф , вставляєте текст у відповідне поле, тиснете на «Відправити».

На ресурсе имеется поддержка нескольких языков
На ресурсі є підтримка декількох мов

Grammarcheck.net - розбір знаків пунктуації онлайн

Серед зарубіжних альтернатив для перевірки англомовних текстів хочу відзначити grammarcheck.net , що дозволяє перевірити англомовні тексти на різні види помилок, включаючи пунктуаційні. У ньому також немає можливість розставити розділові знаки.

Програма має дві основні функції перевірки:

 • Базисна (активується натисканням на «Free check») - поверхнева і швидка перевірка тексту;
 • Поглиблена (натискання на «Deep Check») - за рахунок ретельного і глибоко аналізу тексту дозволяє знаходити помилки, які не були зазначені базисної перевіркою.

Робота з ресурсом не відрізняється від російськомовних аналогів.

Англоязычный grammarcheck.net
англомовний grammarcheck.net

Непрацюючі мережеві інструменти

Також можна відзначити інші види сайтів, що пропонують нормі пунктуації перевірку тексту, але de facto не провадять її. Це такі як:

 • advego.com;
 • bugaga.net.ru;
 • languagetool.org;
 • text.ru;
 • textis.ru і інші.

Всі вони непогано справляються з граматикою, добре знаходять некоректно написані слова, але практично не здатні виявляти допущені автором пунктуаційні неточності і не здатні розставити коми онлайн.

висновок

Вище мною був розібраний ряд ресурсів, що дозволяють перевірити розстановку розділових знаків онлайн. Дійсно працюють російськомовних альтернатив всього кілька, при цьому вектор розвитку таких ресурсів рухається в напрям їх подальшої монетизації. Проте на даний момент можна скористатися сервісом рівня «Орфограмкі» і «Онлайн виправлення», і швидко перевірити ваш текст на пунктуацію онлайн.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.