Skip to main content

Як запитати картинкою в Яндекс з телефону і ПКПри роботі з графічним контентом у користувача може виникнути необхідність знайти в мережі будь-яке зображення. В реалізації цього завдання можуть допомогти різноманітні мережеві сервіси, які здійснюють пошук потрібних картинок онлайн. Одним з провідних сервісів такого плану є «Яндекс.Зображення», що працює на основі ексклюзивної технології від Яндекса під назвою «CBIR». У даній статті я розберу можливість запитати картинкою в Яндекс зі свого телефону і комп'ютера, і які особливості реалізації пошуку зображень на Яндексі.

Разбираемся с поиском изображений на Яндексе
Розбираємося з пошуком зображень на ЯндексіЗміст статті:

«Яндекс.Сібірь» - пошук зображень в мережі

Незважаючи на те, що перше місце в пошуку зображень належить компанії Гугл, російська компанія «Яндекс» не збирається відставати від свого прямого конкурента. Можливість питати зображенням було реалізовано «Яндексом» ще в 2010 році, коли поруч з відображеними зображеннями з'явилася опція «Схожі», клік на яку відкривав цілу галерею зображень зі схожими візуальними атрибутами.

Справжнім же проривом в даній області стало створення «Яндексом» в 2013 році технології «CBIR» (абревіатура від «Content-based image retrieval» - «Пошук зображень залежно від змісту»), що отримала в російській мові назва «Сибір».

Некоторыми пользователями технология "Сибирь" видится примерно так
Деякими користувачами технологія «Сибір» бачиться приблизно так

Дана технологія пошуку картинок працює за наступним алгоритмом:


 1. Користувач завантажує на сервер «Яндексі» шукане зображення (або вказує лінк на нього в мережі);
 2. Дане зображення розбивається на так звані «візуальні слова» (безліч графічних областей-елементів з певними межами);
 3. Проводиться порівняння зазначених візуальних слів з візуальними словами з інших картинок, раніше проіндексованих Яндексом і знаходяться в його базі (десятки мільярдів зображень);
 4. Користувач отримує знайдений результат, відсортоване за рівнем схожості шуканого і знайдених зображень.

У 2014 році в пошуковий інструментарій «Сибіру» була додана функція пошуках не тільки ідентичних до шуканого зображень (як планувалося раніше), так і просто схожих на нього.

Обговорення технології «SBIR» можна спостерігати на нижчеподаному відео:Пошук по картинці в Яндекс з комп'ютера

Знайти картинку в Яндексі досить просто, адже алгоритм реалізації даного завдання не відрізняється від аналогічного алгоритму, що виконується в «Гугл», «Бінг», «Тіна» та інших аналога. Для цього достатньо перейти на сервіс « Яндекс.Зображення », і в залежності від специфіки необхідного вам пошуку здійснити наступне:

 • Щоб виконати пошук зображення в Яндексі по його назві, вам буде необхідно набрати ім'я картинки в пошуковому рядку, після чого натиснути на «Знайти» праворуч.

  Нажмите на "Найти" справа
  Натисніть на «Знайти» праворуч
 • Ви отримаєте знайдені за назвою зображення, при цьому не завжди назва прямо корелює зі знайденим фото. Набравши слово «кіт» серед інших результатів ви цілком можете отримати і картинку собаки;
 • Щоб виконати пошук картинки в Яндексі за наявним на ПК зображенню буде досить натиснути на піктограму з зображенням фотоапарата в пошуковому рядку. Клікнути на кнопку «Виберіть файл» зліва, і завантажити необхідну вам картинку на ресурс. Буквально відразу ж ви отримаєте шуканий результат з знайденими ідентичними або схожими зображеннями, отранжіровать за рівнем схожості;

  После нажатия на пиктограмму с изображением фотоаппарата вы сможете загрузить картинку на ресурс или указать ссылку на изображение в сети
  Після натискання на піктограму із зображенням фотоапарата ви зможете завантажити картинку на ресурс або розмістити посилання на зображення в мережі
 • Щоб пошукати картинку по посиланню в Яндексі необхідно натиснути на вже згадану мною піктограму із зображенням фотоапарата. Потім в спеціальній рядку праворуч ввести посилання на потрібне вам зображення в мережі, натиснути на «Знайти» праворуч, і переглянути отриманий результат.

Якщо ви використовуєте «яндекс.браузер» для серфінгу в мережі, і за замовчуванням у вас встановлена ​​пошукова система Яндекса, ви можете запитати картинкою за допомогою функціоналу даного браузера. Для цього достатньо навести курсор вашої мишки на потрібне зображення в мережі, натиснути на ПКМ, в меню вибрати «Знайти це зображення в Яндексі». Практично відразу ви отримаєте знайдений сервісом результат.

Возможности веб-навигатора от Яндекс позволяют осуществлять поиск искомых изображений с помощью функционала самого браузера
Можливості веб-навігатора від Яндекс дозволяють здійснювати пошук шуканих зображень за допомогою функціоналу даного браузера

Запитати картинкою в Яндекс можна і з телефону

Якщо ж ви хочете шукати картинку на Яндексі зі смартфона, то це виконується досить легко, аналогічно до пошуку необхідних зображень на ПК. Ви можете скористатися як стандартним браузером з подальшим переходом на ресурс Яндекса, так і мобільним «яндекс.браузер», встановленим на ваш мобільний гаджет.

Щоб питати в Яндексі зі смартфона картинкою перейдіть на вже згаданий мною « Яндекс.Зображення », виконайте довге натискання на рядок пошуку, після чого під рядком з'явиться опція «Запитати картинкою».

Выполните продолжительное нажатие на поисковую строку, после чего под ней появится опция "Спросить картинкой"
Виконайте тривале натискання на пошуковий рядок, після чого під нею з'явиться опція «Запитати картинкою»

Тапніте на зазначену опцію, і завантажте на ресурс картинку, яку вам необхідно знайти (або створіть таке зображення за допомогою камери вашого мобільного гаджета). Буде виконано швидкий пошук зображення, після чого ви зможете ознайомитися з результатами.

висновок

Реалізація технології «Сибір» в 2013 році дозволила компанії «Яндекс» стати одним з лідерів цифрового ринку з пошуку зображень в мережі поряд з «Google», «Tineye», і «Baidu». Нині будь-який користувач, охочий виконати пошук потрібного зображення в мережі може перейти на сайт Яндекса, вибрати сервіс «Яндекс.Зображення» і здійснити пошук шуканого зображення. При цьому зазначений пошук доступний як на стаціонарному ПК за допомогою стандартного браузера, так і на мобільній версії ресурсу, що дозволяє швидко знайти картинку на Яндексі без будь-яких проблем.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.