Skip to main content

Компас 3D онлайнКоли ми перераховуємо програмні рішення для проведення 2Д і 3Д моделювання, то неможливо обійти увагою сімейство програм «Компас», призначених для створення різних роду електронних креслень. Популярний на просторах Росії і ближнього зарубіжжя, «Компас» міг також похвалитися своєю онлайн-реалізацією, дозволяє працювати з його функціоналом без установки даної програми на ПК. І незважаючи на те, що вказаний мережевий проект пізніше був згорнутий, в мережі існують онлайн-сервіси, що дозволяють виконувати різні форми креслення онлайн або взагалі безкоштовно, або умовно-безкоштовно. В даному матеріалі я розповім про таких ресурсах, а також поясню, як користуватися їх функціоналом.

Разбираемся, как чертить онлайн
Розбираємося, як креслити онлайнЗміст статті:

Креслення в Компас 3Д онлайн

Як мною вже згадувалося вище, особливої ​​популярності серед користувачів з 2010 до 2013 року користувався проект «CAD @ Online», що надає онлайн-доступ до програми «Компас-3Д» і її багатим можливостям. В рамках даного проекту користувач отримував можливість побудови 2Д і 3Д моделей за допомогою програмного інструментарію «Компас», з подальшим збереженням результатів до себе на ПК.

Оскільки в 2013 році проект був закритий, то у вітчизняних користувачів не залишилося мережевих інструментів свого виробництва для створення 2Д і 3Д моделей. Проте англомовний сегмент інтернету має набором мережевих сервісів для моделювання онлайн, а деякі з таких сервісів можуть навіть похвалитися російськомовної локалізацією.

Тим же користувачам, які не довіряють закордонним рішенням, можна запропонувати завантажити стаціонарну програму « Компас 3Д » (окремо доступна пробна безкоштовна версія https://kompas.ru/kompas-3d/download/ ), і в подальшому користуватися її функціоналом.Давайте розглянемо популярні мережеві сервіси, що дозволяють створювати 2Д і 3Д-моделі онлайн.

Сервіс Tinkercad - зручний інструмент для моделювання онлайн

Сервіс «Tinkercad» - це простий і зручний інструмент для 3Д-проектування і 3Д друку, доступний безкоштовно для некомерційного використання - аналог Компаса 3D. Інтерфейс сервісу має російськомовну локалізацію, виглядає зручним і добре організованим. Можливості сервісу дозволяють як імпортувати вже існуючі форми, так і генерувати свої власні, дозволяючи змішувати і поєднувати одні форми з іншими. Всі створені Вами файли можуть бути відправлені для роздруківки на 3Д-принтер для створення прототипу або моделі того, що ви хочете побудувати.

 1. Після переходу на « Tinkercad » система запропонує зареєструватися (можна використовувати свій аккаунт в соціальних мережах).
 2. Для створення свого проекту натисніть на «Створити свій проект».
 3. Після закінчення редагування натисніть на «Експорт» праворуч зверху, і скачайте результат на ПК.
Рабочее окно сервиса "TinkerCad"
Робоче вікно сервісу «TinkerCad»

Сервіс Smartdraw - професійне рішення для 3Д-моделювання

«Smartdraw» - це професійне рішення для створення електричного, механічного або архітектурного дизайну. Аналог програми Компас існує в формі як стаціонарної програми, так і потрібної нам мережевий реалізації. Для полегшення процесу сервіс використовує приклади і шаблони, які легко налаштувати під свої вимоги. Також він містить величезну кількість механічних інженерних і архітектурних символів, які допоможуть вам в створенні різноманітних 3Д-моделей. Безкоштовно ресурс доступний протягом терміну ознайомлення в 7 днів.


 1. Для роботи з сервісом перейдіть на smartdraw.com і натисніть на «Start now».
 2. У вікні редагування справа зверху виберіть російську мову.
 3. Зліва виберіть потрібну спеціалізацію креслення, і приступайте до його створення.
 4. Для збереження результату клікніть на «Експорт» зліва зверху.
Рабочий инструментарий сервиса "Smartdraw"
Робочий інструментарій сервісу «Smartdraw»

Сервіс onshape.com - використання хмари для креслення в режимі онлайн

Сервіс onshape.com пропонує скористатися хмарними технологіями при CAD-проектуванні. Його можливості дозволяють виконувати 2Д і 3Д креслення, багаточастотну моделювання та редагування в контексті. Є різний вбудований інструментарій для створення користувацьких функцій, підтримка відображення об'єкта з одночасним складеним, плоским і настільним видом, інші корисні можливості.

 1. Для початку роботи перейдіть на onshape.com , і натисніть на «GET STARTED».
 2. З трьох запропонованих варіантів виберіть той, який відповідає вашим цілям (наприклад, перший), натисніть «Get the public plan», і пройдіть процедуру реєстрації.
 3. Потім натисніть на «Create» - «Document», наберіть назву документа, а потім натисніть на «Create Public document». Ви перейдете в режим створення і редагування креслень.
 4. Для того, щоб поділитися отримані результатом з друзями, натисніть на «Share».
Внешний вид сервиса onshape.com
Зовнішній вигляд сервісу onshape.com

Сервіс vectary.com - сервіс для 3Д-моделювання в мережі

Сервіс vectary.com чимось нагадує Компас 3Д, і призначений для проведення 3Д-моделювання, з можливістю кастомізації під себе існуючих на сервісі 3Д-моделей. Можливості ресурсу дозволяють експортувати створені вами моделі в стандартні 3Д-файли, і працювати з ними вже на іншому подібному софті. Сервіс має спрощеним інтерфейсом і підтримує безліч плагінів, які роблять роботу з ним зручним і практичним.

 1. Для початку роботи з ним перейдіть на vectary.com , і натисніть на «Start creating».
 2. Після створення моделі натисніть на «Save» або на «Publish».
Создавайте 3Д-модели на vectary.com
Створюйте 3Д-моделі на vectary.com

висновок

Незважаючи на те, що мережевий проект «CAD @ Online», яким було надано мережевий доступ до можливостей «Компас 3Д» онлайн, був закритий ще в 2013 році. Нині є ряд мережевих сервісів, що дозволяють здійснювати 2Д і 3Д-моделювання, а потім і зберігати отримані результати на ПК. Серед описаних інструментів я б виділив сервіс «Smartdraw» - його можливості підійдуть як тільки розпочинають свій шлях новачкам, так і досвідченим професіоналам.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (9 оцінок, середнє: 2,44 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.