Skip to main content

Чому не працює Ctrl + C і Ctrl + VУ цій статті я розповім, чому у вас не працюють комбінації клавіш Ctrl + C і Ctrl + V і як виправити цю проблему. В операційній системі Windows широко застосовуються гарячі комбінації клавіш, що дозволяють швидше виконувати деякі операції. Одні з таких операцій - це копіювання і вставка тексту і файлів. Найчастіше вони виконуються за допомогою поєднань Ctrl + C і Ctrl + V. Схожої є команда «Вирізати», яка поєднує копіювання з видаленням і виконується поєднанням Ctrl + X.

Комбинация Ctrl+C и Ctrl+V
Комбінація Ctrl + C і Ctrl + VІноді ці поєднання відключаються. Причиною, через яку перестали працювати Ctrl + C і Ctrl + V, найчастіше є зараження ПК вірусними програмами, перехоплюють натискання клавіш, фізична поломка клавіатури і призначені для користувача помилки. Як виправити цю поломку?

Зміст статті:

Як включити поєднання в MicrosoftWord?

Найчастіше копіювання і вставка за допомогою Ctrl + C і Ctrl + V перестають працювати в текстових редакторах - MicrosoftWord, OpenOffice, LibreOffice і т. Д. Це трапляється з двох основних причин:

 • відключаються відповідні налаштування в параметрах поєднань клавіш всередині програми;
 • дані поєднання присвоюються макросам.

При цьому залишаються працездатними альтернативні поєднання (Ctrl + Ins для копіювання, Shift + Ins для вставки і Shift + Del для вирізання).


Комбинация клавиш на клавиатуре
Комбінація клавіш на клавіатурі

Персональні налаштування сполучень клавіш є у всіх версіях Word і відкриваються приблизно однаково. При використанні Microsoft Office 2013 перевірити їх можна наступним чином:

 1. Відкрити параметри програми через меню «Файл».
 2. Перейти в розділ «Налаштувати стрічку».
 3. Натиснути кнопку «Налаштувати» близько слів «Сполучення клавіш».
 4. У вікні в списку ліворуч вибрати пункт «Всі команди».
 5. У списку праворуч знайти команди Edit Copy і Edit Paste. Зробити це простіше, якщо клікнути по списку і швидко набрати на клавіатурі частина слова «Edit».

Якщо Ctrl + C і Ctrl + V відсутні у вікні «Поточні комбінації клавіш», їх можна призначити самостійно. Для цього потрібно клікнути по рядку «Нове сполучення», натиснути потрібні кнопки і клікнути на кнопку «Призначити». Потім настройки зберігаються.

Важливо! Після внесення змін слід перевірити ПК на віруси, щоб проблема не виникла знову.Комбінації Ctrl + C і Ctrl + V не працюють через макросів

Макроси - це прошивки, які дозволяють виконувати відразу ряд команд після натискання однієї-двох кнопок. Їх налаштування розташовані на вкладці «Вид» головного меню Word. Залежно від того, що буде виявлено в настройках, починають Ctrl + C і Ctrl + V можна двома способами:

 • видалити шкідливі макроси;
 • створити свої макроси.

Якщо будь-які макроси вже існують, потрібно перевірити їх функціональність кнопкою «Виконати». Також слід натиснути «Змінити» і подивитися, які клавіші задіяні. Якщо це Ctrl + C і Ctrl + V - видаляємо макроси. Щоб проблема більше не виникала, слід відключити виконання макросів в налаштуваннях Центру управління безпекою в параметрах Word.

Створити копіює і вставляють макроси дуже просто:

 1. В меню «Макроси» розділу «Вид» натискаємо «Запис макросу».
 2. Вибираємо «Призначити макрос клавішам» і задаємо комбінацію.
 3. Натискаємо «Призначити» - піде запис. Слід здійснити копіювання будь-яким доступним способом - наприклад, виділити текст (обов'язково мишею, щоб процес виділення не записався) і скопіювати поєднанням Ctrl + Ins.
 4. Зупиняємо запис.
 5. Таким же чином створюємо макрос для вставки.

Після цього комбінації зароблять. Причину проблеми це не виправить, але копіювати і вставляти тепер буде можна.

Що робити, якщо поєднання не працюють у всіх програмах?

Якщо Ctrl + C і Ctrl + V не функціонують не тільки в текстовому редакторі, а відразу у всіх програмах, або роблять не те, що повинні (наприклад, відкривають будь-які файли), значить, вірусне ПО або призначена для користувача програма перепризначували ці комбінації для своїх потреб. Виправити це можна кількома способами:

 • перевірити всі встановлені останнім часом програми - можливо, їх налаштування задіють дані поєднання клавіш;
 • перевірити ПК на віруси;
 • видалити останні оновлення системи через «Панель управління» - «Програми та засоби»;
 • відкотити систему на ранню точку відновлення - для цього створення точок повинно бути включено.

Якщо поєднання Ctrl + C і Ctrl + V не працюють в якійсь конкретній програмі, слід її перевстановити. При відключенні комбінацій в браузері також можуть бути винні розширення, особливо антивіруси і брандмауери.

Якщо нічого не вдіє, залишається тільки перевірити клавіатуру фізично - чи працює клавіша Ctrlвообще, що не залипають чи інші кнопки.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (13 оцінок, середнє: 2,23 з 5)
Завантаження ...

” 4 Коментарі "Чому не працює Ctrl + C і Ctrl + V"

 1. MicrosoftWord я не користуюся. А на віруси перевірено десятком антивірусів і антивірусних сканерів. Толку - нуль .Перша частина статті - копіпаст. Друга - для відчеплення .Про віруси

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.