Skip to main content

SAP програма що це такеАвтоматизація бухгалтерського обліку на підприємствах сьогодні є нормою нашого життя. Поряд з популярною і поширеною в Росії програмою 1С значну частку ринку в сфері управління ресурсами підприємства займає програма SAP, що дозволяє проводити планування, оперативне управління та контроль за ресурсами компанії. У цій статті я розповім, що це за програма SAP, опишу її особливості і функціонал.

Описание Sap
опис SapЗміст статті:

Що це таке SAP

Назва «SAP» є абревіатурою від німецького «Systeme, Anwendungen und Produkte in der Datenverarbeitung», що в перекладі означає «Системи, Додатки і Продукти в обробці даних». Таку назву дали своїй компанії п'ять колишніх інженерів IBM, які після звільнення з підприємства американського гіганта вирішили заснувати свою компанію з розробки програмних рішень для бухгалтерського і системного обліку.

Найбільш відоме програмне рішення компанії SAP для великого бізнесу - це система планування ресурсів SAP R / 3, (R - Realtime - робота в реальному часі) створена компанією в початку 90-х років. Дана система призначена в першу чергу для середніх і великих підприємств, дозволяючи здійснювати автоматизоване управління ресурсами компанії (бухоблік, торгівля, фінанси, менеджмент персоналу, виробництво, торгівля і так далі). Сподіваюся, після прочитання статті вам стане ясно, що це таке SAP.

Программа SAP
програма SAP

Крім SAP R / 3 існують інші програмні рішення від SAP, що залежать від конкретики розробки (технічна платформа, управління даними, інновації та ін.)На російському ринку SAP успішно працює з початку 90-х років, займає нішу в майже 50% ринку рішень ERP (Enterprise Resource Planning, що в перекладі «управління ресурсами підприємства»), абсолютна більшість суб'єктів великого бізнесу вже тривалий час користується послугами SAP. При цьому установка і обслуговування продуктів SAP досить складна, вимагає високої кваліфікації обслуговуючого персоналу і значних фінансових витрат (вартість програмного продукту і його обслуговування може досягати до 10% річного обороту фірми).

Як виглядає реклама SAP і що це таке можна подивитися на відео:Більшість програмних продуктів компанії SAP реалізовано на технічній платформі SAP NetWeaver Application Server. Сама технологічна платформа поділяється на три основних рівня - сервер бази даних, сервер додатків і клієнтський модуль (цифра три в назві продукту «SAP R / 3» означає трирівневу організацію програмного рішення).

Переваги програми SAP

Серед плюсів SAP експерти відзначають наступне:

 • Легка глобальна інтеграція продукту (настройки мови, валют, культурних особливостей і інший специфіки забезпечується автоматично);
 • Абсолютний мінімум оновлень;
 • Забезпечує отримання інформації в реальному часі;
 • Зводить до мінімуму появу помилок;
 • Дозволяє створювати більш ефективне робоче оточення для працівників;
 • Вендори мають багатий досвід по оптимальному структурування та імплементації системи;
 • Повністю настроюється призначений для користувача інтерфейс, що дозволяє кінцевому користувачеві вибирати найбільш зручну операційну структуру продукту;
 • Враховує досвід кращих компаній в даній сфері бізнесу;
 • Охоплює практично всі напрямки діяльність компанії;
 • Може бути об'єднана з програмами інших розробників.

Недоліки SAP:

 • Замикання компанії на контракті з вендором - контракт прив'язує компанію до вендору на термін дії контакту, що робить економічно невигідним зміну вендора;
 • Негнучкість - пропонований вендором пакет може не відповідати специфіці діяльності компанії, а налагодження пакета під покупця може вилитися в значну суму;
 • Окупність інвестицій в установку системи може затягнутися на тривалий час;
 • Імплементація проекту не завжди проходить гладко і може закінчитися невдачею.

функціонал програми

Якщо ви думаєте, що розберетеся в програмі SAP інтуїтивно - вас чекає глибоке розчарування. Вчать користуватися продуктом на спеціальних тривалих курсах, де фахівці вендора проводять детальний інструктаж по опціональний продукту, управління модулями і так далі. Для допитливих ж можу порекомендувати ресурс, де можна скачати різні книги, статті та інші матеріали по функціоналу продуктів SAP.

висновок

Що це SAP? Розглянутий мною програмний продукт SAP - це безсумнівний лідер сьогоднішнього ринку Росії в розрізі ERP-рішень. Потужні можливості продукту, можливість налагодження під конкретну специфіку підприємства, постійне вдосконалення і прагнення до інновацій роблять SAP одним з кращих інструментів для управління ресурсами фірми. Якщо ваша компанія шукає подібне рішення для себе, то, без сумніву ясно, що SAP - це те, що вам потрібно.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (9 оцінок, середнє: 2,33 з 5)
Завантаження ...

” 6 Коментарі "SAP програма що це таке"

 1. Спасибі, доступне до вивчення пояснення. (Працювала, в Amdocs і 1С: УПП, можливо, тому дані картинки легкі для сприйняття)

 2. Добридень! Ви пишіть «Для допитливих ж можу порекомендувати ресурс, де можна скачати різні книги, статті та інші матеріали по функціоналу продуктів SAP.»
  Запропонуйте, будь ласка.
  Дякуємо!

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.