Skip to main content

Скільки пікселів в 1 см?



Скільки пікселів міститься в одному сантиметрі - здавалося б, питання очевидний, каверз тут бути не повинно. Але все не так просто, як здається на перший погляд. Справа в тому, що піксель не є якоюсь фіксованою величиною - це найменший логічний елемент двовимірного растрового зображення, що має свій розмір, прозорість, координати, колір. Тому, розглянемо докладніше ці властивості пікселів і для вирішення проблеми познайомимося з такими поняттями, як дозвіл друкувального пристрою (DPI) і дозвіл екрану монітора (PPI).

Пиксели на фото
Так виглядає зображення під великим збільшенням. Маленькі квадратики, які ви можете спостерігати на даному фото і є ті самі пікселі.



Зміст статті:

Що означає поняття «Дозволи»?

Кількість пікселів, поряд з розрядністю палітри, є однією з найважливіших характеристик, що впливають на якість зображення. Все це потрібно знати, щоб визначити кількість пікселів в 1 сантиметрі. Чим менше піксель, тим більш деталізованим вийде кінцеве зображення. Це відбувається внаслідок того, що при меншому розмірі пікселів збільшується їх кількість на одиницю площі. Давайте введемо величину, що характеризує число пікселів на одиницю площі і назвемо її Дозволом.   Дана характеристика має чотири різновиди, в залежності виду перетворення зображення - DPI, PPI, LTI і SPI. Основними тут є величини DPI і PPI, розглянемо їх докладніше.

  • DPI - кількість точок на дюйм, тип дозволу, який застосовується до принтерів при друці зображень. Чим більше цей параметр, тим більш деталізованим вийде зображення при друку.
  • PPI - кількість пікселів на дюйм, застосовується для вказівки роздільної здатності монітора. Дана величина, найчастіше, підраховує кількість пікселів, які помістяться на екрані вашого монітора.

Таким чином, якщо говорити про зображення безпосередньо, то слід зазначити, що воно не має власної роздільної здатності. Даний параметр формується пристроєм, на якому зображення було створено. Наприклад, якщо фото A зроблено на 3-мегапіксельну камеру, то роздільна здатність його буде дорівнює 2048 пікселів по ширині на 1536 по висоті. Якщо для знімка B використовувалася 4-мегапіксельна камера, то, відповідно, дозвіл такого зображення буде складати 2464 пікселя по ширині і 1632 по висоті.

Логічно далі підкреслити взаємозв'язок дозволу екрану з розміром зображення. Візьмемо описані вище приклади. Якщо вивести зображення A на друк з роздільною здатністю 300 DPI, то на виході ми отримаємо фотографію з розмірами 17 × 13 сантиметрів. Якщо ж надрукувати фото B, то воно матиме розміри 19 × 14 сантиметрів. Та ж тенденція буде спостерігатися і при виведенні даних зображень на екран монітора. Фото B займе на дисплеї великі розміри, ніж фото A.


Разница в качестве изображений при разных PPI
Тут ви можете спостерігати різницю в кількості пікселів на одиницю площі. Як бачите, не дивлячись на однаковий розмір, зображення праворуч буде виглядати точніше, ніж зліва, так як PPI другий картинки більше.

Звідси випливає цікавий висновок - дозвіл в чистому вигляді не є мірою точності і якості зображення, воно лише формує кінцеві розміри, при яких картинка буде мати найвищу деталізацію. Але, з огляду на той факт, що людям зручніше розглядати більші зображення, умовно ми можемо віднести значення даної характеристики до основного при описі ступеня деталізації.

Разница в качестве картинок при разном DPI
Ось наочний приклад, що показує, як при однаковому розмірі, але різному дозволі виглядатимуть зображення при друку.

Настала пора познайомитися з принципом визначення розміру пікселя в 1 см.

Визначення кількості пікселів в 1 сантиметрі

Перед тим, як познайомитися з вищеописаними термінами і закономірностями, ви, напевно, були стурбовані лише одним питанням - кількості пікселів в 1 см. Тепер же ви розумієте, що кількість пікселів на одиницю площі, тобто дозвіл - це не фіксована величина. А залежить вона від розмірів самого пікселя, більш того, вона є змінною, якщо говорити про виведення картинки на плоский носій.



Ну а як визначити розміри пікселя? Насправді, це питання є дуже каверзним. Адже такого поняття як «розмір пікселя» не існує. Піксель не є якоюсь незалежною величиною - це частина зв'язку між розміром екрану, фізичним і піксельним розміром даного дисплея. Будь-які властивості пікселя задаються пристроєм, в якому відбувається обробка зображення. Але, саме звідси, з даного визначення випливає формула, яка дозволяє визначити кількість пікселів на одиницю площі, тобто дозвіл PPI:

P / U = R, де P - піксельний розмір екрану, U - фізичний розмір екрану і R - кількість пікселів, що припадають на один дюйм.

Наприклад, один з екранів Mac Cinema Display 27 від компанії Apple має фізичної шириною в 23.5 дюйма, піксельна ширина його дорівнює 2560. Виходячи з цих даних ми можемо обчислити щільність пікселів на дюйм:

2560 / 23.5 = 109 пікселів доводиться на один дюйм даного дисплея. Давайте спробуємо перевести цю величину в сантиметри:

1 дюйм = 2.54 см, отже, 109 / 2.54 = 42 пікселя на сантиметр, так ми розрахували, скільки пікселів в одному сантиметрі даного екрану.

Классификация степеней PPI
На малюнку представлені різні ступені щільності зображень, за якими можна орієнтуватися в плані створення оптимальної за дозволом фотографії.

Формула № 2 для обчислення PPI

Існує альтернативна формула, що дозволяє також визначити PPI. Для цього нам потрібно знати діагональ екрану:

[√W ^ 2 + H ^ 2] / D = R, де W - ширина екрану в пікселях, H - висота, а D - діагональ, виражена в дюймах. Пропоную застосувати цю формулу до розглянутого вище прикладу:

  • Так як співвідношення сторін Mac Cinema Display - 16: 9, а піксельна ширина 2560, то можемо обчислити звідси висоту дисплея:

(2560/16) * 9 = 1440;

  1. Діагональ розглянутого нами екрану дорівнює 27 дюймів;
  2. Підставами дані значення в формулу і знайдемо щільність пікселів на дюйм:

[√2560 ^ 2 + 1440 ^ 2] / 27 = 109 PPI, тобто ті ж 42 пікселя на сантиметр.

Використовуючи ці формули, можна розрахувати, скільки пікселів в одному сантиметрі за умови, що фото зроблено за допомогою цифрового пристрою, наприклад, камери. При друці використовується зовсім інший дозвіл, яке називається DPI. Використовуючи його, можна розрахувати кінцевий розмір зображення при виводі його на плоский носій, що може стане в нагоді на практиці, наприклад, якщо ви захоплюєтеся фотографією.

Як визначити розмір фото під час друку

Отже, для початку пропоную розрахувати, скільки пікселів доводиться на один сантиметр при виведенні зображення на плоский носій. Як правило, друкують устрою мають дозвіл 300 DPI. Це означає, що на один дюйм зображення доведеться 300 точок. Точки і пікселі - це не завжди одне і теж, тому як деякі принтери друкують точки без змішування фарб, що вимагає більшого числа точок для того, щоб відобразити піксель. Проте знання цього параметра допомагає визначити розмір зображення, що виводиться на друк. Для того, щоб дізнатися про це, використовується наступна формула:

X = (2.54 * p) / dpi, де x - довжина сторони фото, 2.54 - кількість сантиметрів в одному дюймі, p - піксельний розмір сторони.

Наприклад, нам потрібно роздрукувати фотографію з роздільною здатністю 2560 x 1440. Дозвіл друкувального пристрою - 300 dpi. Скористаємося формулою, щоб визначити розміри плоского носія, на який буде роздруковано дане зображення.

  • X = (2.54 * 2560) / 300 = 21 сантиметр завширшки;
  • X = (2.54 * 1440) / 300 = 12 сантиметрів в довжину.

Таким чином, розмір фотопаперу, що вимагається для роздруківки даного зображення, повинен мати розміри 21 x 12 см.

Таблица соотношения размера изображения при печати и пиксельного разрешения экрана
Тут представлені поширені дозволу екранів і вихідні розміри при друку зображень з даними дозволами. Тут яскраво простежується взаємозв'язок пиксельного розміру, DPI і фізичного розміру екрану / матриці.

3 на 4 см скільки в пікселях?

При роздруківці фото використовуються різні розміри, 3 x 4 см - один з них. Давайте спробуємо визначити дозвіл такого фото в пікселях при його роздруківці (дозвіл принтера - 300 dpi). Для цього скористаємося наведеною вище формулою:

x = (2.54 * p) / 300, звідси

p1 = (300 * 2.3) /2.54 = 271 - піксельна ширина фото;

p2 = (300 * 4) /2.54 = 472 - піксельна довжина;

Таким чином, в даній фотографії буде міститися 271 * 472 = 127912 пікселів.

Соотношение формата, разрешения и физ. размера фото.
Ще одна таблиця співвідношення пиксельного дозволу, формату листа і фізичного розміру зображення на виході.

висновок

З появою різновиди дозволів, точок, крапель і так далі стала виникати плутанина у визначенні щільності пікселів, розмір фото та ін. Але, наведені в статті формули є актуальними.

Якщо ви хочете дізнатися більше інформації про DPI і PPI, пропоную поглянути вам на відеоролики, що розкривають зміст даних понять:



Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.