Skip to main content

Talkback що це за програма на АндроїдЯкщо в списку встановлених додатків ви помітили Talkback і хочете дізнатися що це таке, тоді читайте далі в статті я детально його опишу. Сучасні смартфони пропонують людині безліч можливостей. Ми можемо спілкуватися один з одним, серфить в мережі, слухати музику і дивитися відео, орієнтуватися на карті, користуватися смартфоном як ліхтариком і багато іншого. При цьому все описане є лише людям з хорошим зором, так як площа екрану телефону досить мала. А що ж робити людям з дефектами зору, відмовитися від даних переваг? Звичайно ж ні! Їм на допомогу прийдуть спеціальні додатки, здатні полегшити і зробити зручним управління їх смартфоном. Про один з таких додатків я і розповім в даному матеріалі, поясню, що це за програма Talkback на Андроїд, який її функціонал, а також як, при необхідності, відключити Talkback на вашому пристрої.

Приложение Google Talkback
Додаток Google TalkbackЗміст статті:

Що таке Talkback

Як я вже згадував вище, Talkback - це офіційний додаток від компанії Google, що дозволяє безпосередньо озвучувати все, що з'являється на екрані вашого смартфона. Завдяки даному додатку вже немає необхідності дивитися на екран, все там написане (включаючи адресата дзвінків, текст смс і так далі), буде зручно озвучено голосом.

Додаток має як звуковий, так і Тактильна, і буде корисно, в першу чергу, користувачам з різними дефектами зору, а також водіям, які не мають можливості постійно дивитися на екран свого смартфона. Звичайним же користувачам функціонал даного додаток досить швидко приїдається, і вони прагнуть його відключити.

Вперше Talkback був представлений для ОС Андроїд 1.5, пережив кілька удосконалень, і нині кожен бажаючий може завантажити найсвіжішу версію програми з Google Play Market.


Скачиваем Talkback с Плей Маркет
Викачуємо Talkback з Плей Маркет

можливості Talkback

Про те, що це за програма Talkback ми дізналися, тепер розберемо всі функції цього додатка. Оскільки досить часто дане додаток вбудовано в функціонал Андроїд-пристроїв, то його можна активувати завдяки переходу в «Налаштування», потім в «Спеціальні можливості» (розміщення кнопки активації програми може змінюватися в залежності від версії вашої ОС). Знайдіть там «Talkback», і пересуньте важіль активації в стан «On».

Активация приложения TalkBack
Активація програми TalkBack

Що відноситься до можливостей програми, то вони наступні:

  • Озвучка голосом кнопок і клавіш при натисканні;
  • Опис всього, що відбувається на екрані вашого телефону;
  • Тактильний перегляд екрану, озвучування кожної опції, до якої користувач торкається пальцем;
  • Читання з екрану;
  • Озвучування імені тих, що дзвонять;
  • Автопрокрутка списків;
  • Управління жестами, а також шляхом струшування пристрою;
  • Автоматичне регулювання гучності (за умови наявності на смартфоні сенсора відстані).

Вибір потрібної опції виконується завдяки подвійному тапу по ній, прокрутка екрану виконується двома пальцями, при тому, що піднесло телефону до вуха завдяки датчику екран відключається.Як відключити Talkback?

Оскільки функціонал цього додатка досить швидко набридає звичайним користувачам (а деяких і зовсім дратує), то багато хто прагне відключити цю програму Talkback. Щоб виконати дану дію перейдіть в «Налаштування» - «Спеціальні можливості», знайдіть там «Talkback» і пересуньте перемикач пристрою в положення «Off».

Отключение приложения
відключення додатки

Що відноситься до повного видалення додатки, то якщо воно було встановлено у вас в системі, то повністю видалити його не вдасться. Для повного видалення необхідна наявність root-прав і файлового менеджера, за допомогою якого необхідно буде знайти відповідний apk-файл «talkback» і видалити його з вашого гаджета.

висновок

Для розуміння, що це за програма Talkback на пристрої Андроїд слід зазначити, що дана програма є допоміжним інструментом для людей з вадами зору. Вона дозволяє істотно полегшити роботу з мобільним пристроєм, зробивши його більш дружнім для таких користувачів. У всіх інших випадках рекомендується відключити цю програму, так як воно буде швидше заважати роботі з пристроєм, ніж сприяти їй.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оцінок, середнє: 4,50 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.