Skip to main content

Tinyproxy: свій проксі-сервер за п'ять хвилин



Проксі-сервер, найчастіше, річ просто необхідна. Застосувань цього чудового інструменту - маса. Наприклад, відвідування сайту, на якому ваш ip адреса заблокована адміністратором. :)

Розглядатися буде tinyproxy - невеликий, але зручний проксі-сервер. Давайте спробуємо налаштувати його, витративши на це не більше п'яти хвилин. Насамперед встановлюємо його:


  # Aptitude install tinyproxy 

Після цього потрібно відредагувати файл /etc/tinyproxy.conf, щоб почати користуватися проксі-сервером. У цій статті опишу лише деякі директиви. Усе інше, при необхідності, ви можете змінити самостійно, вивчивши кожну в документації: man tinyproxy.conf

налаштування

XTinyproxy No - відключає додавання заголовка XTinyproxy клієнтам.



DisableViaHeader Yes - Робить проксі-сервер повністю анонімним. Якщо не відключити заголовок Via (необхідний, до речі, стандартом HTTP RFC), то інформація про використання Tinyproxy буде видна сервера.

Timeout . Максимальний час в секундах, після закінчення якого неактивна сполука буде закрито. За замовчуванням - 600. Якщо у вас стабільний інтернет, то це число можна зменшити. Наприклад, 120 секунд буде достатньо.

MaxClients . Максимальна кількість одночасно підключених клієнтів. За замовчуванням - 100. Якщо у вас невеликий сервер, а ви - єдиний користувач, це число можна сміливо зменшити до 20-50.



MinSpareServers і MaxSpareServers обмежують мінімальну та максимальну кількість процесів tinyproxy. Якщо кількість процесів менше, ніж мінімальне значення, будуть створені нові. Якщо перевищує максимальне - зайві будуть завершені.

За замовчуванням 5 і 20 відповідно. Знову таки, потрібно підбирати шляхом експериментів.

StartServers відповідає за кількість запускаються процесів. Не повинно бути менше MinSpareServers.

Далі необхідно вирішити собі доступ до проксі сервера. У файлі конфігурації потрібно знайти директиву Allow 127.0.0.1 і після неї додати свій ip адресу, згідно синтаксису. Можна додати кілька підмереж і т.д.

  Allow 127.0.0.1
 Allow 192.168.0.0/16
 Allow 172.16.0.0/12
 Allow 10.0.0.0/8 

Щоб дозволити доступ до проксі-сервера для кого завгодно, слід додати рядок:

  Allow 0.0.0.0/0 

У tinyproxy можна включити фільтр відвідуваних сайтів. Для цього необхідно розкоментувати цей параметр:

  Filter "/ etc / filter" 

А в файлі / etc / filter задати стоп-слова через рядок.

  vk.com
 odnoklassniki.ru
 porno
 yandex

Сайти, що містять в url зазначені ключові слова, які не будуть відкриватися при використанні tinyproxy.

На цьому все. Збережіть зміни і запустіть tinyproxy командою: service tinyproxy restart.

підключення

Спочатку сервер працює на порту 8888, тобто для підключення слід використовувати адресу 1.1.1.1:8888, де 1.1.1.1 потрібно замінити на ip вашого сервера.

Тепер спробуйте підключитися до вашого проксі-сервера, вказавши його адресу в налаштуваннях браузера, фтп-клієнта і так далі.

Перевірити анонімність проксі-сервера можна тут: http://ip.spys.ru/



Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

” 5 Коментарі "Tinyproxy: свій проксі-сервер за п'ять хвилин"

      1. Швидше за все немає tinyproxy не може створити лог файл і \ або пид файл в папках зазначених в файлі конфігурації, і закоментів рядки з nobody tinyproxy запускається від імені рута. Напевно це небезпечно. Потрібно подпапки створити з правами для ноубоді, щоб там створювалися необхідні файли

  1. Дякую звичайно, але краще не скупитися і купити якісні анонімні проксі, наприклад на proxys.io, дуже придатний сервіс з продажу проксі, та й за цінами все норм, не кусаються по крайней мере, так що можна працювати

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.