Skip to main content

Як підключити Backports в Debian?Якщо ви користуєтеся стабільним випуском дистрибутива Debian, то знаєте, що в ньому присутні пакети тільки певної версії. Наприклад, php 5.6. І, поки не буде оновлено сам дистрибутив в цій гілці, ви не зможете встановити більш свіжу версію ПО ...

... До тих пір, поки не підключите додатковий, але офіційний репозиторій пакетів backports . Він надає більш нові версії певних пакетів. Наприклад, якщо в стандартному репозиторії розташовується nginx версії 1.6.2, то з backports ви можете встановити версію 1.9.10, що включає в себе безліч необхідних поліпшень.Щоб додати цей репозиторій, необхідно в каталозі /etc/apt/sources.list.d/ створити файл backports.list і прописати там єдиний рядок:

  deb http://ftp.ru.debian.org/debian jessie-backports main 

Або будь-яке інше найближчим до вашого сервера дзеркало .

Все це справа можна виконати однією командою:


  echo -e "deb http://packages.dotdeb.org jessie all \ ndeb-src http://packages.dotdeb.org jessie all"> /etc/apt/sources.list.d/dotdeb.list 

Потім оновити список доступних пакетів: aptitude update .

Пакети зі сховищ backports НЕ будуть встановлюватися за замовчуванням, як найсвіжіші версії. Їх установку потрібно виконувати командою:

  aptitude install -t jessie-backports packagename 

Де, замість «packagename», потрібно вказати ім'я пакету.Оновлення вже встановлених пакетів з гілки stable на гілку jessie-backports проводиться тією ж самою командою.

Конфлікти з іншими репозиторіями

Конфлікт може виникнути, наприклад, при використанні сховища dotdeb . У моєму випадку, знадобилася установка тільки php7 . Але при повному відновленні командою aptitude upgrade зі сховищ dotdeb тягнеться nginx іншою версією.

Все було б непогано, якби не факт, що nginx в dotdeb зібраний без підтримки openssl 1.0.2h. А це потрібно для роботи ALPN.

Вихід з цієї ситуації наступний: для пакетів з dotdeb, які не потрібно оновлювати, слід знизити пріоритет. Створюємо файл dotdeb в каталозі /etc/apt/preferenses.d/ і прописуємо туди вміст:

  Package: nginx *
 Pin: origin packages.dotdeb.org
 Pin-Priority: -10 

У прикладі - nginx. Але його можна замінити на ім'я іншого пакета.

Коли ви збережете цей файл, менеджер пакетів більше не буде пропонувати поновлення зі сховищ dotdeb.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.