Skip to main content

Як дізнатися чи піде гра на моєму ПКВ даному огляді я спираючись на свій досвід розповім, як можна дізнатися і перевірити чи піде гра на моєму комп'ютері. Ігрова індустрія є невід'ємною частиною сучасної культури. Ігри розвиваються і вимагають все більш потужних комп'ютерних комплектуючих. Для володарів топового заліза тут не виникає проблем. Але от якщо користувач є власником бюджетного комп'ютера, вже можуть бути нюанси, а тому питання, як дізнатися чи піде гра на ПК є досить актуальним. При цьому варто взяти до уваги, що ігри сьогодні можуть коштувати дуже пристойних сум і хочеться мати хоч якусь упевненість в тому, що гра буде працювати, як задумано.

Проверяем пойдёт ли игра на ПК
Перевіряємо чи піде гра на ПКЗміст статті:

Які характеристики ПК важливі для ігор

Найпростіший спосіб визначення чи піде гра на ПК - це перевірка відповідності апаратної частини свого пристрою заявленим вимогам розробників. Ознайомитися з ними зазвичай можна на сторінці з грою.

Системні вимоги Skyrim
Системні вимоги гри

Так виглядають системні вимоги стала вже класикою гри The Elder Scrolls 5: Skyrim.

Як видно з прикладу, основна увага приділяється процесору, відеокарти, обсягом оперативної пам'яті і обсягом дискового простору. Кожен з компонентів відповідає за виконання певного завдання.


  • Процесор - виробляє всі основні розрахунки і забезпечує правильність роботи гри. На продуктивність компонента в іграх впливає кількість ядер і робоча частота.
  • Відеокарта - відповідає за обробку текстур, освітлення, виведення зображення на монітор і т.д. Варто звертати увагу на частоту відеочипа і обсяг пам'яті.
  • Оперативна пам'ять - потрібно під час безпосередньої роботи гри. До неї звертається і процесор і відеокарта. Для неї також важлива частота і обсяг.
  • Жорсткий диск - Тут зберігаються основних файлів гри. Для цього компонента грає роль його обсяг і швидкість передачі даних.

При підборі комплектуючих варто враховувати необхідність грамотного їх поєднання, але це тема для окремого посту.

Як визначити чи піде гра на вашому ПК

При визначенні відповідності свого ПК вимогам гри, варто враховувати, що розробники зазвичай вказують подвійні значення для кожного компонента, тобто мінімальні і рекомендовані вимоги.

– набор комплектующих, при наличии которого игра запустится и будет работать на минимальных настройках графики. Мінімальні вимоги - набір комплектуючих, при наявності якого гра запуститься і буде працювати на мінімальних налаштуваннях графіки. Відповідність комп'ютера мінімальним вимогам забезпечить нормальну роботу гри на настройка близьких до максимальних. Тому виникнення інтересу чи піде гра на вашому ПК дуже важливо. До слова, графічна складова ігор важлива не для всіх і не завжди, наприклад, багато гравців в онлайн-шутери навмисно знижують настройки до мінімальних значень, для забезпечення максимальної швидкодії.– это получить информацию в соответствующем разделе операционной системы. Отже, найпростіший спосіб визначити характерісткі свого ПК - це отримати інформацію у відповідному розділі операційної системи. Для цього необхідно перейти по шляху: Пуск - Система і безпека - Система. На екрані з'явиться велика частина інформації, що цікавить - модель і частота процесора, обсяг оперативної пам'яті, розрядність і тип операційної системи.

Сведения об операционной системе
Відомості про систему

Приклад визначення характеристик відеокарти буде приведений для компонентів від компанії Nvidia. Для власників відеокарт від AMD алгоритм буде приблизно тим же.

  1. Потрібно натиснути правою кнопкою миші на порожньому місці екрану і в контекстному меню вибрати «Панель управління Nvidia».
  2. У меню, потрібно вибрати розділ «Відомості про систему» ​​(правий нижній кут) і стане видно модель відеокарти, об'єм її пам'яті, версія драйвера та інші відомості.
Данные видеокарты
Відомості про відеокарту

Що переглянути вільний об'єм жорсткого диска для ігор необхідно просто двічі клікнути по іконці на робочому столі «Мій комп'ютер». У вікні буде видно необхідна інформація і будете знати чи вистачить місце для вашої гри.

Жёсткий диск ПК
Відомості про жорсткому диску

Зіставивши отримані дані з вимогами на сторінці гри можна робити висновки про те, чи піде гра на ПК.

Цікава гра: Day R Survival - секрети, проходження і чіти .

Сторонні програми для визначення характеристик ПК

Щоб визначити, які компоненти встановлені на ПК, можна також використовувати і спеціальні програми від сторонніх розробників. У деяких випадках така інформація буде більш докладної, а значить і дізнатися запуститься гра на PC, можна буде з більшою точністю.

В якості одного з найбільш універсальних таких інструментів можна використовувати програму AIDA64. Після установки і запуску вона сканує персональний комп'ютер і надає вичерпну інформацію, стосовно встановлених компонентів. При цьому все розділено на групи для зручності використання. В даному випадку варто звернути увагу на вкладку «Комп'ютер» і підрозділ «Сумарна інформація».

AIDA64
Відомості про ПК в AIDA64

– модель и частоту процессора, модель системной платы, объём и частоту оперативной памяти, модель и объём памяти видеокарты и пр. Тут можна бачити всі актуальні для ігор відомості - модель і частоту процесора, модель системної плати, обсяг і частоту оперативної пам'яті, модель і обсяг пам'яті відеокарти тощо.

Для визначення характеристик свого ПК і попередньої перевірки того, чи запуститься гра на ПК можна вдатися до допомоги спеціалізованих сайтів, на кшталт Can You Run It ( https://www.systemrequirementslab.com/cyri/ ).

Пойдёт ли игра
Сервіс для автоматичного визначення відповідності

Сервіс в автоматичному режимі проводить діагностику ПК і виносить попереднє рішення про те, чи піде гра на ПК. При цьому слід розуміти, що всі відомості, отримані при проведенні описаних вище маніпуляцій, носять рекомендаційний характер і відображають лише відсоткову ймовірність запуску тієї або іншої гри на конкретній конфігурації ПК.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.