Skip to main content

0300300001 Файл не відповідає xsd-схеміПри подачі звітності через електронні засоби зв'язку ми можемо отримати відповідь лист від податкового органу, в якому міститься інформації про знайдену в нашій звітності помилки 0300300001 «Файл не відповідає xsd-схемою» і код помилки 50 в СЗВ-СТАЖ . Зазвичай дана проблема пов'язана із застарілою версією програми для створення і відправки звітності, вимагаючи від користувача кроків по її оновленню. В даному матеріалі я розберу, що за помилка 0300300001 «Файл не відповідає xsd-схемою», і які способи її виправлення.

Ошибка 0300300001 при предоставлении нотариальной отчётности
Помилка 0300300001 при наданні нотаріальної звітностіЗміст статті:

Що це означає «Файл не відповідає xsd-схемою»?

Згадувана в тексті помилки «XSD-схема» використовується для опису порядку розташування і можливих значень елементів в xml-файлі. Такий файл є основою звітності, і відправляється за допомогою різних телекомунікаційних засобів зв'язку в місцевий ИНФС. Там відбувається перевірка і виявлення помилок, при знаходженні таких, звіт бракується податковим органом. Після чого відправник отримує негативний протокол з повідомленням про помилку 0300300001.

Причини помилки «Файл не відповідає xsd-схемі» з кодом можуть бути наступними:

 • Відправник використовує застарілу версію програмного забезпечення по створенню і відправці звітності;
 • Застаріла (некоректно працююча) версія програмного забезпечення встановлена ​​на серверах самого податкового органу;
 • Не заповнене одне з полів звіту (наприклад, «Код кінцевого податкового органу»). Причина досить рідкісна, тим не менш, вона може викликати помилку 0300300001.

  эр3
  Розбираємо причини помилки 0300300001

Як виправити помилку 0300300001

Щоб позбутися від помилки «Файл не відповідає xsd-схемою» необхідно виконати наступне:


 • Якщо ви отримали протокол (або іншу версію повідомлення) про наявність помилки 0300300001, то першим ділом рекомендую звернутися до податкового органу за роз'ясненнями. Зрозуміло, податківці можуть відправити вас в технічну підтримку або обмежитися іншими версіями відмовок і відписок, але першим кроком має бути обов'язкове звернення до відповідного органу податкової служби;

  Обратитесь за консультациями в налоговый орган
  Зверніться за консультаціями до податкового органу
 • Оновлення вашу програму для ведення звітності до найсвіжішої версії, а потім перенаправьте ваш звіт. Свіжу версію програми можна пошукати як на сайті виробника, так і скористатися вбудованим в деякі бухгалтерські програми інструментарієм для проведення автор оновлень;
 • Зверніться до служби технічної підтримки вашої програми, і вкажіть на існуючу проблему з помилкою «0300300001». Можливо, вам підкажуть, як діяти в даній ситуації;

  Обратитесь за консультациями в службу технической поддержки
  Зверніться за консультаціями в службу технічної підтримки
 • Уважно перевірте всі поля вашого звіту на предмет коректності їх заповнення. Наприклад, раніше дана помилка виникала при відправці форми 6НДФЛ в ситуації, коли не було заповнене поле «код кінцевого податкового органу». Зазвичай воно заповнюється автоматично (виконується механічне перенесення поля «код ИФНС»). Спробуйте заповнити таке поле вручну, а потім переслати сам файл. Також перевірте заповнення найменування відправника в реквізитах головної організації.

Зверніть увагу, що якщо ви відправили звітність вчасно, і податкова відмовила в прийомі в зв'язку з некоректним форматом декларації (знайдена помилка 0300300001), то оштрафувати вас за неподання декларації податковий орган не може.

висновок

Помилка «Файл не відповідає xsd-схемою» зазвичай виникає в ситуації, коли версія програми для відправки звітності застаріла, і не відповідає діючим на той момент стандартам. Рекомендується оновити ваш програмний продукт до найсвіжішої версії, після чого помилка 0300300001 зазвичай буває усунена.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.