Skip to main content

A problem has been detected and Windows has been shut down що робитиПід час завантаження операційної системи (або її встановлення та оновлення) користувач може зіткнутися з так званим «синім екраном смерті» і написом «A problem has been detected and Windows has been shut down ». Зазвичай перезавантаження комп'ютера нічого не дає, і при наступному запуску комп'ютера даний напис виникає знову. У цьому матеріалі я розповім про найбільш поширених причини появи даної проблеми, поясню їх особливості, а також розповім, як позбутися від синього екрану смерті на вашому ПК.

Скриншот ошибки
Скріншот помилкиЗміст статті:

Причини виникнення помилки

У перекладі текст повідомлення A problem has been detected and Windows has been shut down звучить як «Була виявлена проблема, і для запобігання пошкодження комп'ютера робота Windows була припинена». Далі розміщені технічні дані конкретної помилки, а потім і вказівка ​​перезавантажити комп'ютер (якщо синій екран виник вперше). У тексті написано, що якщо екран з даної написом виникає регулярно, тоді рекомендується перевірити працездатність всіх драйверів, а також встановити свіжі оновлення ОС Windows. Також рекомендується відключити, деінсталювати або видалити всі недавно підключені апаратні і програмні модулі, відключити опції пам'яті біоса, а також спробувати завантажити комп'ютер у безпечному режимі.

Стоп ошибки
стоп помилки

Виникнення «синього екрану» пов'язане з так званими STOP-помилками системи, коли раптово виникла проблема викликає вимикання або перезавантаження комп'ютера. Причин для виникнення такої дисфункції може бути безліч, починаючи від засмічення комп'ютера пилом і збоями в роботі програмного забезпечення, і закінчуючи апаратними поломками материнської плати комп'ютера та інших ключових елементів ПК.

Як виправити помилку "A problem has been detected and Windows has been shut down "

Нижче я опишу специфіку усунення даної проблеми в контексті причин, що викликали її. Але для початку спробуйте просто перезавантажити ваш комп'ютер, а також проведіть очистку системного блоку комп'ютера (або нутрощі ноутбука) від пилу, адже буває, що саме пил винна у виникненні подібної проблеми. Якщо ви не знаєте, як чистити ваш стаціонарний комп'ютер (або лептоп) від пилу, тоді зверніться до фахівця.Крім того, ефективним засобом вирішення проблеми "A problem has been detected and Windows has been shut down" є пошук ліків по конкретиці даної проблеми через пошуковики. Для цього необхідно записати кодифіковані технічні дані проблеми (наприклад, 0X0000007E, нижче вказівка ​​на конкретний проблемний драйвер, напр. Dxgmms1.sys і ін.), А потім і пошукати потрібний вам антидот через пошукові ресурси. Такий пошук часто дозволяє знайти конкретне і підходить саме вам рішення вашої проблеми.

апаратні причини

Проблеми з материнською платою, відеокартою, пам'яттю, блоком живлення і іншими модулями системи можуть викликати STOP-помилку і відповідний синій екран. У разі стаціонарного комп'ютера варто спробувати по черзі видаляти з комп'ютера модулі системи для ідентифікації винуватця. Наприклад, можна вийняти одну планку пам'яті, потім другу і т.д., і тим самим визначити модуль, відповідальний за виникнення проблеми (також може допомогти тест «заліза» за допомогою спеціальних програм, наприклад Everest, Memtest, HDDScan і ін.) . Після визначення модуля-винуватця помилки A problem has been detected and Windows has been shut down його варто замінити або віднести на ремонт в сервісний центр.

Программа Everest
програма Everest

Також, якщо ви придбали будь-яку плату «заліза» зовсім недавно, то може спостерігатися конфлікт нового пристроїв з будь-яким елементом системи (використання однакових запитів на переривання, каналів доступу до пам'яті, адрес портів та ін.). В даному випадку допоможе перегляд встановлених пристроїв в диспетчері завдань, і якщо буде знайдений конфлікт - змінити автоматичне налаштування параметрів ресурсу модуля на ручну, і самому вказати необхідний параметр.У самих крайніх випадках вам може знадобитися повна заміна окремих вузлів системи вашого ПК.

програмні причини

Серед програмних причин, що викликають проблему "A problem has been detected and Windows has been shut down", варто відзначити наступні:

  • Відсутність або нестабільна робота драйверів, які обслуговують різні елементи системи. Якщо окремі драйвера не підходять до конкретних пристроїв, або вони пошкоджені, або викликають конфлікт пристроїв - тоді варто змінити драйвера, оновити їх на свіжіші версії, або навпаки, відкотити свіжий драйвер на попередню, більш стабільну, версію;
  • Збої в роботі різних системних служб і програм. У такому випадку може бути ефективним відкат на попередню точку відновлення системи, а також завантаження в безпечному режимі і подальше налагодження нестабільних елементів системи (якщо завантаження в safe mode пройшло нормально, то винуватець, швидше за все, знаходиться на рівні програмних компонентів ОС Windows). Також варто встановити всі необхідні оновлення операційної системи.
  • Дія вірусних програм, здатних викликати серйозної збій в роботі операційної системи. У боротьбі зі зловредів використовуйте перевірені антивірусні програма з регулярно оновлюваними базами (AVG, Avast, Total Security, Kaspersky і ін.).
  • Також, в боротьбі зі СТОП-помилками можна також спробувати різні відновлювальні флешки і диски (Live CD), що дозволяють виправляти проблеми з окремими програмними модулями ОС Віндовс;
  • Якщо ж нічого не допомагає, і проблема не зникає, тоді, можливо, варто подумати над тотальної перевстановлення операційної системи.

Відео


Причин виникнення описаної дисфункції "A problem has been detected and Windows has been shut down" може бути безліч, тому для точної ідентифікації проблеми варто звернути увагу на технічний опис помилки на синьому екрані. Після визначення винуватця проблеми варто використовувати відповідну раду із запропонованих мною, а якщо ви відчуваєте себе не досить підкованим (ой) в таких питаннях, тоді варто довірити вирішення вашої проблеми компетентного фахівця.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (13 оцінок, середнє: 4,23 з 5)
Завантаження ...

” Коментар "A problem has been detected and Windows has been shut down що робити"

  1. Дякую дещо усвідомив така проблема у мене виникає не завжди і як правило після декількох годин роботи але перезавантаження все відновлює. Можливо стане гірше але поки терплю.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.