Skip to main content

Що це 404 помилка і як її виправитиСьогодні я розповім, що таке 404 помилка і за допомогою яких дій можна її виправити. Багато користувачів при відвідуванні сайтів стикаються з тим, що після переходу за посиланням або введення URL-адреси портал не відкривається, і на екрані з'являється повідомлення про те, що сторінки не існує або вона була видалена (Not Found - "не знайдено", або 404 помилка). Причиною 404 помилки можуть бути як дії користувача, так і збої в роботі сервера або браузера або нестабільний Інтернет-з'єднання. Також сторінка може просто бути відсутнім за певною адресою - адміністрація сайту перенесла її на інший URL або просто видалила.

Одна из форм сообщения о 404 ошибке
Повідомлення про 404 помилкуЗміст статті:

Як утворюється 404 помилка

Користувач вводить в браузері запит на пошук потрібної сторінки. Сервер спочатку отримує від браузера команду на перевірку стану даної сторінки. Якщо все в порядку, сервер відкриває те, що шукає користувач. Якщо ж сторінка не знайдена, то з сервера приходить повідомлення про 404 помилку. Воно може виглядати по-різному, в залежності від налаштувань сайту, на який бажає перейти користувач:

 • HTTP 404 Not Found;
 • Необхідний URL не був знайдений на цьому сервері;
 • 404 сторінка не знайдена;
 • Error 404;
 • 404 файл або каталог не найден;
 • HTTP 404;
 • 404 Error;
 • 404 Not Found;
 • Error 404 Not Found.

Чому вилітає 404 помилка

404 помилка означає, що користувач не зміг отримати доступ до сторінки, розміщеної на сервері веб-сайту. Цьому є кілька пояснень:

 • Дії самого користувача, який вручну ввів неправильне посилання на сторінку, або при копіюванні і вставці URL-адреси міг, зачепивши клавіатуру, випадково додати зайвий символ або, навпаки, прибрати існуючий;
 • Веб-сайт змінив адресу сторінки, але не справив перенаправлення старого URL на новий, тому не відбувається автоматичного доступу до потрібних даних;
 • Стався збій в інтернет-з'єднанні, і сторінка не встигла прогрузити;
 • Сторінка зовсім видалена з сайту, але інші статті або сторонні ресурси містять на неї посилання, за якими і переходять користувачі;
 • Збилися налаштування браузера в результаті дій користувача або вірусних програм;
 • Відбулися збої в роботі серверів, на яких знаходиться сайт.

Причин вильоту 404 помилки багато, і дії в кожному конкретному випадку залежать від їх точного визначення. Дуже часто користувачі стикаються з даною ситуацією, коли переходять по так званим битим (або "мертвим") посилань. У зв'язку з цим 404 помилка набула особливої популярності у Всесвітній Павутині і всім цікаво, що означає 404 помилка.Способи позбавлення від 404 помилки

404 помилка може вискочити і без реальних причин, тому найпершим справою спробуйте оновити сторінку, натиснувши F5 (працює практично у всіх браузерах) або значок поновлення ↻.

Куда нажать, чтобы обновить страницу
значок поновлення

Також перевірте з'єднання з інтернетом і його швидкість. Часто через повільну передачі даних сторінки не можуть завантажуватися і вискакує 404 помилка.

Перевірте коректність URL-адреси. Якщо ви вводили його вручну, то могли помилитися в будь-якому символі. Також будь-яка посилання на сторонніх ресурсах могла привести вас на неправильну адресу. http://edu.bizcase-lab.ru/teach/control , и ссылка ведет на страницу с 404 ошибкой, то уберите последнее слово control. У цьому випадку або перевірте по символам введений URL, або спробуйте підніматися по каталогу, поступово закриваючи кожен нижчий рівень: якщо було так - http://edu.bizcase-lab.ru/teach/control, і посилання веде на сторінку з 404 помилкою , то приберіть останнє слово control. Якщо не допомогло, то видаліть і слово teach. Зрештою або відкриється сторінка, звідки можна знайти потрібний розділ (через категорії порталу або через пошук), або ви отримаєте підтвердження того, що недоступний весь сайт.


Сообщение о 404 ошибке с указанием вероятных причин возникновения и рекомендациями дальнейших действий
Повідомлення про 404 помилку з підказками подальших дій

Як варіант, спробуйте знайти потрібну сторінку через пошукові системи. Якщо вводиться повністю некоректний URL, то Яндекс або Google видадуть вам адресу, схожий на той, що ви використовуєте. Можливо, це і буде потрібна сторінка.

Исправление неправильно введенного URL-адреса поисковой системой Яндекс
Яндекс виправив неправильно введений URL-адресу

Також при введенні URL в рядку пошукача в випадаючому списку ви побачите підказки адрес сторінок, і, можливо, дізнаєтеся серед них свій варіант, підправлений Яндекс або Google. Вам залишиться тільки клікнути на відповідну сходинку і з успіхом перейти на відкриту сторінку.

Подсказка в выпадающем окне поисковика Яндекс правильного URL-адреса
Яндекс підказує правильний URL-адресу

Що це 404 помилка ми розібралися, а якщо вам ще не вдалося її виправити дотримуйтесь подальших інструкцій.

Що робити, якщо проблема в вашому пристрої

Спробуйте зайти на сторінку, яка не відкривається, з інших пристроїв. Якщо сайт доступний, значить, проблема в вашому гаджеті. В цьому випадку потрібно вжити таких заходів:

 • Почистіть кеш в пристрої, з якого не можете відкрити сайт;
 • Не допомагає - видаліть і cookie;
 • Якщо не відкривається жодна сторінка веб-сайту, але при цьому в іншій мережі або іншому місті доступ до нього є, змініть сервери DNS на своєму комп'ютері.

У разі, коли в результаті всіх проведених дій сайт все ж недоступний, зв'яжіться з його адміністрацією. Якщо сторінки були некоректно перенесені на нові URL-адреси, то ваше повідомлення допоможе власникам сайту виправити ситуацію і не допускати вильоту 404 помилки.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.