Skip to main content

Як виправити nvlddmkm.sys синій екран в Windows 7/10Користувачі графічних карт «Nvidia» можуть зіткнутися раптовою появою на екрані їх ПК «синього екрану смерті», в тексті якого згаданий невідомий драйвер «nvlddmkm.sys». Часто це відбувається після установки в систему чергового системного оновлення або будь-якої зовнішньої програми, після чого «синій екран» починає з'являтися із завидною постійністю. Поява помилки video_tdr_failure (nvlddmkm.sys) сигналізує про некоректну роботу драйвера для графічної карти «Нвідіа», і зазвичай вирішується набором стандартних способів. В даному матеріалі я розберу суть даної дисфункції, а також представлю інструментарій для її вирішення.

BSoD с текстом video_tdr_failure
BSoD з текстом video_tdr_failureПричини дисфункції з Nvidia

Вже згадана мною проблема nvlddmkm.sys є досить частим гостей в системах, що працюють на ОС Віндовс 7,8 і 10. При цьому розробники від «Нвідіа» і «Майкрософт» всіляко відхрещуються від своєї провини в появі даної помилки, відправляючи скаржаться на проблему користувачів в «Майкрософт» (в разі «Нвідіа»), і в «Нвідіа» (в разі «Майкрософт»).

При ретельному розгляді можна зробити висновок, що в статистичному більшості випадків причиною виникнення проблеми є драйвер від «Нвідіа». Під час інсталяції більшості графічних драйверів в ОС Віндовс стара версія драйвера «nvlddmkm.sys» часто копіюється в директорію:

путь1Програми звертаються туди за новітньою версією драйвера, але знаходять там лише застарілий варіант.

Решаем возникшую дисфункцию
Вирішуємо виникла дисфункцію

Крім некоректної версії графічного драйвера, причиною виникнення дисфункції також може бути:

 • Перегрів системи (зокрема, через оверклокинга);
 • Некоректна робота будь-якої з планок пам'яті;
 • Недостатня потужність блоку живлення ПК;
 • Погані ( «биті») сектора на жорсткому диску;
 • Конфлікт пристроїв (програмного забезпечення);
 • Недостатній обсяг файлу підкачки;
 • Невірні налаштування БІОС.

Розглянемо кілька ефективних способів виправити виниклу помилку.Рішення №1. Перейменовуємо і копіюємо файл nvlddmkm.sys

Скачайте і встановіть на ваш ПК найсвіжіші драйвера « Нвідіа ». Тепер перейдіть в папку:

путь2

знайдіть там файл nvlddmkm.sys, і перейменуйте його в nvlddmkm.sys.old.

Тепер перейдіть в директорію Нвідіа (зазвичай це C: \ Nvidia), і знайдіть там файл nvlddmkm.sy_. Скопіюйте даний файл на ваш робочий стіл (або в директорію робочого столу на диску). Тепер натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку впишіть cmd, і натисніть Enter.

У вікні командного рядка введіть:

Названіе1

і натисніть Enter.

Далі введіть:

путь3

і знову натисніть на введення.

Після це скопіюйте файл nvlddmkm.sys з вашого робочого столу в:

путь2

Перезавантажте ваш ПК.

Рішення №2. Виконуємо відкат графічного драйвера

Якщо раніше проблем не спостерігалося, а вони з'явилися після установки якого-небудь оновлення (нового драйвера), спробуйте відкотити ПК на попередній драйвер.

 1. Для цього натисніть на «Пуск», в рядку пошуку введіть devmgmt.msc і натисніть Enter.
 2. У вікні «Диспетчера пристроїв» розгорніть вкладку «Відеоадаптери», клікніть на вашій графічній карті, натисніть праву кнопку миші і виберіть «Властивості».
 3. Тепер нам необхідно перейти на вкладку «Драйвер», і виберіть там «Відкинути драйвер».
 4. Потім перезавантажте наш PC.
Выполните откат
Виконайте відкат драйвера

Рішення №3. Здійснюємо чисту установку драйвера

Якщо попередні рішення виявилася неефективні у вирішенні синього екрану nvlddmkm.sys, тоді необхідно повністю видалити графічний драйвер «Нвідіа» і його складові з системи за допомогою спеціального інструментарію (наприклад, програми « DriverSweeper »).

Потім перезавантажте ПК, завантажити в безпечному або звичайному режимі, і запустіть або установник нових драйверів від « Нвідіа ». Якщо на жорсткому диску він відсутній, його необхідно попередньо завантажити на жорсткий диск, або спеціальну програму для оновлення драйверів рівня « драйверпаков Солюшн ». Після установки нових драйверів перезавантажте вашу машину.

Используйте DriverPack Solution для обновления драйверов
Використовуйте функціонал спеціальних програмних рішень

Рішення №4. Перевіряємо модулі пам'яті

У деяких випадках причиною дисфункції nvlddmkm.sys є нестабільна робота планок пам'яті ПК. Якщо у вас підключено кілька планок, тоді спробуйте поперемінно задіяти лише одну, і поспостерігати, чи буде з'являтися помилка. Якщо помилка зникне, значить винна котрась із непідключених в даний момент планок.

Також можна скористатися спеціальними інструментами для тестінгу пам'яті, рівня « Memtest86 ».

Рішення №5. Деактивувавши розгін системи

Причиною помилки також може бути перегрів системи (зокрема через її штучного розгону). Вимкніть такий розгін в БІОС (при наявності такої можливості), і деактивуйте програми для такого розгону.

Рішення №6. Задіємо потужніший БП

Ще одним ефективним рішенням nvlddmkm.sys стане залучення в системі більш потужного БП. У ряду користувачів розглянута в статті помилка виникала через недостатню потужність БП, тому заміну на потужну альтернативу дозволила усунути проблему.

Рішення №7. Використовуємо функціонал утиліти CHKDSK

Ще одним варіантом вирішення дисфункції буде перевірка вінчестера на наявність помилок. Для цього необхідно задіяти функціонал утиліти CHKDSK. Запустіть командний рядок, і там введіть:

команда1

і натисніть Enter. Дочекайтеся закінчення процедури перевірки.

Задействуйте функционал утилиты
Задіюйте функціонал утиліти

висновок

У більшості випадків причиною проблем nvlddmkm.sys є некоректна робота графічного драйвера, який необхідно замінити на модерний аналог. Якщо це не допомогло, рекомендую скористатися іншими наведеними в статті рішеннями, що дозволить виправити дану проблему на вашому ПК.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

” Коментар "Як виправити nvlddmkm.sys синій екран в Windows 7/10"

 1. автору респект !!! де тільки не шукав рішення ні хто виразного рішення не дав .... доводилося двічі перезавантажувати пк інакше не входив в систему .... а причиною були драйвера н відео ... після заміни на вашу мануалу все стало як повинно бути ... і у мене таке питання до автора - чому не можна просто перейменувати файл і замінити? може звичайно я щось не наздоганяю, тоді вибачте))))

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.