Skip to main content

Чи не є внутрішньою або зовнішньою командою виконується програмою (adb, javac, telnet, fastboot)Багато користувачів при введенні в консолі (або у вікні службової програми) ряду команд, одними з яких є «adb», «javac», «telnet», «fastboot» можуть зіткнутися з відмовою системи від виконання даної команди. І супутнім повідомленням, що зазначена команда «Не є внутрішньою або зовнішньою командою, що виконується програмою або пакетним файлом». Зазвичай це пов'язано з тим, що в системі на прописаний шлях до файлу, який обслуговує дану команду, а також з тим, що потрібний компонент просто не встановлений в системі. У цьому матеріалі я розповім, у чому суть помилки «Не є внутрішньою або зовнішньою командою виконується програмою (adb, javac, telnet, fastboot)», а також як її виправити.

Пример ошибки с командой «fastboot»
Приклад помилки з командою «fastboot»Зміст статті:

Суть і причини дисфункції (adb, javac, telnet, fastboot)

Як я вже згадував вище, причиною появи даного повідомлення є відсутність у системи знання про місцезнаходження файлів, які запускаються даними командами (зазвичай файли мають ті ж назви, що і команди, наприклад, команда «fastboot» реалізується через файл fastboot.exe).

Шлях до потрібного файлу зазвичай прописаний в змінної «PATH» налаштувань системи (там має бути вказаний чіткий шлях до директорії, в якому розміщені зазначені файли). Якщо потрібні шляху там не прописані, то при введенні будь-якої з описаних команд система видає відповідь, що (ім'я файлу) не є внутрішньою або зовнішньою командою виконуваною програмою.

Також причиною відсутності підтримки таких команд (зокрема, «telnet») є відсутність даного компонента в системі (його необхідно встановити самостійно).


В системной переменной "Path" необходимо прописать путь к директории, где находится запускаемый нами файл
У системної змінної «Path» необхідно прописати шлях до директорії, де знаходиться запускається нами файл

Чи не є внутрішньою або зовнішньою командою - як виправити

Щоб позбутися від помилки «Не є внутрішньою або зовнішньою командою» необхідно вказати системі шлях (по-англійськи - «path») до теки, де знаходяться потрібні нам файли.

Для цього необхідно точно знати, де знаходяться дані файли (наприклад, «javac» може перебувати на шляху З: \ Program Files \ Java \ jdk 1.8.0.45 \ bin (замість «jdk 1.8.0.45» може бути «jdk» з іншим числом). Необхідно скопіювати вказаний шлях в буфер обміну (позначте його курсором, а потім натисніть на поєднання клавіш Ctrl + C).

  1. Потім перейдіть на робочий стіл ПК, наводите курсор на «Мій комп'ютер», натисніть на праву кнопку миші, в меню оберіть «Властивості».
  2. У вікні, клікніть на «Додаткові параметри системи» зліва, а потім на кнопку «Змінні середовища».
  3. У «Системні змінні» шукаєте параметр «Path», і додайте туди після крапки з комою скопійований вами раніше повний шлях з директорії Program Files \ Java.
  4. Підтвердіть зміни, натиснувши на «Ок», потім знову відкрийте консоль, і наберіть потрібну команду (можете також перезавантажити систему для профілактики), помилка може бути усунена.

Альтернативою може бути перенос не запускаються файлів в відомі системі директорії (наприклад, на загальний кореневої каталог ОС Віндовс, або в C: \ Windows \ System32), зазвичай система працює з ними цілком коректно.Також, у разі деяких компонентів (наприклад, «telnet») проблема з ними виникає через їхню відсутність в системі, тому їх необхідно доустановити.

  1. У випадку з «telnet» це робиться переходом в «Панель управління» - «Програми та засоби» - «Включення або вимкнення засобів Windows».
  2. Знаходимо там «Клієнт Telnet» ставимо зліва від нього галочку, і натискаєте на «Ок».
  3. Програма буде встановлена ​​і функціонал «telnet» повинен працювати коректно.

висновок

Помилка «Не є внутрішньою або зовнішньою командою (adb, javac, telnet, fastboot)» зазвичай виникає через відсутність у системи інформації про місцезнаходження даного файлу (остання зазвичай розміщена в змінної «Path»), або відсутність необхідного компонента в системі. Для виправлення помилки «не є внутрішньою або зовнішньою командою» рекомендую прописати в параметрі «Path» повний шлях до папки, де знаходиться файл, а також доустановити проблемні компоненти в систему (якщо спочатку відсутні такі). Це дозволить стабілізувати роботу системи, і пофиксить помилку «Не є внутрішньою або зовнішньою командою» на вашому ПК.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4 оцінок, середнє: 2,75 з 5)
Завантаження ...

” Коментар "Чи не є внутрішньою або зовнішньою командою виконується програмою (adb, javac, telnet, fastboot)"

  1. Дурниця, а не причина. Все прописано але результатів ніяких. Приклад для ADB. C: \ ProgramData \ Oracle \ Java \ javapath; C: \ Windows \ system32; C: \ Windows; C: \ Windows \ System32 \ Wbem; C: \ Windows \ System32 \ WindowsPowerShell \ v1.0 \; C: \ Program Files (x86) \ NVIDIA Corporation \ PhysX \ Common; C: \ Program Files (x86) \ Skype \ Phone \; C: \ android-sdk-windowsplatform-tools \ sdk \ platform-tools \ adb.exe; C: \ android-sdk-windowsplatform-tools \ sdk \ tools;

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.