Skip to main content

No Bootable Device, Hit any key на ноутбуці Acer що робитиПри включенні і завантаженні ноутбука Acer користувач може зіткнутися з повідомленням «No Bootable Device, Hit any key». Після натискання на будь-яку клавішу користувач переходить в режим вибору завантажувального диска, після чого дана помилка повторюється знову. У даній статті я розповім, у чому суть даної помилки, які її причини, і як виправити No Bootable Device, Hit any key на вашому ПК.

No Bootable Device, Hit any key скриншот ошибки
No Bootable Device, Hit any key скріншот помилкиЗміст статті:

Причини виникнення помилки

У перекладі з англійської текст даної помилки звучить як «Немає завантажувального пристрою, натисніть будь-яку клавішу». Зазвичай це вказує на ситуацію, при якій система не виявила підключеного до ПК завантажувального пристрою зі встановленою на ньому операційною системою, або такий пристрій підключено, але операційна систем (або її завантажувач) на цьому пристрої пошкоджені.

При включенні комп'ютера також може з'являтися напис An operating system was not found , стаття присвячена її вирішення за посиланням.

Найбільш часто помилка з текстом No Bootable Device, Hit any key зустрічається на ноутбуках ACER і Lenovo. При цьому конкретні причини її появи можуть бути наступними:


 • Чи не щільне прилягання шлейфів жорсткого диска до відповідних роз'ємів на жорсткому диску і материнської плати ПК;
 • Внаслідок зовнішнього удару жорсткий диск ноутбука пошкоджений або взагалі вийшов з ладу;
 • «Осипання» жорсткого диска внаслідок його зносу, і як наслідок - поява безлічі поганих секторів (bad sectors);
 • Окислення або забруднення контактів жорсткого диска;
 • Завантажувальна область жорсткого диска пошкоджена внаслідок будь-яких програмних причин (наприклад, через дії вірусних програм).

  Ошибка на ноутбуке
  Помилка на ноутбуці

Як виправити No Bootable Device, Hit any key

Для вирішення проблеми з No Bootable Device нам, в більшості випадків, потрібно ввійти в в БІОС вашого комп'ютера. Після завершення входу може знадобитися проявити належне терпіння, так як на проблемних комп'ютерах вхід в БІОС за допомогою клавіші F2 може вийде далеко не відразу.

Отже, для вирішення проблеми No Bootable Device, Hit any key на Acer рекомендую виконати наступне:

 • Перевірте видимість жорсткого диска комп'ютером. Для цього перейдіть в БІОС (зазвичай швидко натискаючи під час включення комп'ютера клавіші F2 або Delete), і перегляньте список підключених до ноутбука жорстких дисків. Якщо лептоп бачить ваш жорсткий диск - відмінно, якщо ні - тоді доведеться зняти нижню кришку ноутбука, і перевірити щільність підключення контактів до вінчестера (і почистити, при необхідності, його роз'єми від бруду і пилу).

Якщо після виконання клінінгових операцій, і подальшого підключення вінчестера до комп'ютера, останній все також не бачить жорсткий диск, тоді вимкніть ваш жорсткий диск від ПК, і перевірте його працездатність на іншому комп'ютері. Якщо інший комп'ютер його також не бачить, тоді, можливо, жорсткого диска потрібен ремонт або заміна.


Компьютер не видит подключенных к нему жёстких дисков
Комп'ютер не бачить підключених до нього жорстких дисків
 • Встановіть жорсткий диск першим в послідовності завантажувальних дисків. Перейдіть в БІОС, знайдіть там вкладку «Boot», і переконайтеся, що жорсткий диск зі встановленою на ньому ОС стоїть першим у черзі завантажувальних дисків. Якщо немає, тоді проранжируйте дану послідовність належним чином;
 • Змініть настройки БІОС. Перейдіть в БІОС (UEFI), в його налаштуваннях пошукайте опцію «Boot Mode», і встановіть в ній значення «Legacy». Якщо у вас за замовчуванням стоїть значення «Legacy», тоді спробуйте поставити «UEFI». Збережіть налаштування і перезавантажте ноутбук, це може допомогти вирішити проблему No Bootable Device, Hit any key на комп'ютері Acer;

  Пробуем Legacy или UEFI
  Пробуємо Legacy або UEFI
 • Також може допомогти скидання налаштувань вашого БІОС (UEFI) на дефолтні (за замовчуванням). Збережіть дані налаштування і перезавантажте ваш ПК;
 • Вимкніть ваш ноутбук, вимкніть від нього зарядний пристрій, вилучіть з нього батарею. батареи и подключённого зарядного устройства. Натисніть і утримуйте кнопку включення ноутбука 10 секунд без батареї і підключеного зарядного пристрою. Потім поверніть назад батарею, підключіть блок живлення і спробуйте запустити ваш ПК;
 • Використовуйте завантажувальний диск для відновлення системи. Якщо ноутбук бачить підключений до нього жорсткий диск, тоді використовуйте завантажувальний диск (або флешку) з наявними на них завантажувального версією Віндовс (однотипної до встановленої ОС на комп'ютері) для виправлення процесу завантаження. Завантажити з даного диска (флешки), і виберіть пункт «Відновлення системи» для нормалізації роботи вашого ПК. Дочекайтеся закінчення процесу і перезавантажте ваш ноутбук;

  Используйте загрузочный диск для нормализации работы ПК
  Використовуйте завантажувальний диск для нормалізації роботи ПК
 • Відновіть головний завантажувальний запис (MBR) c допомогою функціоналу командного рядка. Завантажити з зазначеного вище диска або флешки, в списку наявних опцій виберіть командний рядок, і в ній введіть команду:

bootrec / FixMbr

і натисніть Enter. Дочекайтеся закінчення процесу і перезавантажте систему.

Якщо це не допомогло, знову завантажте з установочного флешка (диска), виберіть командний рядок, і введіть:

chkdsk: / f / r

і натисніть Enter. Дочекайтеся кінця перевірки а потім перезавантажте ваш ПК;

 • Якщо зовсім нічого не допомогло і повідомлення No Bootable Device, Hit any key продовжує з'являтися, скористайтеся можливостями Acer eRecovery program. Дана утиліта здатна відновити програмну складову вашого ACER до заводського стану, при цьому врахуйте, що при виконанні даної операції ваші файли на ноутбуці можуть бути втрачені. Рекомендую застосовувати дану утиліту тільки в крайньому випадку, коли все вищеописане виявилося неефективним.
Используйте Acer Recovery Program
Використовуйте Acer Recovery Program

Для її активації під час включення ПК затисніть кнопку «ALT» і періодично натискайте на клавішу F10.

 • У деяких випадках може також допомогти повна перепрошивка вашого БІОС. Виконувати цю операцію рекомендую тільки компетентним у даній справі користувачам.

висновок

Відповіддю на питання про те, що робити з помилкою «No Bootable Device, Hit any key на ноутбуках фірми Acer» стане виконання рад, описаних мною вище. Перевірте, чи бачимо підключений вінчестер в Біосе ноутбука, спробуйте різні настройки БІОСа, а якщо це виявилося неефективним, тоді відновіть функціонал вашого лептопа за допомогою системного диска (флешки) з наявної на них операційною системою. Радикальним варіантом може бути використання функціоналу «Acer eRecovery program», але при цьому врахуйте, що ваші файли на даному ПК після використання зазначеної утиліти можуть бути видалені.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (20 оцінок, середнє: 4,35 з 5)
Завантаження ...

” 18 Коментарі "No Bootable Device, Hit any key на ноутбуці Acer що робити"

 1. Дякую автору допомогло але при викл і знову вкл проблема та ж просто вже з'являються написи з білим шрифтом міняю через біос на uef1 лептоп включається але якщо вимкнути і знову включити все заново треба менять.Хочу запитати у автора чи може він допомогти мені вирішити проблему з кореня .

 2. Добридень! Ноутбук новий новий. Стояла по умоланію операційна система Endless, все працювало.
  Потім, Почав встановлювати вінду з флешки, поставив завантаження з флешки в биосе, запустився
  привітав перший пункт установки вінди і написало щось на кшталт «якщо у вас підключений флеш накопичувач, висуньте і вставте заново. Я висунув і вставив після чого ноут перезавантажився і з'явилося горезвісне no-bootable-device ..
  Проблема головна в тому що в биосе у внеску boot, в полях «priority order ..» порожньо ..
  Тобто не можу вібрать звідки завантажитися, так як все пропало кудись .. Мене аж тресется ((
  Навряд чи там шлейфи або ще щось отшоло, він новий, не падав нічого ..
  Якось можна це виправити? в сервіс центр не хочеться на 2ий день несті..Еще скажуть що я сам поламав)

 3. Поміняв на Legacy, помилка зникла, пішла завантаження вінди і видало синій екран на секунду і пропонує відновити, тисну відновити, не допомогло ... Автор-майстер що робити?

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.