Skip to main content

Параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідаєДеякі з користувачів ПК можуть зіткнутися з неполадками при підключенні до мережі Інтернет, а при пошуку несправностей система видає повідомлення «Параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідає». У більшості випадків така помилка трапляється на комп'ютерах зі встановленою Windows 7, але не виключені подібні проблеми і на інших ОС сімейства Віндовс. У цій статті я розповім, що за помилка DNS-сервер не відповідає, які причини її появи, і як її виправити.

Обнаружена проблема после диагностики ПК
Виявлено проблему після діагностики ПКЗміст статті:

Трохи про DNS

Як відомо, DNS-сервером може називатися як додаток, створене для відповідей на запити за протоколом DNS, так і хост, на якому запущено цю програму.

Сама ж система доменних імен (DNS) використовується для отримання IP-адреси за назвою хоста (користувач вводить в адресному рядку браузера буквене ім'я сайту, а система DNS переводить цю назву в IP-адреса), для маршрутизації пошти і так далі.

ДНС клиент и сервер
ДНС клієнт і сервер

Причини помилки «DNS-сервер не відповідає»

Отже, які ж причини помилки «Параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідає»? Я б відзначив наступне:


 • Проблеми в роботі вашого роутера або мережевого адаптера;
 • Служба DNS на вашому комп'ютері пошкоджена або працює нестабільно;
 • Шкідлива діяльність вірусних програм;
 • Ваш антивірус або фаєрвол час від часу блокує доступ в Інтернет;
 • Сайт, на який ви хочете зайти, не працює (тимчасово «впав», на ньому проводяться технічні роботи і так далі).

  Ошибка DNS
  Помилка DNS

Як виправити помилку «Параметри комп'ютера налаштовані правильно але пристрій або ресурс dns не відповідає»

Отже, якщо ви зіткнулися з дисфункцією пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідає, тоді виконайте наступні дії:

 • Перезавантажте систему. Одне з найбільш очевидних рішень часто є досить ефективним;
 • Перезавантажте ваш роутер. Вийміть штекер шнура живлення з роутера, зачекайте хвилину, а потім вставте штекер назад і увімкніть пристрій. Пам'ять пристрою буде очищена, і цілком можливо, що проблема DNS-сервер не відповідає буде вирішена;
Перезагрузка роутера
перезавантаження роутера
 • Використовуйте автоматичний IP та адресу ДНС-сервера від Гугл. Натисніть кнопку «Пуск», в рядку пошуку наберіть ncpa.cpl і натисніть Enter. Знайдіть в списку підключень своє інтернет-підключення, клікніть на ньому правою клавішею миші та виберіть «Властивості».

У списку компонентів знайдіть протокол інтернету четвертої версії, два рази клікніть на ньому, і у вікні властивостей активуйте опцію «Отримати IP-адресу автоматично».

Внизу клікніть на опції «Використовувати наступні адреси ДНС-серверів», і пропишіть в першому рядку адреса 8.8.8.8, а в іншій - 8.8.4.4. Поставте галочку на опції «Підтвердити параметри при виході» і натисніть на «Ок» внизу. Після спробуйте перезавантажити систему і зайти на потрібний вам сайт в мережі;


Используем следующие DNS адреса
Використовуємо наступні DNS адреси
 • Спробуйте оновити параметри ДНС. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора (Натисніть на «Пуск», в рядку пошуку наберіть cmd, вгорі з'явиться іконка програми з ідентичною назвою, клікніть на ній правою клавішею миші та виберіть «Запуск від імені адміністратора»). Потім по черзі введіть такі команди, не забуваючи натискати на «Enter» після кожної з них:

ipconfig / flushdns

ipconfig / registerdns

ipconfig / release

ipconfig / renew

netsh winsock reset

Після перезавантажте вашу систему, і можливо, що питання «як виправити помилку пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідає» буде знято.

 • Спробуйте встановити фізичну адресу як мережевий в налаштуваннях мережевого адаптера. и нажмите ввод . Для цього знову відкрийте командний рядок з правами адміністратора як описано вище, наберіть в ній ipconfig / all і натисніть Enter.

На екрані відобразяться мережні параметри вашої системи, зверніть увагу на «Фізичний адресу» (Physical Adress), що складається з букв і цифр (наприклад, 2A-3F-8E-B9-30-C9). Перепишіть його до себе на папірець.

Тепер натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть ncpa.cpl і натисніть Enter. Виберіть активну інтернет-підключення, клікніть на ньому правою клавішею миші та виберіть «Властивості».

Після відкриття вікна властивостей натисніть на «Налаштувати» поруч з назвою вашої мережевої карти, в вікні, перейдіть у вкладку «Додатково», клацніть на параметрі «Network addresses», активуйте опцію «значення» і там впишіть фізичну адресу, записаний вами раніше (без дефісів). Підтвердіть зміни, потім відкрийте ваш браузер і спробуйте зайти на потрібний сайт;

эр5

 • Перевірте ваш ПК на наявність вірусних програм (підійдуть програми Dr.Web CureIt !, Trojan Remover, Malware Anti-Malware і ряд інших);
 • Тимчасово вимкніть ваш фаєрвол і антивірус, а потім спробуйте зайти в мережу, це може допомогти в питанні, як пофиксить помилку пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідає;
 • Перевірте роботу служби ДНС-клієнт. Натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть services.msc і натисніть Enter. У вікні, що відкрилися служб знайдіть «DNS-клієнт», два рази клікніть на ній, і перевірте, що б там стояв тип запуску «Автоматично». Також можете спробувати перезапустити жодною з радіостанцій.

Відео-рішення

При розборі дисфункції «параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс DNS не відповідає» слід, перш за все, спробувати перезапустити роутер, а також оновити параметри ДНС за допомогою відповідних команд, наведених мною вище. Якщо ж дані поради не допомогли, спробуйте всю номенклатуру рішень з наведених мною вище, вони допоможуть вирішити описану проблему в абсолютній більшості випадків.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (7 оцінок, середнє: 4,86 з 5)
Завантаження ...

” 3 Коментарі "Параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідає"

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.