Skip to main content

При перевірці відносин довіри сталася системна помилка - СертифікатКриптографічні утиліти КріптоПро застосовуються в багатьох програмах, створених російськими розробниками. Їх призначення - підпис різних електронних документів, організація PKI, маніпуляція з сертифікатами. У цій статті ми розглянемо помилку, яка з'являється в результаті роботи з сертифікатом - «При перевірці відносин довіри сталася системна помилка».

Зміст статті:

Причина появи помилки в КріптоПро

Поява системного повідомлення про помилку часто пов'язано з конфліктуючими версіями Windows і КріптоПро. Користувачам властиво побіжно ознайомитися з системними вимогами програмного забезпечення, його властивостями і можливостями. Саме тому доводиться більш детально вивчати інструкції та форуми тільки після того, як стався збій.Нерідко саме програмне забезпечення встановлюється в систему з помилками. Причин для цього більш ніж достатньо:

 • Неполадки в системному реєстрі Windows;
 • Жорсткий диск заповнений сміттям, які не дають правильно працювати іншому ПО;
 • Наявність вірусів в системі і так далі.

Читайте також: не вдається побудувати ланцюжок сертифікатів для довіреної кореневого центру.

Рішення помилки з сертифікатом

У програмному продукті КріптоПро стався системний збій «При перевірці відносин довіри сталася системна помилка». Спробуємо вирішити цю проблему. У деяких випадках програма може видати повідомлення на екран, якщо в системі немає відповідних оновлень. Ви також можете отримувати помилку в тому випадку, якщо використовуєте КріптоПро версію 3.6 на операційній системі Windows 8.1. Для цієї ОС необхідно використовувати версію 4 і вище. Але для установки нової, потрібно деінсталювати стару версію.Всі важливі дані з попередньої версії потрібно створити на знімний носій або в окрему папку Windows.

 1. Відкрийте меню «Пуск» і натисніть розділ «Панель управління» Windows;
 2. На наступному кроці натисніть «Видалення програм». Це можна зробити і швидше - натисніть 2 клавіші WIN + R і введіть в рядку команду «control», потім виберіть «Видалення програм»;
 3. У списку знайдіть стару версію КріптоПро і виділіть її мишкою. Потім натисніть вгорі кнопку «Видалити»;

  Удаление КриптоПро
  Видалення КріптоПро з Windows
 4. Підтвердіть видалення.

Потім потрібно відвідати офіційний сайт і завантажити свіжу версію пакету утиліт, завантажити їх і встановити на свій комп'ютер. Перейдіть за адресою - https://www.cryptopro.ru/downloads . При установці на час вимкніть брандмауер Windows і інші програми або антивіруси, які можуть блокувати роботу КріптоПро.

Встановити новий продукт можна за допомогою особистого кабінету на сайті. Для цього вам потрібно увійти і авторизуватися.


 1. Потім зайдіть в ЛК;
 2. Відкрийте вкладку зверху «Управління послугами»;
 3. Перейдіть в розділ «Автоматизоване робоче місце»;
 4. Потім знайдіть пункт «Модулі та доповнення» і натисніть на одну з версій КріптоПро.

Установка особистого сертифіката

Далі потрібно встановити сертифікат в утиліті КріптоПро, щоб усунути збій сертифіката - при перевірці відносин довіри стався збій. Запустіть ПО від імені адміністратора. Робити це найкраще з меню «Пуск».

 1. У вікні програми виберіть вкладку «Сервіс»;
 2. Виберіть пункт «Переглянути сертифікати ...»;

  Просмотр сертификатов в контейнере
  Перегляд сертифікатів в контейнері КріптоПро
 3. Далі у вікні «Сертифікати закритого ключа» натисніть невелику кнопку «Огляд» і виберіть контейнер;
 4. Натисніть кнопку "Далі". Якщо ви побачите повідомлення, в якому йдеться про відсутність набору ключів, візьміть його з ключового носія;
 5. Натисніть кнопку нижче «Встановити»;

  Установить свой сертификат
  Встановити свій сертифікат КріптоПро
 6. Потім в процесі потрібно вибрати пункт, щоб перемістити сертифікати в особисте сховище і в завершенні натисніть кнопку «Готово».

Інші методи усунення помилки при перевірці відносин довіри

Якщо ви використовуєте КріптоПро версії 4, але помилка все одно з'являється, спробуйте просто перевстановити програму. У багатьох випадках ці дії допомагали користувачам. Ще можливо, що ваш жорсткий диск переповнений непотрібними файлами і їх потрібно видалити. У цьому нам допоможуть стандартні утиліти Windows.

 1. Відкрийте провідник (WIN + E) і виберіть один з локальних дисків ПКМ;
 2. Натисніть на пункт «Властивості»;
 3. Під зображенням зайнятого простору диска знайдіть і натисніть кнопку «Очистити»;
 4. Потім з'явиться вікно, де потрібно вибрати файли, які будуть видалені;
 5. Можете вибрати всі пункти і натиснути «Ок».

Цю інструкцію потрібно виконати для всіх локальних дисків на вашому комп'ютері. Далі виконайте наступну інструкцію для перевірки файлів Windows

 1. Відкрийте меню «Пуск»;
 2. Введіть в рядку пошуку «Командний рядок»;
 3. Цей рядок виберіть ПКМ і вкажіть мишею пункт «Від імені адміністратора»;
 4. Введіть в цьому вікні команду для запуску сканування «sfc / scannow»;
 5. Натисніть ENTER.

Дочекайтеся завершення цього процесу. Якщо утиліта знайде неполадки в файлової системі ви побачите це в підсумковому повідомленні. Закрийте всі вікна і спробуйте запустити програму КріптоПро, щоб переконатися, що помилка «При перевірці відносин довіри сталася помилка сертифіката» вже усунена. Для особливих випадків є номер технічної підтримки ПЗ - 8 800 555 02 75.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

” Коментар "При перевірці відносин довіри сталася системна помилка - Сертифікат"

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.