Skip to main content

Синій екран смерті 0x00000024: NTFS_FILE_SYSTEM як виправитиУ різних версіях Windows користувачеві часто доводиться стикатися з раптовою появою помилок, які проявляються у вигляді екрану BSOD і роблять роботу з ПК неможливою. Однією з найбільш часто виявляються помилок можна вважати збій синій екран смерті з кодом 0x00000024 або NTFS_FILE_SYSTEM. Незважаючи на той факт, що причини такої помилки досить різноманітні, її усунення в більшості випадків можливе за допомогою доступних методів.

Ошибка 0x00000024
Помилка 0x00000024Зміст статті:

Причини появи синього екрану смерті 0x00000024

У компанії Microsoft стверджують, що найбільш часто проблему 0x00000024 викликає помилка в системному файлі Ntfs.sys.

За своєю суттю Ntfs.sys є файл драйвера, який дозволяє зчитувати дані з розділів NTFS, а також зумовлює можливість виконання записи в такі розділи. Крім того, екран, який демонструє код 0x00000024 NTFS_FILE_SYSTEM може відображатися, коли несправна файлова система NTFS, а також піддалися поломки окремі фрагменти диска або неправильно виконують свою функцію драйвера SCSI або IDE. Також може з'являтися помилка синього екрану смерті Ntoskrnl.exe .

Методи виправлення помилки NTFS_FILE_SYSTEM

При тому що 0x00000024 NTFS_FILE_SYSTEM - це досить серйозна неприємність, виправлення помилки в переважній більшості випадків не вимагає застосування складних інструментів і може бути здійснено користувачем самостійно.Перевірка диска на наявність помилок

Перш ніж переходити до кардинальних способів вирішити цю проблему, при появі збою з кодом 0x00000024 NTFS_FILE_SYSTEM потрібно виконати виявлення помилок на жорстких дисках ПК.

 1. Сканування із застосуванням вбудованих засобів Windows. Для цього потрібно:
 2. Відкрити вікно «Мій комп'ютер», натиснути правою кнопкою миші на значку диска або розділу, що вимагає перевірки.
 3. Вибрати з випав меню «Властивості».
 4. Вікно властивостей оснащено вкладкою «Сервіс», після переходу на яку потрібно натиснути «Виконати перевірку».
 5. Перевірка диска з консолі. Для здійснення такої перевірки потрібно відкрити командний рядок і ввести команду такого синтаксису: chkdsk буква_раздела: / f

Для більш повного розуміння вищевикладеної інструкції, можна подивитися відео:драйвера

Поширеною є ситуація, коли розглянутий збій виникає через неправильне конфігурування драйверів пристроїв. Цілком ймовірно, що драйвери пошкоджені або їх версії застаріли. В такому випадку слід видалити і встановити заново драйвери в першу чергу тих пристроїв, які були додані в систему недавно. Крім того, потрібно перевірити присутність нових версій на веб-сайті виробника девайса і актуалізувати версії драйверів в системі, якщо така можливість присутня.

помилки реєстру

Оскільки помилка 0x00000024 NTFS_FILE_SYSTEM може бути викликана ушкодженнями записів в реєстрі ОС, її виправлення може вимагати відновлення записів, пов'язаних з помилкою. Процедуру можна здійснити двома способами:

 1. Ручна правка значень реєстру. Рекомендується до проведення тільки фахівцями, так як невірне внесення значень може викликати пошкодження системи і привести до непрацездатності ПК.
 2. Очищення реєстру з використанням спеціалізованих програмних засобів. Цей метод найбільш безпечний і дієвий. Застосовуючи такі інструменти, як, наприклад, Scanreg.exe від Microsoft або утиліти від сторонніх розробників можна здійснити сканування і усунути багато проблем, в тому числі пов'язані з помилкою 0x24.

Повернення до попереднього стану

Для попередження появи багатьох помилок, в тому числі 0x00000024 NTFS_FILE_SYSTEM, вельми дієвим способом може стати повернення системи до стану, коли помилка не проявлявся. Для того щоб осуществітьпроцедуру, потрібно здійснити лише три кроки:

 1. Викликати меню «Пуск» і відкрити «Усі програми».
 2. Вибрати пункт головного меню «Стандартні», а в списку, що розкрився - «Службові програми».
 3. Запустити утиліту «Відновлення системи» і здійснити відновлення, встановивши перемикач в першому вікні кошти в відповідне положення.
 4. Система буде повернута в більш раннє стан і помилка 0x00000024 NTFS_FILE_SYSTEM перестане проявлятися.

Детально про роботу засобу розказано в відео:

консоль відновлення

Консоль відновлення є дієвим інструментом для усунення багатьох проблем з ОС, і помилка 0x00000024 NTFS_FILE_SYSTEM також може бути усунена з використанням засобу. Діяти треба так.

 1. Завантажити ПК, який видає помилку за допомогою інсталяційного носія. Після того як з'явиться діалогове вікно Програми установки, натиснути F10, щоб запустити «Консоль відновлення».
 2. Щоб провести відновлення розділу NTFS, який імовірно був пошкоджений, потрібно ввести і виконати команду:

chkdskбуква_діска: / p

 1. Ввести команду «exit», що призведе до закриття консолі відновлення, і перезавантаження системи.

Таким чином, застосовуючи відносно прості методи, можна провести відновлення працездатності ПК і усунення помилки 0x00000024 NTFS_FILE_SYSTEM.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

” 2 Коментарі "Синій екран смерті 0x00000024: NTFS_FILE_SYSTEM як виправити"

 1. webdizcomua:

  Спасибі Вам класна стаття у самого була недавно така помилка тепер я знаю що робити

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.