Skip to main content

Структура диска пошкоджена читання неможливо що робитиПри спробі перейти на локальний диск (або флеш-накопичувач) користувач може зіткнутися з повідомленням «Структура диска пошкоджена читання неможливо». Зазвичай дане повідомлення вказує на порушення цілісності файлової структури диска внаслідок цілого набору причин, про суть яких я опишу трохи нижче. В даному матеріалі я розповім, що робити з помилкою «Структура диска пошкоджена читання неможливо», опишу симптоматику проблеми і можливі варіанти її вирішення.

Скриншот ошибки "Расположение недоступно"
Скріншот помилкиЗміст статті:

Симптоматика і причини дисфункції «Структура диска пошкоджена читання неможливо»

Зазвичай помилка з'являється при спробі переглянути вміст жорсткого диска (флешки) або перейти на них. При цьому після появи даного повідомлення система може запропонувати форматування проблемних диска або флешки, чого робити якраз не слід, так як наявні на них дані будуть безповоротно втрачені.

Як уже згадувалося вище, причиною появи дисфункції «Структура диска пошкоджена читання неможливо» в більшості випадків є порушення структури розділів або цілісності файлової системи жорсткого диска (флешки). У свою чергу, до цього призводять такі детермінанти:

 • Стрибки напруги в мережі;
 • Раптове вимикання комп'ютера;
 • Злоякісна діяльність вірусних програм;
 • Випадковий збій в роботі ПК;
 • «Осипання» диска внаслідок фізичного зносу;
 • Некоректне вилучення флеш-накопичувача з ЮСБ-порту;
 • Фізичні пошкодження флешки або жорсткого диска.

Аналогічної помилкою з флешкою і жорстким диском є « Файл або папка пошкоджені. Читання неможливо «, у мене ці помилки чергувалися між собою. Після того, як ми розібралися з факторами, що викликають проблему пошкодженого диска і його читанням, розглянемо тепер, як виправити помилку «Структура диска пошкоджена читання неможливо».Ошибка

Як виправити помилку з ушкодженою структурою диска і проблем з читанням

Рекомендую виконати наступний ряд дій окремо для вінчестера, окремо - для флеш-накопичувача для усунення помилки.

Жорсткий диск

Якщо проблема «Структура диска пошкоджена. Читання неможливо »виникла у вас на жорсткому диску, тоді виконайте наступне:


 1. Спробуйте перезавантажити ваш комп'ютер, якщо описана дисфункція має стохастичну природу - вона пропаде;
 2. Перевірте щільність з'єднання кабелів від жорсткого диска до материнської плати;
 3. Використовуйте функціонал системної утиліти CHKDSK. Відразу хочу відзначити, що в разі даної помилки функціонал chkdsk часто виявляється безсилим, і при спробі запуску даної утиліти система повертає повідомлення «Unable to determine volume version and state. CHKDSK aborted »(в перекладі - неможливо визначити версію томи і його стан, робота chkdsk перервана).

Проте, в деяких випадках застосування функціоналу chkdsk є виправданим. Для цього запустіть командний рядок від імені адміністратора, в ній впишіть:

chkdsk c: / f / r і натисніть натисніть на «Enter»

(Замість «с» при необхідності поставте букву проблемного диска);

Командная строка
Командний рядок
 • Якщо ваш диск пошкоджений в повному обсязі, і ви маєте до нього доступ з-під системи, здійсните перевірку системи на наявність вірусів (допоможуть Dr.Web CureIt !, Trojan Remover, Kaspersky Removal Tool і ряд інших аналогів);
 • Використовуйте зовнішні утиліти для відновлення доступу до файлів. Рекомендую скористатися iCare Data Recovery - безкоштовною утилітою для відновлення наявних на диску файлів. Завантажити та встановити програму, після запуску клікніть на «Deep Scan Recovery» (глибоке сканування і відновлення), виберіть проблемний диск зі списку і натисніть «Next». Після пошуку і виявлення необхідних файлів для відновлення позначте їх галочками і натисніть на «Next», необхідні файли будуть відновлені.

  Интерфейс программы iCare Data Recovery
  Інтерфейс програми iCare Data Recovery
 • Також для відновлення даних на жорсткому диску можна скористатися іншими подібними програмами - Victoria, HDD Capacity Restore Tool, PC Inspector File Recovery, Ontrack Easy Recovery і рядом інших аналогів;
 • Якщо відновлення дає лише паліативний ефект (відновлені дані через деякий час знову виявляються недоступними), тоді, швидше за все, ми маємо справу з «осипання» диска і його виходом з ладу після тривалого періоду роботи. В такому випадку необхідно буде віднести його в сервісний центр на ремонт, або замінити на новий.

Флеш-накопичувач

Якщо проблема «структура диска пошкоджена» виникла у вас на флешці, тоді виконайте наступне:

 • Спробуйте перезавантажити систему і знову спробувати вважати дані з флешки;
 • Спробуйте вставити флеш-накопичувач в інший ЮСБ-порт або навіть використовувати для цього інший комп'ютер;
 • Спробуйте відновити дані з флеш-накопичувача за допомогою вже згаданої вище системної утиліти chkdsk. Запустіть командний рядок з правами адміністратора, і в ній впишіть:

chkdsk X: / f / і натисніть Enter.

(Замість X поставте букву, що відповідає вашому флеш-накопичувача);

 • Скористайтеся утилітами для відновлення вмісту флеш-накопичувача. Зокрема, з урахуванням безкоштовного характеру додатки, можна використовувати згаданий уже iCare Data Recovery, за допомогою якого необхідно відновити потрібні користувачеві файли, а потім і наново відформатувати флеш-накопичувач;
 • Деінсталюйте, а потім знову встановіть драйвера до вашої флешці. Зайдіть в Диспетчер пристроїв (натисніть на кнопку «Пуск», в рядку пошуку введіть devmgmt.msc і натисніть Enter), знайдіть там ваш флеш-накопичувач (зазвичай в "Дискові пристрої"), клікніть на ньому правою клавішею миші та виберіть «Видалити» . Потім спробуйте встановити нові драйвера до вашого накопичувача.

  Диспетчер устройств
  Диспетчер пристроїв

висновок

В даному матеріалі мною були розглянуті причини та способи вирішення проблеми «Структура диска пошкоджена читання неможливо». В абсолютній більшості випадків гідним рішенням даної проблеми буде використання спеціальних утиліт для відновлення вмісту жорсткого диска (або флеш-накопичувача), а потім і копіювання відновлених даних в безпечне місце. При цьому дуже часто поява подібної помилки говорить про істотні проблеми в роботі жорсткого диска, тому буде не зайвим звернутися з вашим вінчестером в найближчий сервісний центр.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (14 оцінок, середнє: 4,07 з 5)
Завантаження ...

” 2 Коментарі "Структура диска пошкоджена читання неможливо що робити"

 1. Привіт, а в іграх зовнішній жорсткі диск сильно відрізняється від внутрішнього або на продуктивності в іграх це ніяк не позначається?

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.