Skip to main content

The requested URL was not found on this server - як виправитиПри спробі переходу на сторінку будь-якого сайту користувач може зіткнутися з повідомленням «The requested URL was not found on this server». Зазвичай це сигналізує про наявність проблем з доступом до запитуваного користувачеві ресурсу, вимагаючи втручання адміністрації сайту для вирішення виниклої проблеми. Нижче я розберу суть і причини виникла дисфункції, а також поясню, як виправити The requested URL was not found on this server на вашому ПК.

Стандартный текст ошибки
Стандартний текст помилкиЗміст статті:

Суть проблеми, яка виникла

Як я згадував вище, дана помилка зазвичай виникає при спробі користувача (або веб-майстра) завантажити сторінку будь-якого ресурсу (в разі веб-майстри це буде його власний сайт). Після набору посилання на потрібний ресурс (або його сторінку) в адресному рядку браузера користувач отримує вищенаведене повідомлення, в перекладі звучить як «Викликана URL не найден".

Повідомлення про відсутність затребуваного URL має різну варіативністю, наприклад, воно може виглядати як «The requested URL .html was not found on this server». Також в тексті повідомлення може згадуватися досить «популярна» в мережі помилка 404.

Текст с упоминанием ошибки 404
Текст зі згадуванням помилки 404

Причини помилки можуть бути наступними:


 • Користувач невірно ввів адресу сайту в адресному рядку веб-навігатора;
 • Запитувана сторінка видалена або переміщена на інший інтернет-адреса, або сам ресурс не працює з різних причин;
 • Веб-майстер невірно налаштував файл конфігурації свого ресурсу;
 • Є проблеми в роботі ДНС-серверів;
 • Брандмауер, а також вірусні або антивірусні програми блокують доступ до потрібного ресурсу;
 • У функціонал браузера встановлені різні мережеві розширення або доповнення, що перешкоджають доступу до потрібної інтернет-сторінці.

  Ошибка встречается как на PC, так и на мобильных девайсах
  Дана помилка зустрічається як на PC, так і на мобільних девайсах

Як виправити помилку The requested URL was not found on this server

Щоб позбутися від помилки рекомендую зробити наступне:

 • Перевірте коректність набраної вами посилання. Навіть один не вірно набраний символ може викликати появу помилки The requested URL was not found on this server. Уважно перевірте правильність набраного вами линка, і якщо все добре, тоді йдемо далі;

  Проверьте правильность введённого вами линка
  Перевірте правильність введеного вами линка
 • Увійдіть або проблемну сторінку (допоможе стандартне натискання на клавішу F5);
 • Очистіть історію, куки, кеш вашого веб-навігатора. Наприклад, в Хром для цього необхідно натиснути на кнопку налаштувань браузера (три точки вгорі ліворуч), у вікні, вибрати «Налаштування», і в них знайти опцію «Очистити історію»;
 • Почекайте деякий час. Цілком можливо, що на сайті проводяться різні технічні роботи, і через деякий час запитувана сторінка стане доступна в повному обсязі, що допоможе вирішити помилку requested URL not found;
 • Пошукайте потрібну сторінку через популярні пошукові системи (Google, Яндекс, Бінг і інші). Якщо ви пам'ятаєте якісь словосполучення з контенту необхідної вам сторінки, тоді варто пошукати її через пошуковики за вказаними словосполученням;

  Задействуйте поисковые системы для нахождения нужной вам страницы
  Задіюйте пошукові системи для знаходження потрібної вам сторінки
 • Використовуйте альтернативні публічні ДНС-сервера, доступні в мережі. Наприклад, щоб налаштувати ПК на використання подібних серверів від Гугл, необхідно натиснути на Win + R, і там набрати ncpa.cpl. У переліку, що здійснювати підключення до мережі знайти ваше інтернет-підключення, навести на нього курсор, натиснути ПКМ, і вибрати «Властивості». У списку наявних мережевих компонентів знайти «IP версії 4», двічі клікнути на ньому, і внизу ввести ДНС адреси так, як вказано на зображенні.

  Введите указанные адреса
  Введіть вказані адреси

Потім натисніть на «Ок», і перезавантажте ваш PC, це може допомогти позбутися від помилки requested URL not found.

 • Тимчасово вимкніть ваш антивірус і фаєрвол, щоб переконатися, що вони не блокують вам доступ до потрібного ресурсу;
 • Перевірте ваш PC на наявність зловредів (наприклад, за допомогою відомого « ДокторВеб Кюрейт »);

  Задействуйте "Доктор Веб Кюрейт"
  Задіюйте «Доктор Веб Кюрейт»
 • Деактивуйте (видаліть) з вашого навігатора зайві проблемні розширення і доповнення;
 • Повідомте адміністрацію сайту про наявну проблему. Можливо, остання просто не в курсі що виникають у користувачів проблем з функціоналом ресурсу. Напишіть їй листа, приведіть посилання на проблемну сторінку, після чого чекайте ймовірного виправлення виниклої проблеми.

Помилка Requested URL was not found для веб-майстрів

В даному випадку давати універсальні поради досить складно, так як кожна така помилка на ресурсі веб-майстри має індивідуальний характер, і вирішується за рахунок таких же індивідуальних рецептів. Наприклад, спробуйте виконати наступне:


 • При роботі з APACH спробуйте додати «8080» в рядок ServerName localhost, що міститься у файлі apacha / conf / httpd.conf. Таким чином, даний рядок буде виглядати як:

ServerName localhost: 8080

Перезавантажте ПК і спробуйте виконати вхід на потрібну вам сторінку;

 • Перевірте коректність налаштувань у файлі .htaccess. Збережіть даний файл заново, це може допомогти позбутися від проблеми the requested URL was not found;
 • При роботі з PHP перевірте наявність файлу index.php і права доступу до нього на вашому сайт (наприклад, дозволу до такого файлу могли бути виставлені на "000", що невірно). При необхідності, встановіть коректні права для даного файлу.

висновок

Поява помилки «The requested URL was not found on this server» зазвичай це пов'язано з проблемами доступу до потрібної сторінки на запитуваній користувачем сервері. Для вирішення проблеми рекомендується в першу чергу перевірити коректність введення набраного вами линка. Якщо в цьому випадку помилок не виявлено, використовуйте інші поради з перерахованого вище переліку, які дозволять вирішити проблему з проблемною посиланням на запитуваній вами ресурсі.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (11 оцінок, середнє: 1,45 з 5)
Завантаження ...

” 2 Коментарі "The requested URL was not found on this server - як виправити"

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.