Skip to main content

Поза діапазону 67.5 kHz / 60 Hz і 75.0 kHz / 60 Hz - що робитиПри запуску будь-якої гри (або навіть при старті ОС Віндовс) на екрані монітора ПК може раптово з'явиться напис «Поза діапазону 67.5 kHz / 60 Hz» (або 75.0 kHz / 60 Hz). Поява даного повідомлення зазвичай означає, що подається від відеокарти сигнал не підтримує апаратними можливостями даного монітора. Нижче я розберу причини, що викликають дану дисфункцію, а також поясню, як виправити помилку в межах дії на вашому PC.

Мессадж о возникшей дисфункции
Мессадж про виниклу дисфункціїЗміст статті:

Причини повідомлення: поза діапазону при запуску гри або комп'ютера

Як відомо, кожен монітор має декілька режимів своєї роботи, що відрізняються здатністю і частотою оновлення екрану ( «герцовкой»). Наприклад, це може бути 1366 на 768 на 60 Гц, 1280 на 1024 при 75 Гц і так далі.

Запит про задіювання будь-якого з режимів монітор зазвичай отримує від відеокарти, до якої він підключений. Специфіка її роботи, в свою чергу, регулюється засобами ОС Віндовс і відповідними драйверами.

У разі, якщо відеокарта вимагає від монітора активації режиму, що виходить за межі можливостей даного монітора, то останній видає повідомлення «Поза діапазону 67.5 kHz / 60 Hz і 75.0 kHz / 60 Hz».Наприклад, монітор може підтримувати максимальне роздільну здатність 1366 при 768 на 60 Гц, а відеокарта вимагає від нього демонстрації картинки з роздільною здатністю 1680 на 1050 на 80 Гц. У такому випадку користувач зазвичай отримує розглянуту в статті помилку.

Зазвичай така ситуація виникає через наступних причин:

 • Користувач (або будь-яка програма) виставив некоректні значення дозволу і частоти оновлення екрану в настройках будь-якої гри (або в самій ОС Віндовс);
 • В системі трапився якийсь збій, який змінив дозвіл і герцовку екрану на некоректні;
 • У зміні даних параметрів винні якісь вірусні зловредів;
 • Відеокарта ПК вийшла з ладу;
 • Монітор працює некоректно (апаратна поломка, в моніторі злетів «EDID» і інше).

  Данная дисфункция может быть вызвана аппаратной поломкой вашего монитора
  Дисфункція може бути викликана апаратної поломкою вашого монітора

Що робити з помилкою 67.5 kHz / 60 Hz і 75.0 kHz / 60 Hz

Щоб позбутися від помилки в межах дії 75.0 kHz / 60 Hz і аналогів необхідно скористатися кількома способами, які я опишу нижче.Задіюйте безпечний режим

Найбільш простим способом вирішити помилку «поза діапазону 75.0 khz / 60hz» при старті системи є перезавантаження комп'ютера в безпечному режимі.

 1. При включенні PC швидко періодично тисніть на F8, поки не з'явиться меню завантаження системи в безпечному режимі.
 2. Виберіть тут «безпечний режим», дочекайтеся завантаження системи.

  Загрузитесь в указанном режиме
  Завантажитеся в зазначеному режимі
 3. Потім перейдіть в налаштування параметрів екрану (на робочому столі ПК встановіть курсор миші в вільне місце.
 4. Натисніть ПКМ, і клікніть на «Дозвіл екрану» або «Параметри екрану»).
 5. Виберіть підтримуване вашим монітором значення (наприклад, 1024 на 768 при 70 ГЦ), підтвердіть зміни і перезавантажте ПК. Помилка «поза діапазону» може зникнути.

Може бути корисною стаття: Відеокарта, хоч я знаю в диспетчері пристроїв .

Завантажитеся в режимі VGA

Альтернативним варіантом вирішення помилки «Поза діапазону» є завантаження ПК в режимі VGA (або «Включення режиму з низьким дозволом»). При завантаженні системи знову швидко тисніть на F8, і в меню оберіть вказаний режим VGA (або режим з «низьким дозволом»). Завантажте систему в даному режимі, після чого встановіть коректні налаштування вашого дисплея в ОС Віндовс.

Задействуйте режим ВГА
Задіюйте режим VGA

Встановіть віконний режим запуску гри

Якщо дисфункція «Поза діапазону» виникає при запуску гри, то спробуйте запустити таку гру у віконному режимі. Для цього наведіть курсор на її іконку на робочому столі, натисніть ПКМ, виберіть «Властивості». На екрані у вкладці «Ярлик» знаходимо рядок «Об'єкт», і в самому кінці праворуч після лапки ставимо пробіл і після пропуску дописуємо -w

Зберігаємо зміни, і пробуємо запустити проблемну гру.

Добавьте -w
додайте -w

Якщо ви запускаєте гру в Стім, то пропишіть в додаткових параметрах запуску гри - windowed. Гра запуститься у вікні, після чого необхідно перейти в налаштування гри і знизити їх значення до нижчого, підтримуваного вашим монітором, рівня.

Також при запуску гри можна спробувати натиснути на Alt + Enter поки не з'явиться гра. Потім перейти в її налаштування, і встановити оптимальні значення екрану.

Встановіть коректні настройки дозволу екрану при запуску гри

Функціонал ОС Віндовс дозволяє виставити потрібні користувачеві настройки дозволу екрану до запуску самої гри. Для цього відкрийте властивості ярлика гри як описано вище, і в кінці рядка «Об'єкт» впишіть:

-w1366 -h768

В даному випадку w - це width (ширина екрану), а h - height (його висота). Замість зазначених значень ви можете прописати параметри, підтримувані вашим монітором, і запустити гру з дозволом, зазначеним вами.

Пропишите требуемое разрешение
Пропишіть необхідний дозвіл

Альтернативним варіантом подібного запуску є прописування параметрів дозволу екрану в текстовому файлі конфігурації гри. Рекомендується пошукати в папці гри такий файл (він можете мати розширення .ini або популярного .xml), і відкрити його стандартним текстовим редактором рівня «Блокнот». Тут відшукати настройки дозволу екрану і його герцовкі, і встановити замість них коректні значення, підтримувані вашим монітором.

Пропишите корректные показатели
Пропишіть коректні показники

Робота з драйверами

Серед інших варіантів, що дозволяють виправити проблему «поза діапазону» можна роботу з драйверами відеокарти ПК.

 1. Рекомендується завантажити PC в безпечному режимі, перейти в «Диспетчер пристроїв», знайти там вашу відеокарту, і видалити її з переліку (ПКМ - «Видалити»).
 2. Потім перезавантажити ПК, після чого система сама встановить свіжий драйвер, після чого проблема «поза діапазону» може бути вирішена.

Якщо ж це не допомогло, встановіть свіжі драйвера для вашої відеокарти (в залежності від вашої карти допоможуть ресурси її розробників - « Nvidia », « AMD », а також програми рівня « Драйвер Пак Солюшн »).

Задействуйте "ДрайверПак Солюшн"
Задіюйте «драйверпаков Солюшн»

Робота з монітором і відеокартою

У деяких випадках помилка «Поза діапазону 67.5 kHz / 60 Hz і 75.0 kHz / 60 Hz» може бути викликана апаратної поломкою відеокарти або монітора ПК. Рекомендується спробувати підключити ваш монітор до іншого ПК, перевіривши його працездатність.

Також рекомендується запозичити монітор у одного з ваших друзів, і підключивши його до вашого ПК переконається, що причиною дисфункції не є вихід з ладу вашої відеокарти. Якщо ж подібні проблеми є, замініть відповідний компонент вашого PC.

висновок

Причинами помилки «Поза діапазону 67.5 kHz / 60 Hz і 75.0 kHz / 60 Hz» зазвичай є невідповідність подається на монітор сигналу апаратних можливостей монітора вашого ПК. Рекомендується скористатися наведеними вище порадами, які допоможуть виправити помилку «поза діапазону» на вашому комп'ютері.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.