Skip to main content

Зовнішній жорсткий диск не відкривається, просить відформатувати - що робитиЗовнішній вінчестер - це компактний пристрій, завдяки якому можна зберігати копії даних, переносити великий обсяг інформації з одного пристрою на інший. Перевага його полягає в тому, що зовнішній HDD використовує USB-інтерфейс, тому його легко підключити до будь-якого ПК, ноутбуку або навіть планшету. За всіма іншими характеристиками він схожий на звичайний жорсткий диск комп'ютера.

Внешний диск
Зовнішній дискОтримавши всі переваги звичайного вінчестера, він успадкував і його недоліки. Іноді можна зіткнутися з такою проблемою при використанні зовнішнього HDD: доступ до диска неможливий і потрібна його форматування. Прочитавши цю статтю, можна дізнатися про причини проблеми і як впоратися з нею, якщо зовнішній жорсткий диск не відкривається, просить відформатувати.

Зміст статті:

файлова система

Для організації та зберігання інформації на будь-якому пристрої-накопичувачі (вінчестер, флешка, зовнішній жорсткий диск) необхідний набір спеціальних правил, які визначають, в якому місці і в який спосіб вона буде зберігатися. По суті, вона є набором програмних засобів, які забезпечують доступ до інформації для різних додатків в зручному вигляді. Найпопулярніша на сьогоднішній день файлова система - NTFS. Вона використовується і на зовнішніх жорстких дисках.

Відсутність або пошкодження файлової системи

Якщо переглянути відомості про зовнішньому диску, доступ до якого заборонений і його потрібно відформатувати, можна побачити, що замість NTFS його файлову систему стала RAW. Це означає, що файлової системи на диску немає або вона пошкоджена. Самі дані найчастіше при цьому залишаються неушкодженими. Мало хто знає, що крім самих файлів на HDD зберігаються спеціальні ідентифікатори файлів, що містять інформацію про тип файлу, його розмір і іншим атрибутам. Такий спосіб організації зберігання даних можна порівняти з таблицею, в якій є ключ і самі дані, доступ до яких можна отримати за певним ідентифікатором. Якщо стовпець з ключами зникне, отримати доступ до конкретної інформації буде дуже складно. Те ж відбувається і в разі, коли пошкоджується файлова система диска.


Скриншот ошибки "Внешний жесткий диск не открывается, просит отформатировать"
Скріншот помилки «Зовнішній жорсткий диск не відкривається, просить відформатувати»

Шляхи вирішення проблеми, коли зовнішній жорсткий диск не відкривається

Найпростіший спосіб повернути файлову систему на зовнішній диск - скористатися стандартною командою CHKDSK.

CHKDSK
CHKDSK
 1. Для цього необхідно запустити командний рядок (Windows + R, в поле для введення написати "cmd" і натиснути «Виконати»).
 2. У відкрилася консолі записати команду «CHKDSK disk_name: / f", де disk_name - ім'я диска з файловою системою RAW.
 3. Ця команда допоможе впоратися з несерйозними ушкодженнями файлової системи, але існують ризики втрати деяких даних.

Існують програми, що дозволяють відновити файлову систему на диску. Одним з найпопулярніших є GetDataBack. Цього допомогою можна відновити всі дані без втрат.

Якщо перші два способи не подіяли в рішенні «Зовнішній жорсткий диск не відкривається, просить відформатувати», і доводиться форматувати жорсткий диск, ознайомитися з повним списком методів форматування можна у відмінній статті http://sdelaicomp.ru/nastrojka-sistemy/sposoby-formatirovaniya -zhestkogo-diska.html . Швидке форматування не призводить до втрати даних. Інформація у вигляді нулів і одиниць залишається на диску, але втрачається до неї доступ. Однак існують програми, що дозволяють відновлювати дані після форматування, тому впадати у відчай не варто.
Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (17 оцінок, середнє: 4,76 з 5)
Завантаження ...

” 14 Коментарі "Зовнішній жорсткий диск не відкривається, просить відформатувати - що робити"

 1. Привіт) по радите, будь ласка, взагалі не розбіраюсь. .нашла за відгуками WD 3.5 SATA 3.0 1TB 7200rpm 64MB Cache Caviar Blue (WD10EZEX) варто брати? був майстер, його рада SEAGATE SATA 1TB 7200RPM 6GB / S / 64MB ..але за відгуками, на кшталт WD лідирує. .спасибі за відповідь

 2. підкажіть, а якщо у мене в ноут стандартний гвинт був на 8 мб, 500 гб, 5400 оборотів, то чи можна замість нього поставити на 32 мб, 1 тб, 7200 оборотів. Ноут не буде сильний грітися або навантажувати через те, що гвинт більш «крутий»? І ідентичні чи роз'єми сата 2 і сата 3? Дякуємо

  1. роз'єми ідентичні, питання викликає тільки температурний режим. Порівняйте температурні характеристики жорстких, і якщо в пару градусів різниця то повинно бути все ок. Краще якщо ноут звичайний, а не супер тонкий (slim)

 3. Дякуємо! Зробила найпростішим способом повернути файлову систему на зовнішній диск - скористалася командою CHKDSK і все відновилося-зовнішній жорсткий диск заробив як новенький !!! До цього ходила в фірму, що спеціалізується на відновленні і ремонті комп.технікі і носіїв цифр. інф-ції, так мені без перегляду диска відразу назвали мінімальну ціну 3 тисячі руб. Дякую Вам за пораду і зекономлені кошти)

  1. Автор же написав: Windows + R, в поле для введення написати "cmd" і натиснути «Виконати», ну або можете відкрити Пуск-Програми-Стандартні-Командний рядок

 4. Привіт, порадьте що робити-не видаляється винда, але комп постійно вимагає відформатувати жорсткий диск!

 5. Добрий день. У мене ситуація:
  Купив на Алі знімний залізниці підключив побачив 2 Тб. вирішив записати туди трохи інфи, комп завис. просить форматуть, спробував не пішла. скачав прогу EASEUS Partition Master 6.5.2 Home Edition пройшло до 40% і повисло, тепер комп висне при підключенні диска, виймеш роз'єм, все запускається, акронус не бачить його, у властивостях ПК він видно, але клацаєш на нього висне ПК. Біда просто. TuneUp побачив при перевірці на неполадки але написав не підтримується. Що це може бути?

 6. тут така біда ... вчасно перевстановлення хдд помінялися місцями ... з диска E нa З АЛЕ ... НА ДИСКУ Е БУЛИ ВСІ ВАЖЛИВІ БУГ ОБЛІК ... І СИСТЕМА встановив на ДИСК Е АЛЕ ПРИ ФОРМАТИРОВАНИЕ .ВІДЕЛ 2 РОЗДІЛУ С.І D // ЯК ТАКЕ МОЖЕ БУТИ?

 7. Перший раз cmd спрацювало. Зараз не спрацьовує. Інформації багато (920Гб), перекинути нікуди. Що можна зробити?

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.