Skip to main content

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be cause ...Повідомлення про помилку «Windows failed to start. A recent hardware or software change might be cause ... »часто з'являється при неправильній перевстановлення ОС Віндовс і рідше при будь-яких неполадках з комплектуючими комп'ютера. Текст помилки так і перекладається «Неможливо завантажити операційну систему Windows. Проблеми можуть бути на апаратному або програмному рівні ».

Устраняем ошибку Windows failed to start. A recent hardware or software change might be cause...
Помилка Windows failed to startЗміст статті:

Усуваємо помилку за допомогою перевстановлення Windows з флешки

Для того, щоб вирішити проблему, нам знадобитися установча флешка з утилітою від Microsoft або будь-яка інша для створення образів диска. Ви повинні мати завантажувальний флешку, яку необхідно вставити в USB роз'єм проблемного комп'ютера. Операційну систему бажано вибрати від 7 версії.

 1. Перезавантажте комп'ютер.
 2. Заходимо в BIOS за допомогою спеціальної клавіші, яка для кожної материнської плати своя, найчастіше це клавіша DEL.
 3. Відкрийте розділ биоса «Boot Menu», або щось подібне, може бути одне слово «Boot».
 4. Тепер нашим завданням є встановити флешку першим в завантажувальної ієрархії. За замовчуванням завантаження проводиться з жорсткого диска. Вам необхідно знати назву вашого знімного накопичувача, для цього можна підглянути в розділах дисків під час запису на неї Windows.
 5. Після чого натисніть F10 для збереження змін меню і перезавантажте комп'ютер.
 6. При появі рядка внизу екрана «Press any kay from CD or DVD» натисніть будь-яку з клавіш, щоб запустилася завантаження з флешки і почалася установка Windows.
 7. Далі процес установки звичайний, як і з диска, тільки в кінці, система спробує перезавантажити ваш ПК для входу в віконний режим, потрібно буде в момент звіту до перезавантаження витягнути флешку. Після цього система завантажитися і налаштує самостійно компоненти для роботи.

Тестуємо комп'ютер на несправності

Попереднім способом можна усунути помилку «Windows failed to start. A recent hardware or software change might be cause ... »на програмному рівні, але що робити, якщо помилка криється в збої на апаратному рівні? Для цього існують спеціальні програми, які здатні тестувати всі компоненти комп'ютера на працездатність. Розглянемо одну з таких програм, яка називається Aida 64. Вона на є найпопулярнішою через свою багатофункціональності та при цьому невеликого розміру. Завантажити її можна на сторінці http://www.aida64.ru/download .

Скачайте її і запустіть.


 • Перейдіть у вікні програми на вкладку «Тест», яку можна знайти внизу зліва в списку.
 • Тут надані варіанти для тестування різних комп'ютерних компонентів, таких як пам'ять, процесор і т.д. Надаються можливості перевірити комп'ютер на затримки в пам'яті, записи в пам'ять, жорсткий диск на наявність неробочих, пошкоджених секторів, працездатність модулів оперативної пам'яті.
 • Щоб вибрати тест, натисніть одну із запропонованих перевірок в лівому вікні і натисніть кнопку старт.
 • Для перевірки всіх компонентів комп'ютера, натисніть у верхньому барі «Звіт».
 • Відкриється вікно «Майстер звітів» для продовження натисніть кнопку «Далі».

  Проверяем компьютер при помощи Aida 64
  Майстер звітів в програмі Aida 64
 • Із запропонованих варіантів виберіть «Апаратні розділи». Виберіть варіант звіту і дочекайтеся завершення процесу.

Проблеми з жорстким диском здатна викликати помилку

Коли у вас коштує два жорсткі диски на комп'ютері або комп'ютер має вставлену флешку, то швидше за все проблема в тому, що неправильно відбувається процес запуску ОС. Для цього потрібно знову зайти в BIOS.

 • Натисніть кнопку при перезавантаженні Windows, щоб потрапити в налаштування BIOS.
 • Знаходимо пункт Boot.
 • У пункті Priority (у вас може назватися по-іншому) виставляємо на першу позицію диск, який містить операційну систему.

  Выбираем диск с системой
  Вибір диска в меню BIOS
 • Після чого натисніть F10 і підтвердіть клавішею «Y».

Якщо ви зіткнулися з помилкою «Windows failed to start» - вимкніть і відключіть всі накопичувачі і USB-пристрої від комп'ютера і спробуйте запустити систему знову.

Перетворення жорсткого диска з MBR в GPT і назад

Проблема може вирішитися зміною типу розділів диска. Для цього в системі є спеціальна функція. При цій процедурі вся інформація буде видалена. Тому вирішите для себе самі, чи підходить вам цей варіант. Щоб дізнатися в чому різниця між дисками MBR і GPT перейдіть за посиланням.


 1. Спробуйте запустити систему в безпечному режимі, натиснувши F8 при старті комп'ютера.
 2. Відкрийте «Командний рядок».
 3. Потім введіть по черзі наступні команди комп'ютера - «list disk» і натисніть «Enter».
 4. Наступна команда «select disk #» - замість зірочки номер диска в пріоритеті завантаження, натисніть «0» і Enter.
 5. Команда «clean», і Enter. Це очистить всі розділи диска.
 6. Далі пропишіть «convert mbr» і підтвердіть натисканням Enter. Ця команда перетворює диск в MBR.

Після завершення процесу закрийте всі вікна і перезавантажте комп'ютер. Проробивши такі маніпуляції з диском помилка «Windows failed to start. A recent hardware or software change might be cause ... »повинна зникнути.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оцінок, середнє: 1,00 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.