Skip to main content

Windows виявила неполадки жорсткого диска як прибратиРяд користувачів операційної системи Windows може зіткнутися з системним повідомленням «Windows виявила неполадки жорсткого диска». При пропуску даного повідомлення воно з'являється знову, причому частота його появи раз по раз зростає. У цьому статті я розповім, як виправити помилку - Windows виявила неполадки жорсткого диска, які причини і симптоматика даної проблеми, і як її прибрати.

Скриншот ошибки
Скріншот помилкиЗміст статті:

Що значить повідомлення «Windows виявила неполадки жорсткого диска»

Основним атрибутом даної дисфункції є виникає повідомлення «Windows виявила неполадки жорсткого диска», а також пропозицію системи негайно почати процес архівації наявних даних. Дана проблема фіксується практично на всіх сучасних операційних системах сімейства Віндовс, починаючи з Windows XP і закінчуючи Windows 10.

При цьому дане повідомлення зазвичай з'являється не один раз, а раз по раз, змушуючи користувача почати думати про помилку Windows при якій були виявлені неполадки жорсткого диска.

Проблемы с жестким диском
Проблеми з жорстким диском

Зазвичай вказане повідомлення є лакмусом появи серйозних проблем на жорсткому диску, таких як:


 • Жорсткий диск «сиплеться» і скоро зовсім припинить працювати;
 • Інформація на жорсткому диску скоро буде загублена безповоротно;
 • Системні файли на такому диску серйозно пошкоджені, і скоро система зовсім перестане завантажуватися;
 • Комп'ютер буде гальмувати і зависати, завантажуватися дуже довго, і скоро перестане відповідати на команди користувача.

причини проблеми

Перш ніж, ми будемо розглядати рішення помилки «Windows виявила неполадки жорсткого диска», необхідно визначитися з причинами даної дисфункції. Вони такі:

 • Погані (пошкоджені) сектора на жорсткому диску. Будь-які помилки (механічні або логічні) можуть викликатися появи поганих секторів (bad sectors) на жорсткому диску, дані з яких часто губляться або бувають серйозно пошкоджені. Якщо ваш вінчестер «сиплеться» (наприклад, від старості) то таких «проблемних» секторів буде ставати все більше;
 • Системні помилки (помилки реєстру, пошкодження цілісності системних файлів і так далі). Зазвичай зазначені помилки ведуть до різних дисфункцій в роботі операційної системи, в тому числі і до появи повідомлення «Windows виявила неполадки жорсткого диска»;
 • Вірусна атака. Злоякісна діяльність вірусних програм може викликати різні проблеми в роботі ОС, в тому числі і помилку і описувану помилку;
 • Некоректні дії користувача в роботі з ОС також можуть виступати фактором появи даної проблеми.

  Ошибка Виндовс
  Помилка Віндовс

Як виправити помилку при якій Віндовс виявила неполадки в HHD диску

Отже, як виправити помилку «Windows виявила неполадки жорсткого диска»? Рекомендую виконати наступне:

 • Для початку я б рекомендував скопіювати всі важливі дані на інший жорсткий диск (або флешку). Якщо вінчестер «сиплеться», то ви будете поступово втрачати дані (можливо важливі) з вінчестера. Тому в першу чергу необхідно подбати про їх збереження;
 • Перевірте систему на вірусу. Скачайте і встановіть надійне антивірусне ПЗ (Dr.Web CureIt !, Malwarebytes Anti-Malware і ін.), І з його допомогою пошукайте зловредів в вашої ОС;
 • Перевірте цілісність системних файлів за допомогою утиліти sfc (абревіатура від «system file checker» - програма перевірки цілісності системних файлів). Запустіть командний рядок від імені адміністратора, введіть там sfc / scannow, натисніть Enter і дочекайтеся закінчення перевірки, це може істотно допомогти в питанні як позбутися «Windows виявила неполадки жорсткого диска»;
 • Використовуйте можливості утиліти chkdsk для перевірки диска на биті сектора. Знову запустіть командний рядок від імені адміністратора (натисніть на кнопку Пуск, в рядку пошуку введіть cmd, на що з'явився вгорі однойменний результат натисніть правою клавішею миші та виберіть у меню «Запуск від імені адміністратора). У командному рядку наберіть chkdks c: / f / r (замість «с» при необхідності встановіть іншу букву проблемного диска), натисніть на Enter і дочекайтеся закінчення процесу;

  Использование командной строки
  Використання командного рядка

Якщо проблеми спостерігаються на диску «с», і він у вас системний, тоді утиліта chkdsk запропонуйте провести перевірку при наступному запуску системи. Погодьтеся з пропозицією натиснувши на «Y», перезавантажте систему, і почекайте, поки утиліта перевірить ваш диск на наявність помилок.


 • Проведіть тест поверхні жорсткого диска. Серед різних програм, рекомендованих для даних цілей, я б виділив безкоштовний додаток MiniTool Partition Wizard (також можна згадати про інші альтернативи, наприклад MHDD або HDAT2). Завантажте, встановіть і запустіть вказаний додаток, натисніть правою клавішею миші на проблемний диск (зазвичай це системний З: \), і виберіть опцію «Surface Test» (Тест поверхні диска). Потім клікніть на «Start now» (почати зараз). Програма проведе аналіз поверхні вінчестера, чим більше там буде помилок, тим більше «червоних» блоків ви побачите в графічному вікні програми.
Ошибка MiniTool Partition Wizard
Помилка MiniTool Partition Wizard

Що до вже згаданої MHDD, то також можна скористатися її функціоналом, провівши нею аналіз поверхні диска в режимі REMAP.

Також ви можете відключити поява самого проблемного повідомлення «Windows виявила неполадки жорсткого диска» через зміну відповідного параметра системного реєстру. Для цього буде достатньо виконати дії, зазначені в цьому ролику:

При цьому я б радив не поспішати відключати дане повідомлення, так як воно є важливим індикатором працездатності вашого жорсткого диска і операційної системи в цілому;

 • Перевірте цілісність реєстру вашої ОС за допомогою спеціальних утиліт рівня CCleaner, RegCleaner і аналогів;
 • Подбайте про охолодження вашого жорсткого диска. У ряді випадків поява поганих секторів було викликано перегрівом вінчестера. Використовуйте спеціальні охолоджувальні підставки з вбудованою в них системою охолодження, це дозволить уникнути перегріву жорсткого диска.

висновок

Найбільш частою причиною виникнення помилки «Windows виявила неполадки жорсткого диска» є осипання жорсткого диска, з поступовим виходом останнього з ладу. В цьому випадку рекомендується насамперед зробити копію (бекап) потрібних файлів на даному диску (деякі роблять копію у вигляді образу всього жорсткого диска), а вже потім весь провести комплекс дій, описаних мною вище. Якщо ж проблеми з диском мають випадковий характер, тоді дія системних утиліт chkdsk і sfc дозволить відновити працездатність вашого вінчестера, гарантувавши його стабільну роботу в майбутньому.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (6 оцінок, середнє: 4,33 з 5)
Завантаження ...

” 3 Коментарі "Windows виявила неполадки жорсткого диска як прибрати"

 1. Вітаю, не поділитеся досвідом? є мати Asus P5GD1 Pro, старенька, але що є. Який максимальний за об'ємом HDD в неї полізе? які показники потрібно дивитися щоб не лапухнуться з вибором, щоб мати його побачила і працювала з ним?

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.