Skip to main content

1 код якої країниХто хоч раз намагався дзвонити в іншу країну, бачив зовсім інший набір цифр в складі номера цього абонента. Для кожної країни код визначається спеціальним міжнародним комітетом з телеграфії і телефонії. З цієї статті ви дізнаєтеся, кодом якої країни є 1 (одиниця).

Зміст статті:

Ким призначаються коди країн

Технічні стандарти для цифрового, аналогового і інших зв'язків розробляє міжнародний союз електрозв'язку. Стандарти прийнято називати рекомендаціями. Тут вирішуються питання не тільки технічного характеру, а й проблеми тарифікації. Один раз в кожні 4 роки збираються представники союзу багатьох країн для обговорення рекомендацій та інших питань. Деякі стандарти і рекомендації вимагають спільної розробки з організаціями IEC і ISO.До якої країні відноситься код 1?

Всі країни світу розділені на 9 зон цим же міжнародним союзом електрозв'язку. Наприклад, Австралія, прилеглі острови і півострови мають код зони 6. Код країни починається на цю цифру. Південна Америка має код зони 5. Всі коди країн в цій зоні починаються на цифру 5. За таким принципом формуються всі коди країн в номерах телефонів.

Телефонные зоны
Телефонні зони на глобальній карті

Все звонки на номера Соединенных Штатов Америки будут начинаться с +1. США позначається в номерний зоні цифрою 1. Всі дзвінки на номери Сполучених Штатів Америки будуть починатися з +1. Щоб набрати міжнародний номер з проводового телефону, який підключений до загальних телефонних мереж, необхідно спочатку набрати спеціальний префікс. У деяких випадках можна вибрати оператора, який буде виступати в ролі єднальної ланки для міжнародного дзвінка.

. Часто в довідниках з міжнародних дзвінків можна побачити символ ~. Він позначає гудок між набором кодів. Наприклад, в деяких країнах СНД (Казахстан, Білорусія) можна зустріти такий префікс «8 ~ 10». Це означає, що необхідно набрати вісімку, потім почекати гудок і набрати десятку. Російський оператор «Ростелеком» в спеціальному режимі дозволяє використовувати префікси, які дають можливість вибрати для далекого зв'язку необхідного оператора. Який з країн належить код 1 ми дізналися, тепер розглянемо знамениті телефонні номери екстрених служб.Раніше ми розглянули, який з країн належить код 380 .

Телефони екстрених служб

Багатьом відомий такий номер екстреної служби, як 911. Він діє тільки на території Канади і США. Якщо по ньому подзвонить громадянин США, то в залежності від ситуації він може викликати відразу кілька екстрених служб або одну з них в залежності від ситуації. . Ще один поширений номер в екстрених ситуаціях - 112. На нього можна зателефонувати практично в будь-якій країні світу. Крім коду країни 1 і екстреної служби 911, в США також діє номер 112.

Вызов экстренной службы 911
Повідомлення про можливість виклику екстреної служби 911

У Росії він також діє, і в більшості регіонів на нього вже можна дзвонити. У містах, де ще не було здійснено перехід на єдину екстрену службу, дію інші номери:


  • — для вызова пожарной службы; 101 - для виклику пожежної служби;
  • — вызов полиции; 102 - виклик поліції;
  • — вызов медицинской помощи. 103 - виклик медичної допомоги.

У РФ є ще кілька екстрених служб. До них відносяться служба для надзвичайних ситуацій, служба газової мережі, а також спеціальна служба «Антитерор».

У Росії є також і інші телефонні служби, які не належать до типу екстрених.

  1. — точное время относительно региона абонента. 081 - точний час щодо регіону абонента.
  2. , 08 — ремонтное бюро. 125, 08 - ремонтне бюро.
  3. , 09 — справочная телефонная служба. 109, 09 - довідкова телефонна служба.
  4. — служба поддержки граждан, которым необходима помощь в муниципальных услугах. 115 - служба підтримки громадян, яким необхідна допомога в муніципальних послугах.

Як з'явилася служба 112

Номер 112 з'явився спочатку в Швеції. Після цього в 1991 році на Раді Європи номер був затверджений як міжнародний. Після цього в 1998 році це рішення було підкріплено директивою ЄС. Головним завданням екстреної служби є допомога тим, з ким сталася біда. У більшості країн номер активний паралельно з іншими екстреними службами. У Франції разом з номером 112 діють ще кілька номерів екстреної служби, наприклад, 18 - служба допомоги при пожежі, 15 - медична допомога, 17 - поліція. У Данії близько 40 років тому був подібний єдиний номер екстреної служби - 000.

У 2013 році 11 лютого Президент Росії В. В. Путін підписав закон про запровадження екстреного номера 112, як єдиний універсальний номер для різних випадків.

Внутрішні телефонні номери

В організаціях часто використовують одну АТС для відокремлених телефонних мереж. Вони діють тільки для цієї організації, в тому числі можуть поширюватися на філії організації. Для цього використовують спеціальні комутаційні пристрої. Внутрішні номери складаються як правило з 3 і більше цифр. Така комбінація істотно спрощує набір номерів співробітниками. Якщо компанія велика, можуть використовуватися і більш складні комбінації з 5, 6 і 7 цифр.

Для зв'язку з міськими номерами, дзвінків за межі внутрішньої мережі, організація оформляє один або більше міських номерів. Якщо дзвонів входить (ззовні), і додзвонитися необхідно певним працівникові або офісу, виклик може бути перенаправлений вручну оператором компанії.

Міжнародний дзвінок з США

Для здійснення міжнародного дзвінка практично в будь-яких країнах, необхідно набирати перед усією комбінацією, в тому числі перед кодом країни, цифру 10. Такий порядок дзвінків з міського телефону необхідно здійснювати і для США з кодом країни 1.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.