. У цій статті ви дізнаєтеся, якої країни і міста цей код 380. Кожен телефонний номер містить незмінні коди, які притаманні всім номерам країни, міста або оператора. Для кожної держави виділено спеціальний телефонний код, який буде відображатися при виклику абонента в іншій країні. Для міських номерів теж виділено свій код, який необхідно набирати при здійсненні дзвінка в інший регіон країни.
Зміст статті:
- Какой страны код 380 в сотовых номерах телефона? 1 Який країни код 380 в стільникових номерах телефону?
- 380 код городов Украины 2 380 код міст України
- Коды телефонов стран 3 Коди телефонів країн
Який країни код 380 в стільникових номерах телефону?
Телефонний код країни в мобільних мережах по-іншому називається телефонним планом нумерації. принадлежит Украине. Код 380 належить Україні. Зазвичай, при наборі номера попереду коду ставиться знак плюса «+380». Всі мобільні номери, включаючи мобільних операторів мають цей код при наборі номера абонента. Всі мобільні оператори України використовують закритий план нумерації. Це означає, що використовується однакова довжина для будь-якого мобільного номера телефону в країні.
Міжнародний союз електрозв'язку (ITU) вважає за краще і вимагає від країн закритий план нумерації. З цього приводу протягом останніх кілька років всі оператори країн за наказом повинні були перейти на закритий план. Росія отримала такий наказ ще в 2008 році. Але тільки лише до 2013 року він був виконаний Москвою. Іншим регіонам Росії, як правило, не потрібно набирати код країни, регіону, щоб додзвонитися до іншого абонента. А абоненти, які знаходяться в одному і тому ж місті можуть навіть обходитися без коду всередині домашньої мережі. Такий код слід відразу після коду країни (для Росії +7).
Відкритий план нумерації зручний як для операторів стільникових мереж, так і для їхніх абонентів. Саме тому багато країн досі не виконали наказу ITU. Ще міжнародний союз вважає за краще, щоб при наборі номера іншої держави перед кодом країни використовувалися цифри «00». Цією рекомендації не дотримуються багато держав. Наприклад, Росія використовує вісімку на початку номера, у Канади і США також свій план.
В українських номерах стільникового зв'язку не використовуються коди регіонів. Він складається з коду країни (+380), коду оператора (наприклад, для Vodafone 050, 066, 099, 095) і семи цифр мобільного номера певного абонента. Зазвичай українці набирають будь-який номер всередині країни частково без коду країни, наприклад, 095 1122334. Таким чином від коду до складу номера входить тільки «0». Далі слідують 2 цифри, що визначають мобільного оператора. Тепер ви знаєте, якій країні і яким містам належить код на початку телефонного номера 380.
380 код міст України
В Україні код 380 діє і для країни, і для міських номерів. Таким чином, щоб зателефонувати в інше місто всередині країни з міського телефону, необхідно:
- набрати вісімку;
- дочекатися гудка;
- далі набрати код міста, куди потрібно додзвонитися;
- сам телефонний номер абонента.
Для того, щоб додзвонитися в Україну з іншої країни:
- необхідно набрати 8;
- дочекатися гудка;
- набрати 10 380;
- ввести код міста;
- ввести номер абонента.
Перед набором номера абонента і кодів потрібно вказувати вісімку або знак плюса. Який саме символ - залежить від оператора, з якого ви дзвоните. Розглянемо кілька кодів міст, які набираються при здійсненні дзвінка з міського телефону:
- Горлівка - 380 624 номер абонента;
- Донецьк - 380 62 номер абонента;
- Єнакієве - 380 6252 номер абонента;
- Краматорськ - 380 626 номер абонента;
- Маріуполь - 380 629 номер абонента;
- Шахтарськ - 380 6255 номер абонента.
Коди телефонів країн
Коди телефону різних країн встановлюються міжнародним планом нумерації відповідно до стандарту E.164. Будь-яка країна має право самостійно формувати нумерацію телефонних мереж. Тому деякі коди регіонів країни можуть мати номери з фіксованою або змінною довжиною. Приклад фіксованої довжини - в Росії, США і Канаді код регіону має 3 цифри. Змінну довжину коду регіону мають країни: Японія, Ізраїль, Німеччина.
У деяких країнах такі коди «вшиті» в номер абонента відразу. Такий план також називається закритою нумерацією. Вона використовується в Норвегії, Іспанії та інших країнах. А в ПАР, Швейцарії, Бельгії використовується обов'язково і «0» - код виходу на міжмісто.
Часто телефонної зоною визначається і ціна дзвінка для абонента. Дзвінки в домашніх регіонах, а іноді і декількох сусідніх, коштують дешевше, ніж дзвінки в інші зони держави. Є також спеціальні регіони платних і безкоштовних викликів в мережах для мобільних телефонів. Але зустрічаються і більш цікаві схеми тарифікації. Наприклад, в Ізраїлі немає як такого розподілу цін по регіонах, всі дзвінки в мережі коштують однаково.
У Шотландії є тільки 2 регіони з різною вартістю дзвінків. Україна з кодом країни і міста 380, не використовує тарифікацію по містах або регіонах, дзвінки тут коштують однаково, куди б ви не подзвонили - в Донецьк або Львів. Хоча спроби розділити тарифікацію по регіонах були у багатьох українських операторів.