Skip to main content

Що таке моноблок?Одним із сутнісних властивостей сучасних технологій є їх постійне прагнення до компактності, ергономіки та ефективності. Особливо це стосується сфери виробництва персональних комп'ютерів, які стають все менше, компактніше, зручніше, при цьому їх продуктивність і обчислювальна потужність з кожним роком тільки зростає. У даній статті я розгляну конкурента системного блоку вашого ПК під назвою «моноблок», опишу, що таке моноблок, розповім про його характерні особливості, а також розповім, що краще - моноблок або ноутбук.

Описание моноблока
опис моноблокаЗміст статті:

Що це таке моноблок і для чого він потрібен

Так що таке моноблок, і чому така назва? З грецької мови «μονος» (монос) означає «один», тому назва «моноблок» може мати техніка, яка об'єднує в одному корпусі декілька пристроїв. Відповідно, в нашому випадку, терміном «моноблок» ми називаємо монітор, в корпус якого вбудована вся необхідна начинка сучасного комп'ютера, включаючи материнську плату, процесор, пам'ять, вінчестер, жорсткий диск і так далі, з усіма супутніми їм можливостями. Або, кажучи ще простіше, моноблок - це комп'ютер, зібраний в одному корпусі з монітором.

Так выглядят внутренности моноблока
Так виглядають нутрощі моноблока

Зовні до моноблоку через відповідні роз'єми підключається клавіатура, миша, принтер та інші необхідні для роботи такого ПК пристрою.

переваги моноблоків

Для більш глибокого розуміння суті того, що це моноблок, необхідно розглянути його переваги і недоліки в порівнянні з системним блоком звичайного ПК. Для мене переваги моноблока полягають у наступному:


 1. Моноблок займає менше місця, його зручніше вбудувати в інтер'єр вашого житла;
 2. Він практично не видає шуму, на відміну від стандартних системних блоків, які часто досить гучні;
 3. Якщо ви не вимогливі до потужностей ПК, моноблок стане для вас відмінним вибором, поєднуючи зручний дизайн, компактність і зручність розташування, що є плюсом як для будинку, так і для офісу;
 4. Є солідний вибір варіантів моноблока з сенсорним екраном, що розширює можливості використання даного пристрою;
 5. Внаслідок того, що вся його начинка знаходиться в одному компактному корпусі, моноблок володіє меншою кількістю проводів, що також є його перевагою;
 6. Пристрій поєднує кілька деайсов розміщується на підставці, яку зручно регулювати;
 7. Часто моноблок має функцію телевізора (вбудований ТВ-тюнер), тому його буде зручно використовувати в якості телеприймача і навіть повісити на стіну як звичайний телевізор.
Удобная подставка позволяет регулировать варианты размещения моноблока
Зручна підставка дозволяє регулювати варіанти розміщення моноблока

недоліки моноблока

При цьому розбираючи тематику того, що це таке моноблок, не можна обійтися і без перерахування недоліків подібних пристроїв. Для мене вони полягають в наступному:

 • Моноблок мало піддається апгрейду. Якщо в стаціонарному блоці ви можете замінити безліч комплектуючих на їх більш просунуті аналоги, то в моноблоці з цим виникнуть труднощі. Навіть проста заміна комплектуючих може стати складним завданням, так як буде необхідно знайти ідентичну деталь і здійснити її коректну заміну;
 • Охолодження звичайного системного блоку ПК часто більш потужне і ефективне (при цьому і більш гучне). Тому переваги системи охолодження часто перетворюються в її ж недоліки;
 • Моноблоки в цілому коштують дорожче, ніж звичайні ПК з системному блоком. Ціни на подібні пристрої читач може подивитися самостійно, це дозволить більш краще зрозуміти, що таке моноблок і яка його вартість на сьогоднішній день.

  Моноблок с сенсорным экраном
  Моноблок з сенсорним екраном

Що краще моноблок або ноутбук

У розборі теми про те, що значить моноблок, не можна не оминути питання про те, що краще моноблок або ноутбук. По суті свого функціоналу моноблоки схожі на ноутбуки - так само досить компактні і більш зручні в перенесенні, ніж стаціонарні ПК з масивним системним блоком. Проте, між ноутбуком і моноблоком є ​​ряд істотних відмінностей:

 • Він не має своєї автономної батареї і припиняє роботу відразу ж після його відключення з мережі;
 • Моноблок в середньому споживає більше електроенергії, ніж ноутбук;
 • Середній monoblok важить якісно більше, ніж стандартний ноутбук, тому носити його з собою в подорожі буде не зовсім зручно;
 • Екран середнього моноблока зазвичай більше, ніж у ноутбука, тому насолоджуватися візуальним вмістом на моноблоці зручніше;
 • Ноутбук має вбудовану клавіатуру, а до моноблоку клавіатура зазвичай підключається через USB.

  Ноутбук и моноблок
  Ноутбук і моноблок

Підсумовуючи все вищезазначене слід зробити висновок про те, що якщо вас цікавить компактність і мобільність - краще вибрати ноутбук, а якщо передбачається розміщення в одному конкретному місці інтер'єру - тоді варто вибрати моноблок, в першу чергу завдяки більш кращим візуальним можливостям останнього.Чи варто купувати моноблок?

У розгляді того, що таке моноблок слід, перш за все, звернути увагу на його гідності - менші обсяги, хорошу ергономічність, практично повна відсутність шуму від роботи і досить часте наявність тв-тюнера. Моноблок стане прекрасним вибором для тих користувачів, яким потрібен функціонал сучасних комп'ютерів, і які, при цьому, досить вимогливі до місця, займаного таким ПК. Якщо ви, дорогий читачу, з таких людей - тоді придивіться до сучасних моноблоків, можливо це те, що вам потрібно.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Поки оцінок немає)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.