Skip to main content

Як включити комп'ютер без кнопки включення



Що робити, якщо зламалася кнопка включення комп'ютера? Напевно багато користувачів будуть в подиві, як включити комп'ютер без кнопки включення. Материнська плата - це не тільки основа для «навішування» комплектуючих комп'ютера, але також і засіб спілкування між модулями. Вона також містить деякі дуже важливі деталі в собі, такі як BIOS - надбудова над всією операційною системою і фізичними засобами, батарейка, яка служить харчуванням для пам'яті CMOS в комп'ютері і багато іншого. Далеко не кожен користувач знає всі функції і можливості модулів і материнської плати.

Включить компьютер при помощи контактов на материнской плате
Включити комп'ютер за допомогою контактів на материнській платі



Зміст статті:

Включаємо комп'ютер без кнопки включення «Power»

Кнопка Power зазвичай зроблена з пластмаси, всередині основна конструкція, яка її підтримує також виконується з пластмаси. Часто упор в цій конструкції може зламатися від сильного натискання, таким чином у нас не буде можливості включити комп'ютер звичайним шляхом, кнопкою включення. Але є кілька варіантів зробити це без спеціальної кнопки, хоча і не так зручно.

Щоб це зробити необхідно відкрити оглядовий кришку вашого системного блоку.

  • Для цього покладіть його на рівну поверхню і відкрутите гвинти на задній частині.
  • Контакти, які відповідають за запуск і перезавантаження комп'ютера зазвичай розташовані внизу материнської плати. Щоб перевірити, що це саме ті контакти, які нам потрібні, ви можете простежити по дротах куди саме вони ведуть. Якщо до передньої панелі в область розташування кнопки включення, значить це саме те, що нам потрібно.

    Контакты на материнской плате
    Контакти на материнській платі
  • Якщо ви не знайшли контактів внизу, значить відкрийте свою документацію по материнській платі і ознайомтеся з нею. Різні виробники можуть по-різному розміщувати контакти на карті. Якщо немає документації, то зверніться за допомогою на офіційний сайт виробника материнської плати. Виробник написаний на самій карті, зазвичай посередині або ближче до кулера з мікропроцесором.

    Контакты питания на материнской плате
    Контакти живлення на материнській платі
  • Якщо ви знайшли контакти, які відповідають за включення комп'ютера їх необхідно замкнути. Зробити це можна будь-яким металевим предметом, наприклад, викруткою.

Перший час, поки ви не вирішите віднести системний блок в ремонт, можна користуватися цим способом. Також можна переставити місцями кнопки або контакти, якщо це дозволяє зробити форма і розташування корпусу.



Включаємо ПК за допомогою миші або клавіатури

Напевно практично ніхто не знає, що комп'ютер можна запускати прямо з клавіатури (без клавіші «Power» на ній) або комп'ютерної миші. Щоб це зробити, зайдіть в BIOS, натискаючи і утримуючи необхідну кнопку, яка залежить від версії BIOS. Зазвичай це клавіша DEL.

  1. У вікні, яке відкриється нам потрібен розділ «Power Management Setup».
  2. Тепер знайдіть пункт «Power on by PS2», де потрібно вказати спосіб запуску комп'ютера.
  3. Щоб вибрати певну клавішу для включення живлення комп'ютера, знайдіть пункт «Any key».
  4. Далі, щоб параметри, які ви встановили збереглися, натискаємо F10 і підтверджуємо вихід зі збереженням налаштувань.
  5. Тепер ви можете випробувати задану клавішу на клавіатурі.

Такий спосіб включення комп'ютера без кнопки Power здається дуже зручним. Щоб запобігти випадковому включенню комп'ютера, наприклад, якщо в будинку є маленькі діти, які всюди лізуть, можна задати кілька клавіш для включення. У цьому випадку замість пункту «Any key» знайдіть «Hot key» після чого внизу монітора ви побачите «Ctrl-F1». Натисніть на неї і можете задати свої клавіші для включення комп'ютера.

Пункт BIOS "Power on by mouse"
Пункт BIOS «Power on by mouse»

Щоб комп'ютер включався від натискання на одну з кнопок на мишці, зайдіть в «Power on by mouse» і клікніть праву або ліву кнопку для того, щоб задати її кнопкою для включення живлення.



Перевірити на справність блок живлення комп'ютера

Іноді кнопка включення ПК може не працювати через неробочого блоку живлення, який забезпечує всі компоненти комп'ютера електроживленням.

Щоб перевірити працездатність блоку живлення, дотримуйтесь наступних кроків:

  • Потрібно від'єднати всі дроти, які виходять з блоку живлення: від відеокарти, жорстких дисків, материнської плати і т.д. 24 контактный коннектор питания материнской платы
  • Наступним кроком потрібно замкнути 2 дроти на найширшому пучку проводів, які підходять до материнської плати. Цей провід - живлення материнської плати. Замкнути необхідно зелений з будь-яким проводом. Зробити це можна також будь-яким металевим предметів, підійде навіть скріпка. Замыкание контактов скрепкой
  • Якщо все включено, блок живлення - в мережу 220 вольт, сам блок живлення також включений на задній панелі, контакти в коннекторе з'єднані правильно, як на картинці, а сам блок живлення не заробив (вентилятор повинен запуститися), то в цьому випадку можна з точністю сказати, що ваш блок живлення не працює. В іншому випадку якщо ви помітили, що вентилятори запрацювали - значить з БП все в порядку. Причину несправності варто шукати в іншому місці.


Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.