Skip to main content

Nearby в телефоні що цеНа сьогоднішній день є кілька технологій передачі та взаємодії даних пристроїв по мережі. Всі вони своєрідні. Але компанії і виробники пристроїв не стоять на місці. Корпорація Google недавно оголосила про створення нової технології, яку вони прозвали Nearby. Вона значно спрощує використання пристроїв на Android і надає нові можливості. Ті, хто вже помітили інформацію про Nearby цікавляться що це, і як вона працює.Зміст статті:

Nearby - що це в вашому телефоні?

Nearby - це широкосмугова бездротова і зашифрована зв'язок між пристроями, яка працює за принципом P2P і не вимагає для підключення до інтернету введення будь-яких даних. Вона самостійно визначає параметри для підключення і створює зашифрований канал для всіх пристроїв, що знаходяться поруч. Відрізняється стійкими сигналом і надійністю з'єднання.

Цю функцію переводять ще як «Моє оточення». Дія бездротової мережі поширюється в радіусі на 30 метрів, дозволяючи шукати і взаємодіяти з різними сервісами. Функція з'явиться на пристроях Android 4.2 і вище. На деяких девайсах вона доступна тільки з версією 8.0. Для зв'язку технологія використовує Bluetooth і Wi-Fi пристрої. Google Nearby здатна реагувати на інші пристрої (в її радіусі), місця, предмети або людей. Таким чином, за допомогою функції реалізується стирання бар'єрів між пристроями, а також розширення меж дії Android.


Nearby - функция в Android устройствах
Nearby - функція в Android пристроях

Функцію Nearby можна налаштовувати. Кожен користувач зможе вибирати пристрій в його мережі, з яким воно буде взаємодіяти. Однією з головних цілей Nearby на телефоні є повна автоматизація використання пристрою Android. Кожен процес можна буде налаштовувати окремо, аж до покупок в магазині. Деякі сервіси вже взаємодію з Nearby. Компанія привела кілька таких прикладів. Входячи в кімнату готелю, вона відразу ж «відчуває» господаря і регулює комфортну температуру в приміщенні. Смарт телевізор знайде для свого користувача улюблені телеканали, які він зазвичай найчастіше переглядає.

Nearby вже відмінно взаємодіє з сервісом надання файлів Hotstar. Його використовують там, де немає інтернету. Налагоджена робота функції з додатком GameInsight Guns of Boom. Воно допомагає геймерам створити мережу при відсутності інтернету. Функція працює з The Weather Channel, яке створює меш-мережа. За допомогою нього відбувається передача термінових новин про різні явища природи і катаклізмах, що відбуваються в усьому світі. Доброю новиною для користувачів є те, що технологія Nearby працює зі старими пристроями Android. Але вимагає від нього встановленої 11 версії Google Play.

Читайте також: Talkback що це за програма на Андроїд .Як включити функцію безвпроводной зв'язку

Що це таке Nearby ми дізналися, тепер розберемо активацію технології. Чи включається функція Nearby на пристроях Андроїд дуже просто. Вона знаходиться в налаштуваннях.

 1. Натисніть на своєму пристрої Android кнопку «Налаштування». У різних версіях вона може знаходитися за різними адресами. На планшетах її можна знайти праворуч, провівши пальцем знизу-вгору від нижнього краю екрану. Або проведіть від верхнього краю вниз для появи стандартної для цієї ОС «шторки» і виберіть пункт «Налаштування».

  Кнопка "Настройки" в Android устройстве
  Кнопка «Налаштування» в Android пристрої
 2. Тут знайдіть пункт «Google» і натисніть на нього.
 3. Усередині знайдіть параметр Nearby і виберіть.

  Функция Nearby в настройках устройства
  Функція Nearby в налаштуваннях пристрою
 4. Пристрій надасть вам можливість активувати технологію Bluetooth і надання годинне. Тут потрібно активувати запропоновані функції. Можна також підключити інтернет, щоб переглядати сайти з пристроїв, що входять в мережу Nearby.

  Активация Bluetooth и геоданных при включении функции Nearby
  Активація Bluetooth і геоданих при включенні функції Nearby

Технологія Nearby активована. Але до того моменту, поки в радіусі мережі не з'являться пристрої з цієї активної функцією, ви нічого тут не побачите. Цю функцію можна налаштувати. Для цього користувачеві надає чимало параметрів. Наприклад, ви можете заборонити показ відвідуваних сайтів на інших пристроях.

Рекомендую: Launcher 3 що це за програма на Андроїд .

Способи створення мережі за даною технологією

Є 2 способи створення мережі Nearby в телефоні. У першому випадку один користувач виступає творцем мережі, подібно головного сервера. Усі інші пристрої підключаються до нього. Головне пристрій може налаштовувати принцип роботи Nearby для всіх гаджетів в цій мережі. У другому випадку всі пристрої рівнозначні і можуть налаштовувати принцип роботи технології по-своєму. Такий спосіб підходить для тих, хто хоче пограти в ігри з друзями. Єдиною умовою для створення такої мережі є наявність Nearby на всіх пристроях.

Геймери можуть використовувати технологію для спрощення процесу гри. Наприклад, є 2 пристрої Android. Можна використовувати одне з них як панель управління для гри (кермо з панеллю кнопок, ігровий інтерфейс), а інший як відображення того, що відбувається в грі або саму гру.

Принцип роботи Nearby

Технологію Nearby можна відключити в тому ж вікні, де відбувається її активація. Технологія не збирає, зберігає, передає ніякі призначені для користувача дані. Вона використовує виключно односторонню трансляцію. Це схоже на принцип передачі сигналу на телевізор або радіоприймач. Сигнали при передачі зашифровані розумними алгоритмами і не можуть бути розпізнані. Додатки, які підтримують Nearby, взаємодіють через спеціальний віддалений сервер Google, після того, як ви дали на це згоду. Підключення пристрою через один додаток не підключаються безпосередньо.

Сеть из устройств с функцией Nearby
Мережа з пристроїв з функцією Nearby

Складнощі в підключенні Nearby на телефоні

Якщо виникли якісь складнощі в підключенні двох і більше пристроїв Android з технологією Nearby, спробуйте все їх розташувати так, щоб вони точно перебували в радіусі менше 30 метрів. Якщо це житлові приміщення, необхідно для з'єднання пристроїв в мережу максимально наблизити девайси один до одного. Після установки з'єднання можна спробувати збільшити відстань.

Переконайтеся, що на всіх пристроях встановлено додаток, що підтримує технологію. При пошуку ігр з Nearby в пошуковому рядку Google Play так і треба писати «Ігри з Nearby». При цьому не всі програми та ігри в повній мірі використовують цю функцію. Для того, щоб переконатися, що функція реалізована повністю, необхідно зв'язатися з розробником і з'ясувати це.

Якщо підключення все одно немає, переконайтеся, що ця функція Nearby підключена на всіх пристроях. Як активувати Nearby, дивіться в описі вище. Після цього зайдіть на сторінці технології в своєму телефоні і натисніть закруглену стрілочку, що позначає оновити, поруч із позначкою налаштувань. З'єднання до сих пір не вдалося встановити - зверніться в службу підтримки Google і поясніть причину звернення. Якщо в пристрої немає такої технології, значить ваш телефон не призначений для її підтримки і завантажити або активувати в вашому випадку функцію не вдасться.

Додатки з Nearby

За нововведеннями великих корпорацій пильно спостерігають всі сервіси. Після анонса Google нової функції, через деякий час про підтримку її оголосили одразу кілька відомих додатків і соціальних мереж. Було створено кілька сервісів, які базуються на даній технології. Наприклад, локальний пошук Nearby, який дозволяє сканувати таку мережу на потрібну інформацію. Уже можна знайти в магазині спеціальні карти, які відображають потрібні користувачеві місця розташування кафе, музеїв і муніципальних установ. Так що це додаток Nearby в вашому телефоні неодмінно стане корисною і однією з часто використовуваних функцій.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оцінок, середнє: 3,00 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.