Skip to main content

Hello, My nickname in darknet is ... - що це за лист

Нещодавно стали поширюватися новини, що якийсь хакер шантажує користувачів в Інтернеті за допомогою електронної скриньки. Такі листи найчастіше йдуть на забуті або робочі акаунти e-mail. У листі загрожують опублікувати інтимні фотографії, зняті нібито камерою пристрою самого користувача. Розглянемо докладніше, що це за лист «Hello, My nickname in darknet is ...». (далі ...)

На вашу СНІЛС знайдені страхові нарахування в розмірі 32.578 руб що означає

На мобільний телефон абонентам приходять повідомлення, в якому йдеться компенсації - «За номером вашого СНІЛС виявлені страхові нарахування в розмірі 32.578 рублів». Приходять повідомлення і на електронну пошту з подібним змістом. Аргументується це тим, що держава замовчує про виплати, щоб скоротити витрати бюджету. Але чи правдиві ці твердження, давайте в цьому розберемося далі в статті.

Сайт мошенников
Сайт, на якому проводиться перевірка документів

(далі ...)

Програма розпізнавання купюр 200 і 2000

У 2017 році компанія «Гознак» створила додаток для розпізнавання нових російських купюр 2000 і 200 рублів. Програма для мобільних пристроїв Android і iOS доступна в спеціальних магазинах вже з середини січня 2018 року. Критики кажуть, що справжню підробку купюри визначити одним лише смартфоном не вийде, але ось визначити грубу підробку вдасться напевно.

Приложение для идентификации банкнот
Додаток для ідентифікації банкнот

(далі ...)

Повідомлення в цій розмові зашифровані в Вайбере: що це значить

Користувачі популярного месенджера «Вайбер» при обміні текстовими повідомленнями можуть помітити поруч з рядком для введення тексту значок у вигляді замку, здатний змінювати свій колір. При натисканні на ньому з'являється повідомлення про те, що повідомлення в даному розмові зашифровані, а доступ до вашого розмови маєте лише ви і ваш співрозмовник. Що це за повідомлення, і в чому його сенс? Давайте розбиратися.

Разбираемся, что означает уведомление Вайбера о том, что приложение зашифровано
Розбираємося, що означає повідомлення Вайбера про те, що додаток зашифровано

(далі ...)

Web Companion що це за програма

В Інтернеті багато сайтів, які використовують різні шахрайські методи для виманювання у користувачів грошей або особистих даних. Часом ми самі вводимо логін / пароль від своїх акаунтів в соціальних мережах в форми на підозрілих (самі того не знаючи) ресурсах, ніж надаємо третім особам доступ до важливої ​​інформації. Але розробники ПЗ не стоять на місці і постійно створюють різні засоби захисту від шкідливих сайтів - це актуальні версії антивірусних програм і спеціальні утиліти. І сьогодні мова піде про одну з цих утиліт. Я розповім про Web Companion - що це за програма і як вона здатна захистити нас від відвідування шахрайських ресурсів.

Программа от компании Lavasoft
Adaware Web Companion

(далі ...)

Google Authenticator для комп'ютера

Захист персональних даних за допомогою Google Authenticator на смартфонах і ПК є одним з найбільш надійних і простих в освоєнні способів запобігання несанкціонованому доступу до вашого профілю. В умовах зростаючої частки присутності людини в мережі Інтернет, злом вашого облікового запису призведе до досить серйозних проблем. Тому застосування програми Google Authenticator на комп'ютері з метою забезпечення додаткової перевірки при вході, зовсім не виглядає зайвою перестраховкою. Питання вимагає більш детального розгляду, про що і піде мова далі.

Приложение GA
Загальний вигляд програми

(далі ...)

Як користуватися Aircrack-NG

У цій статті я розповім про програму - Aircrack-NG, опишу її функціонал і можливості, а також поясню, як користуватися Aircrack-NG. Інтернет вже давно став звичним атрибутом нашого життя. Через інтернет ми спілкуємося, дізнаємося новини, дивимося фільми і слухаємо музику, вчимося, заробляємо гроші і багато іншого. При цьому далеко не завжди Інтернет може опинитися під рукою і в вільному доступі, і досить часто при пошуку вільної Wi-Fi мережі нас зустрічають десятки закритих і запаролених альтернатив. Нічого страшного! Існують програми, які при належному вмінні (а головне - терпіння) дозволяють розкрити пароль до чужої точки доступу і насолоджуватися інтернетом з неї абсолютно безкоштовно.

Логотип программы Aircrack
Логотип програми Aircrack

(далі ...)

Безкоштовний SSL сертифікат від L'ets Encrypt на Debian

Масовий перехід сайтів на роботу по зашифрованому протоколу день за днем ​​набирає обертів. І якщо раніше робота з сертифікатами представляла собою досить рутинну задачу, то сьогодні можна запросто і безкоштовно отримати сертифікат з базової перевіркою приналежності власнику.

І в цьому нам допоможе класний сервіс Let's Encrypt . Цей центр сертифікації почав працювати в бета-режимі з 3 грудня 2015 року. І за цей час число його користувачів зростає.

(далі ...)

Як приховати версію серверних додатків

Приховувати версію використовуваного програмного забезпечення на сервері - хороша практика, що дозволяє заплутати потенційних зломщиків. Адже знаючи версію, наприклад, web-сервера, можна спробувати скористатися актуальною для цієї версії вразливістю.

А якщо хакер не знає, яка версія ПЗ використовується на сервері, підбір уразливості стає трішки складніше. На цій сторінці представлені параметри деяких додатків, що дозволяють приховати версію і навіть факт використання самого сервісу.
(далі ...)

OCSP stapling на nginx з сертифікатом StartSSL

Протокол OCSP дозволяє перевірити статус SSL сертифікату Online. При відкритті сайту браузер намагається зв'язатися з OCSP сервером і отримати інформацію про це сертифікаті. Це впливає на швидкість роботи, так як OCSP сервер може знаходитися набагато далі, ніж сервер, де розташований сайт.

(далі ...)