Користувачі популярного месенджера «Вайбер» при обміні текстовими повідомленнями можуть помітити поруч з рядком для введення тексту значок у вигляді замку, здатний змінювати свій колір. При натисканні на ньому з'являється повідомлення про те, що повідомлення в даному розмові зашифровані, а доступ до вашого розмови маєте лише ви і ваш співрозмовник. Що це за повідомлення, і в чому його сенс? Давайте розбиратися.
Зміст статті:
- Зачем необходимо шифрование сообщений в Вайбере 1 Навіщо необхідно шифрування повідомлень в Вайбере
- Что означает надпись «Сообщения в этом разговоре зашифрованы» в Viber 2 Що означає напис «Повідомлення в цій розмові зашифровані» в Viber
- Заключение 3 Висновок
Навіщо необхідно шифрування повідомлень в Вайбере
Конфіденційність і безпека є досить значущими елементами спілкування в мережі. Розробники популярних месенджерів постійно шукають і задіють механізми, що дозволяють підвищити безпеку користувальницької листування, захистити чати і цифрові дзвінки від злому і крадіжки даних. Перехід популярних месенджерів «Telegram» і «WhatsApp» на шифрування «End-To End» інспірувало творців популярного месенджера «Вайбер» на впровадження аналогічного шифрування в функціонал свого продукту.
Згадана технологія «End-To-End encryption» ( «наскрізне шифрування») була включена в шосту версію програми «Viber». Суть її дії полягає в шифруванні даних в момент відправки з передавального пристрою, і розшифровки цих даних в момент отримання на приймаючому пристрої. Це гарантує прочитання даних лише на зазначених пристроях, в дорозі ж дані надійно закриті від сторонніх очей.
У конкретиці «Повідомлення в цій розмові зашифровані» реалізується за рахунок генерації пристроєм з встановленим «Вайбер» різних приватних і публічних 256-бітних пар ключів, званих «ID-кеy» і «PreKeys». Приватний ключі створюються і зберігаються тільки на призначених для користувача пристроях, і сервера Вайбера (як і інші зацікавлені особи) не мають до них доступу. Відповідно під час передачі даних за рахунок відсутності доступу до приватних ключів ні сервера Вайбер, ні будь-яка третя особа не здатні розшифрувати передану пристроями особисту інформацію.
Дана технологія працює як в приватних і публічних чатах, і стосується як текстових повідомлень, так і аудіо-відео дзвінків.
Що означає напис «Повідомлення в цій розмові зашифровані» в Viber
З використанням цієї технології рівень безпеки текстового спілкування в Вайбере відображається у вигляді значка в формі замочка.
- Замочок придбає червоний колір в разі атаки ззовні або зміни співрозмовником основного номера телефону.
- Сірий замочок сигналізує про те, що наші повідомлення зашифровані.
- А альтернативний зелений замочок - що ключ аутентифікації під постійним контролем.
Також при кліці на значку замочка ви будете отримувати повідомлення про те, що повідомлення в вашій розмові зашифровані. Може з'явитися повідомлення «Повідомлення в цій розмові зашифровані» і саме, при відкритті вікна чату з іншим користувачем Вайбер.
При цьому робота даної технології обумовлена обов'язковою наявністю на обох пристроях шостої версії Вайбера, а також Windows 10 в разі використання програми «Вайбер» на ПК.
У ряді випадків для задіяння цієї функції буде необхідно ще раз пройти процедуру аутентифікації.
Крім того, з 6 версією Вайбера з'явилася можливість швидко приховувати чати, доступ до яких буде можливий при введенні відповідного пін-коду. У таких чатах сповіщення про нові повідомлення буде йти без демонстрації тексту мессадж і імені відправника, плюс переміщення чату в категорію прихованих буде йти без повідомлення про це співрозмовника.
висновок
Незважаючи на бажання різних спецслужб отримати доступ до приватної інформації користувачів, технологія «End-To End» (і повідомленням «Повідомлення в цій розмові зашифровані») знаходить своє подальше впровадження в месенджерах і інших комунікаційних продуктах. Її реалізація в Вайбере дозволила підвищити конфіденційність і безпеку переданої інформації, тим самим сприяючи популярності цього додатка серед користувачів.
Хто то пояснить нарешті, як самої відкрити свою особисту переписку зашифровану в вайбере і ватсабе? Мене не цікавить, що таке наскрізне шифрування, як воно діє, я не агент який то.А то про це тільки й пишуть, а мені просто треба почитати СВОЮ ОСОБИСТУ листування, яку зашифрували без моєї згоди
Як на мене то це все вайбер розуміє. Конфіденційність це все добре але зашифрувати від мене мою ж інформоцію це перебір. Тому мені здається що сервіс вайбер скориставшись цим приводом просто видалив це все тим самим очистив місце з серверів. Представте скільки місця потрібно виділеного місця на сервері і скільки за все це потрібно платити а ми ж нічого натомість вайберу не платимо.
А як прочитати мені тепер МОЮ листування, яку вони зашифрували, не запитавши дозволу ???
Чи може створити зашифрованістю переписку тільки один користувач?