Skip to main content

Чи не пройдено контроль за ч. 5 ст 99 44-ФЗ що це значитьРозмістивши інформацію про закупівлі в спеціалізованій «Єдиної Інформаційній Системі», замовник може виявити, що відправлені ним дані отримали статус «Не пройдено контроль за ч.5. ст.99 44-ФЗ ». Зазвичай це означає, що в поданій замовником інформації про закупівлі міститься ряд невідповідностей вимогам нормативно-правової бази законодавства РФ, що стосується здійснення закупівель за державні та муніципальні кошти. Нижче розберемо суть даної проблеми і варіанти її вирішення.

Указанное уведомление
зазначене повідомленняЗміст статті:

Що означає статус О не пройдений контролі за ч. 5 ст 99 44-ФЗ

Як відомо, законодавство РФ містить ряд нормативно правових актів, що регулюють діяльність федеральних і муніципальних органів, господарюючих суб'єктів РФ у сфері здійснення закупівель. Ухвалення такого законодавства обумовлено різними формами фінансових зловживань при здійсненні закупівель за державний кошт (здійснення закупівель серед «своїх» контрагентів, розподіл предмета закупівлі на частини, закупівлі за завищеною вартістю, відкати та інші форми правопорушень).

Усиленный контроль за закупками призван противодействовать правонарушением в этой сфере
Контроль за закупівлями покликаний протидіяти правопорушенням у сфері здійснення закупівель за бюджетні кошти

Одним з таких спеціальних НПА є закон N 44-ФЗ, в якому викладені норми, що регулюють контрактну систему в сфері державних закупівель.

Згідно зі статтями цього закону, державні та муніципальні органи здійснюють казначейський контроль закупівель, які виконуються на бюджетні кошти. Даний контроль здійснюється в двох основних формах:


  1. При публікації в ЄІС. Дані про закупівлі формуються замовником і відправляються в електронній формі в Єдину Інформаційну Систему (ЄІС), де проходять контроль на протязі 24 годин. Якщо помилок не виявлено, дані з'являються в системі протягом одного робочого дня, і стають доступними для перегляду;
  2. За допомогою АС «Бюджет». Зазначена автоматизована система контролює інформацію про закупівлі, що подається в паперовому вигляді. Термін її перевірки складає 3 дні.

У разі виявлення невідповідностей в подається замовником інформації останній отримує протокол зі статусом «Не пройдено контроль за ч. 5 ст 99 44-ФЗ», план графік і інші пов'язані документи.

При цьому сама ЄІС виявилася не готова до зростання навантаження на неї з 1 січня 2017 року, в зв'язку з вступом в силу положення частини 5 статті 99 згаданого вище закону. Система нестабільно працювала місяцями, тисячі контрактів зависли на невизначений час, внаслідок чого багато підприємств і установи не отримали необхідні їм товари і послуги.

Параметри перевірки контролю

При проведенні процедури зазначеного казначейського контролю перевірці піддаються:


  • Відповідність показників загальної суми наявних коштів і коштів, що виділяються на закупівлі;
  • Відповідність показників виплат плану графіка і виплат, зазначених у раніше наданому плані;
  • Відповідність даних про досконалої закупівлі даними з плану і плану графіка;
  • Відповідність реквізитів постачальника і замовника, найменування номенклатури і обсяги продукції, що поставляється, терміни виконання замовлення;
  • Терміни виконання контракту і інша релевантна інформація.

При розбіжності параметрів відповідальний працівник системи формує протокол невідповідності, який і відсилається початкового замовнику закупівель.

Проток
Протокол невідповідності інформації вимогам закону

Що робити при отриманні протоколу про непроходження контролю

Контролюючі органи в повідомленні мають вказати всі виявлені ними невідповідності і сформувати позначку про це протягом трьох робочих днів. Статус повідомлень в ЄІС буде змінений на «Контроль не пройдений». Відповідну документацію можна буде переглянути на вкладці «Документи закупівлі»

Отримавши вказаний протокол і пов'язані документи господарюючий суб'єкт повинен виправити виявлені невідповідності, після чого знову відправити дані на перевірку. В іншому випадку замовнику загрожує адміністративна відповідальність і штраф в розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згаданий протокол зазвичай доступний в особистому кабінеті, реєстрової запису або у відкритій для перегляду частини ЄІС.

висновок

Протокол зі статусом «Не пройдено контроль за ч. 5 ст 99 44-ФЗ» зазвичай означає, що замовником закупівель були відправлені некоректні дані для їх розміщення в ЄІС. Після отримання зазначеного протоколу рекомендується виконати повторну звірку даних для усунення помилок, після чого необхідно відправити уточнені дані в ЄІС для проходження казначейського контролю.Як ви оціните статтю?
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (5 оцінок, середнє: 3,80 з 5)
Завантаження ...

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.