Skip to main content

Виробництво, проектування і монтаж будівель з металоконструкцій

Монтаж і виробництво металоконструкцій вимагає відповідального і грамотного підходу. Виконати всі роботи на професійному рівні можуть тільки спеціалізоване підприємство та організації, які мають необхідну виробничу базу.

Металеві конструкції здебільшого використовуються при зведенні каркасних будинків. Ці швидкобудуюємі споруди затребувані в різних галузях промисловості і сільського господарства, а також при будівництві складських приміщень, торгових павільйонів і будівель муніципального призначення.

Виробництво металевих конструкцій складається з трьох стадій: проектування, виготовлення і монтаж (зборка).

Проектування металевих конструкцій

Довговічність споруди залежить від того, наскільки грамотно виконані розрахунки статичних, динамічних та інших навантажень і характеристик окремих фрагментів і конструкції в цілому. Розробка індивідуального проекту відбувається поетапно після вивчення всіх даних, представлених замовником. При необхідності проводяться інженерно-геологічні вишукування для дослідження структури грунту, глибини промерзання грунту, наявності грунтових вод.

Після вивчення всіх матеріалів починається розробка ескізів, креслень та іншої проектної документації. На стадії проектування визначаються етапи проведення робіт з виготовлення конструкції.

Виготовлення металоконструкцій

Технологія изготовление металлоконструкций передбачає взаємодію, координацію всіх виробничих ділянок і потужностей підприємства. Кожен вид робіт виконують кваліфіковані в своєму профілі фахівці.

Металеві конструкції виготовляються на заводі в кілька етапів:

1. Прийом, сортування і підготовка металу до обробки. Для виготовлення конструкцій використовують профільний, трубний і листовий металопрокат.

2. Обробка металевих заготовок. Вона включає різання, штампування, свердління і інші способи механічної обробки елементів конструкції. На цьому етапі виконуються найбільш трудомісткі роботи, на які витрачається велика частина часу.

3. Зварювальні роботи. Окремі фрагменти металоконструкції зварюють відповідно до креслень, розробленими на стадії проектування.

4. Антикорозійна обробка. Елементи конструкції знежирюють, грунтують і покривають лакофарбовим покриттям.

Готові вироби маркують і готують до монтажу. Відвантаження продукції зі складу проводиться на залізничний або автомобільний транспорт за допомогою мостових кранів або інших підйомних пристроїв, що знаходяться на території підприємства.

Монтаж металоконструкцій на об'єкті

Процес установки металоконструкції розпочинається після закладки фундаменту або підготовки необхідних опорних точок. З'єднання фрагментів конструкції в незбиране споруда відбувається за допомогою болтів або зварювального обладнання. У конструктивно складних виробах застосовують обидва способи з'єднання. При монтажі використовуються різні види техніка (крани, підйомники). Вартість установки залежить від ряду факторів: масштаб і складність виконуваних робіт, висотність споруди, сезонність проведення монтажу.

Дата: 12 December 2020