Skip to main content

ТОП-5 критеріїв вибору студії для розробки сайту в 2021 році


Якість сайту

Оцініть сайт студії візуально. Чи зручно шукати інформацію, заповнювати форми та переглядати контент? Наскільки інформативними є тексти, опубліковані на сторінках? Чи немає в статтях граматичних помилок? А головне - чи подобається вам його оформлення?

Можливо, у фахівців не вистачає часу на «упаковку» власного бренду через величезної кількості замовлень. Але навіть великий обсяг активних проектів - аж ніяк не виправдання. Адже через сильну завантаженість команди знижується якість її роботи, що відбивається на результаті кожного клієнта.

Якщо на перший погляд з сайтом все в порядку, «копиці» глибше. Проведіть невеликий аудит в сервісі Разработка сайтов на сайті https://web.push-k.ua/ . Оцініть якість оптимізації ресурсу і кількість помилок, подивіться відкриту статистику відвідуваності.

Додатково виконайте перевірку швидкості завантаження в Page Speed Insights

Чим краще працює сайт підрядника, тим менше складнощів виникне з технічною частиною по вашому проекту. Наприклад, майданчик на «самопісний» коді змушує вас надалі працювати виключно з агентством-розробником. Якість оптимізації ресурсу студії багато в чому визначає компетентність її сеошників.

Портфоліо і кейси

Оцініть приклади робіт, які містить цей сайт. Їх не повинно бути багато, оптимальна кількість - 10-12. Перейдіть на кожен сайт і проведіть аналіз, аналогічний аудиту веб-ресурсу студії - оціните дизайн, юзабіліті і тексти, перевірте рівень внутрішньої оптимізації.

Про рівень веб-студії можна судити по її останніх роботах

Зверніть увагу на наявність виконаних проектів у вашій ніші або в схожих сферах. Бажано, щоб ваш тип бізнесу був близький фахівцям, до яких ви звертаєтеся.

Запитайте у менеджера кейси - докладні описи успішно завершених проектів з конкретними цифрами і скріншотами результатів. Відстежите три ключові критерії якості сайту в плані рентабельності:

Трафік (відвідуваність).
Конверсія в обігу (кількість заявок з сайту).
Конверсія в замовлення (обсяг продажів з сайту).


Іноді агентство не володіє детальною інформацією про результати через мінімальної зворотного зв'язку з боку клієнтів. Тим не менш, варто спробувати дізнатися якомога більше. Адже вам потрібен прибутковий сайт з високою відвідуваністю, а не просто красива картинка?

Позиція у видачі та в рейтингах

Перевірте рейтинг сайту в пошуковій і контекстній видачі. Проведіть моніторинг аналогічних компаній, визначивши конкурентів студії за допомогою SpyWords.

Позитивний момент - наявність компанії в офіційних рейтингах веб-студій, в тому числі, ІT-рейтингу України. Не забувайте про те, що неофіційні списки кращих агентств часто складаються самими ж «лідерами».

Відгуки та рекомендації

Навчіться відрізняти фіктивні відгуки від реальних. Перша ознака того, що коментар «підроблений» - відсутність контактних даних авторів. З вяжітесь з людиною безпосередньо в соціальній мережі або по телефону, задайте йому кілька запитань про результати співпраці зі студією.

Компанія, якій нема чого приховувати, завжди готова познайомити вас зі своїми клієнтами

Кількість спеціалізацій

В ідеалі фахівці обраної вами веб-студії повинні працювати з різними системами управління, добре розумітися на SEO, надавати ряд супутніх послуг - від реєстрації домену до створення унікального контенту.

Якщо крім веб-розробки компанія може запропонувати контекстну рекламу, SEO-копірайтинг або впровадження маркетингової стратегії в цілому, вас не кинуть на півдорозі, залишивши сайт без просування і підтримки. Комплексність студії має на увазі ряд додаткових вигод для клієнта, в першу чергу - економію часу. У майбутньому вам не доведеться шукати нових підрядників для вирішення вузькоспеціалізованих завдань.

Дата: 02 March 2021