Skip to main content

З чого складається комп'ютер • Залізо. Фірмова комп'ютерна техніка з Європи


У цій статті розглянемо, з чого складається комп'ютер і поговоримо про основні пристрої, які включає в себе системний блок. Отже, складовими ПК є такі пристрої, як монітор, мишка, клавіатура і системний блок.

Системний блок складається з безлічі комп'ютерних комплектуючих. Основне залізо: процесор, материнська плата, ОЗУ, жорсткий диск, відеокарта і інше - замовити можна на цьому сайті .

Материнська плата комп'ютера

Материнська плата - досить-таки складне багатошарове пристрій у вигляді друкованої плати, яке є центром обчислювальної системи ПК. До материнської плати за допомогою спеціальних роз'ємів підключаються всі інші мікросхеми. Таким чином, материнська плата виконує життєзабезпечення всіх інших плат комп'ютера.

центральний процесор

Центральний процесор - головне обробляє пристрій, що апаратне забезпечення комп'ютера. Він є інтегральною схемою, яка виконує інструкції складних програм.

У процесорі відбувається виконання команд, заданих користувачем. Швидкодія комп'ютера безпосередньо залежить від потужності процесора. Головні характеристики пристрою:

продуктивність;
тактова частота;
енергоспоживання.

Система охолодження

Кулер - система охолодження за допомогою повітря, що виготовляється у вигляді радіатора і вентилятора, який розганяє тепло, що виділяється процесором. Нормальна робота кулера дуже важлива, так як при перегріванні комплектуючих можлива їх поломка і вихід з ладу.

Вінчестер

Накопичувач на жорстких дисках комп'ютера (вінчестер) - пристрій для зберігання інформації. Характеризується об'ємом впроваджуваних в нього даних. Інформація записується за допомогою зчитувальних головок на жорсткі пластини - магнітні диски.

Відеокарта

Відеокарта є пристроєм, який виконує перетворення графічного образу в форму, адаптовану для виведення на монітор. Відеокарта виглядає як друкована плата і з'єднується з материнською платою через порт PCI-E. Вона може бути інтегрованою (вбудованої) в системну плату.

ОЗУ

Модулі ОЗУ (оперативне запам'ятовуючий пристрій) є частиною системи пам'яті комп'ютера, яка зберігає дані, які використовуються процесором. Обсяг ОЗУ визначає кількість завдань, які виконуються комп'ютером одночасно.

Звукова і мережева плати

Також в комп'ютері є звукова і мережева плати. Зазвичай вони вбудовані в материнську плату, але в деяких випадках можна придбати і підключити ці пристрої окремо.
додаткові пристрої

Для розширення можливостей ПК використовуються різні пристрої, такі, як ТВ-тюнер, модем, роутер і т.п. вони встановлюються в зв'язку з необхідністю і за бажанням користувача.

Дата: 22 July 2021